Jinbei EF 60 II – ideální LED světlo do studia i na cesty

Ať na video nebo fotografii, LED světla poslední dobou ušla velký kus cesty a jsou stále oblíbenější. Tím spíš, když jsou osazeny Bowens mountem a mají hybridní napájení.

Jinbei je dlouhodobě známý jako výrobce záblesků a LED světel, které technologicky posouvá stále dopředu a přináší inovace a řešení, které byly ještě nedávno dostupné jen v „profi třídě“, do běžně dostupných produktů. Na začátku roku jsme představili novinkové LED světlo z řady EF, které doplnilo větší silnější studiové kolegy a posunulo je i do kategorie kompaktních mobilních světel. Co z něj tedy dělá ideální světlo na cesty i do studia?

 

 


Zaprvé hybridní napájení. EF 60 II můžete standardně napájet z elektrické sítě. Navíc ale máte možnost napájení z běžně dostupných NP-F baterií, které vám světlo rozsvítí i mimo ateliér.

Zadruhé Bowens adaptér pro světelné modifikátory. U záblesků jsme na Bowens zvyklí již řadu let, u LED světel je to ještě pořád novinka. Světla osazená Bowensem mají jednu nespornou výhodu. Můžete je používat s libovolnými reflektory a softboxy. Světlo můžete modifikovat podle potřeb bez nutnosti kompromisů. Bowens mají i větší studiová světla z EF řady.

Zatřetí výkon, výkon a zase výkon! Světla se 4 000 lumeny jsou dobrá tak maximálně do ateliéru a i tam s nimi nevysvítíte velký softbox. EF 60 II má výkon 11 000 luxů na čtvereční metr. Bez problémů s ním nasvítíte scénu i mimo ateliér. A pokud by to bylo náhodou málo, můžete sáhnout i po silnějších EF 150 a EF 200.

Čtvrtou věcí, která světlo posouvá dál je kvalita čipu. Všechna EF světla jsou osazena COB čipy s velmi přesným barevným podáním CRI >Ra95, TLCI >97. Světlo vám nebude zkreslovat barvy a navíc má antiflickering, takže nebude blikat při vyšších FPS. I díky těmto vlastnostem si jej velmi rychle oblíbíte.

Už jen drobným bonusem navíc je velmi dobře čitelný podsvícený displej, na kterém vidíte veškeré nastavené hodnoty, a dálkové ovládání, přes které můžete světla plně ovládat a to jak odděleně, tak ve skupinách.