Fotobatoh, který si zamilujete

Dlouho jsem hledal nějaký pořádný fotobatoh, který by mi byl pomocníkem na všech mých foceních a cestách. Trh s fotobatohy je, jak všichni víme, obrovský, ale podle mě chybí takové to „super batoh v poměru cena/výkon“.

Nedokážu ani spočítat, kolik batohů jsem si prohlédl. Samozřejmě jsem si z tak obrovské nabídky vybral, ale cenově to bylo mimo mojí představu. Nejsem typ člověka, který by vyhledával vše nejlevnější na úkor kvality. Vlastně dělám v oblečení, doplňkách atd. už nějaký pátek a vím, co obnáší taková výroba, jaké vlastnosti mají různé materiály a další věci. Samozřejmě, jsou značky, které do výroby přinesly inovace. Tím myslím třeba ekologickou výrobu, recyklovatelné materiály, nebo různé technické vychyávky. Pokud se ale budeme bavit o klasických batohách, rád zaplatím za funkčnost a kvalitní materiály, ale nechce se mi přeplácet za značku. Ta s sebou často nenese ani nijak unikátní design. 

Jako na zavolanou mě oslovili kluci z Phototools a dostal jsem na vyzkoušení batoh Lolobo.

Na první pohled splňuje vše, co od takového batohu čekám. Hezký design, tvar, velikost, držák na stativ a na pití.

Ocenil jsem rafinovaně vyřešené „ochranné“ zavírání hlavní kapsy na foťák a objektivy. Myslím, že tohle značně stíží možnost krádeže např. v přeplněných ulicích města či v MHD. Známe to. Vaše vybavení je v hlavní kapse chráněno 1cm silným polstrováním proti nárazu.

Batoh jsem si vzal s sebou na večerní focení s mojí kamarádkou Dee v centru Plzně. Záměrně jsem si s sebou vzal všechna těla a objektivy co jsem měl doma. Je potřeba podotknout, že nemám nějak přehnaný arzenál objektivů. Batoh určitě není pro fotografy, co s sebou (ne)rádi nosí veškeré své vybavení, ze kterého by si další tři fotografové poskládali set up a mohli vyrazit do akce. Možná se smějete, ale jednoho takového znám.


Batoh má rozměry 48x32x22cm a celkem jsem do něj naskládal: 

  • tělo Canon 6D
  • tělo Canon 6D s gripem
  • tělo Canon 5D
  • Canon 85mm 1.8
  • Canon 135mm 2.0
  • Canon 50mm 1.8
  • Sigma 35mm 1.4 ART
  • Macbook Pro 13‘

Batoh na mě působí opravu kvalitně a funkčně. Musím vypíchnout pláštěnku, která je již součástí balení a dá se v případě velkého deště přetáhnout přes batoh a udrží ho v suchu.

Zároveň si myslím, že jí není potřeba vytahovat při každé přeháňce, batoh má i kvalitní membránu z materiálu, který hned nepromokne. Pláštěnka zabalena v praktickém pytlíčku.

Dále má batoh vodorovné popruhy přes ramena a břicho pro lepší fixaci a odlehčení na zádech při nošení. Záda batohu - vyztužená, prodyšná, prostě vše jak má být. O kvalitě mě přesvědčilo i to, že všechny zipy na batohu jsou od firmy YKK. Ty vám zaručí největší výdrž při častém rozepínání a zapínání.

fotobatoh_4

Vnitřních kapsiček na příslušenství je v batohu taky nespočet. Vlastně ani nevím, co vše bych do nich dal. Hehe. Celý vnitřek, ať už spodní kapsu na vybavení, nebo horní kapsu na doplňky „rozstřeluje“ pro oko příjemná modrá, která je použita na lemy a výztuhy.

Znovu musím zdůraznit design a tvar. Batoh krásně sedí na zádech a vypadá skvěle. Prázdný váží jenom 1,5 kg. 

Když to vše závěrem shrnu, dávam batohu Lolobo za krátkodobý test 10 z 10 bodů! Myslím, že si to opravdu zaslouží, protože za tu až vtipnou cenu za kterou ho můžete pořídit nabízí opravdu hodně a ještě jednou hodně muziky! 


Zkráceně – velký, kvalitní, hezký, funkční 

Jooo a Dee se taky líbil