UPOZORNĚNÍ
od pondělí 9. 5. měníme otevírací dobu provozovny.
Nově za námi můžete dorazit: PO - PÁ: 7:30 - 11:00 a 11:30 - 15:30

Jak na HSS s fotoaparáty Fujifilm, Olympus, Pentax a Panasonic?

Takzvané bezzrcadlovky, ale i zrcadlovky jiných značek, než je Canon nebo Nikon, jsou v poslední době stále více oblíbené. Pokročilé funkce, zajímavé ceny a leckdy i mnohonásobně menší konstrukce jsou lákavé aspekty pro koupi. Problém ale nastává ve chvíli, kdy fotíte s bleskem a nestačí Vám standardní čas do 1/250s.

Používat záblesková světla s fotoaparáty značek jako jsou FujiFilm, Pentax, Olympus nebo třeba Panasonic je snadné. Díky klasické hot-shoe patici, kterou má takřka každý model těchto značek, lze zábleskové světlo synchronizovat prostřednictvím manuálního odpalovače, který pracuje na bázi středového kolíku a díky tomu lze použít na jakémkoli fotoaparátu s touto paticí.

Manuální odpalovače ale fungují pouze na časy do 1/250s. Pokud chcete využít čas rychlejší, potřebujete odpalovač, který tyto krátké časy podporuje - je vybaven tzv. systémem HSS - vysokorychlostní synchronizace. A tady nastává problém, odpalovače s HSS jsou primárně vyráběné pouze pro fotoaparáty značek Canon a Nikon a s ostatními nekomunikují, respektive fungují jako manuální.


Řešení ale existuje!

S řešením přišla značka Cactus Image, která vymyslela první "multi-brandový" odpalovač fungující na různých značkách fotoaparátu. Odpalovač, který se prodává pod názvem Cactus V6 II, podporuje systémy Canon, Nikon, Fujifilm, Pentax, Olympus a Panasonic.

 

 

 

 

Jak to funguje?

Použití je velice snadné, stačí nasadit odpalovač na fotoaparát, ten si prostřednictvím kontaktů na patici detekuje systém fotoaparátu a automaticky jej nastaví. Odpalovače umí na vzdálenost až 300 metrů komunikovat jak s externími blesky, které umí plnohodnotně řídit, tak s jakýmkoli studiovým nebo bateriovým bleskem, se kterým se propojuje synchronizačním kabelem. Tyto odpalovače jsou tak ideální při použití bateriového světla s HSS systémem a fotoaparátem výše zmíněných značek. Odpalovače doporučujeme hlavně v kombinaci s blesky HD-600 V a novým HD-610.

Odpalovače jsou obousměrné, je tedy jedno, který dáte na fotoaparát jako vysílač a který jako přijímač k blesku (pro jeden blesk je tedy potřeba dvou kusů - vysílač + přijímač).

Podrobnější specifikaci odpalovačů najdete přímo na stránce produktu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení