Nechte své fotografie vydělat

Článek ze série Inspirace... Fotografovali jste někdy "zadarmo"? -Klient nezaplatil nebo se pak už jen neozval? Poradíme vám jak slušně, elegantně zpeněžit vaše fotografie.

Příklad problému:

Před šesti měsíci jsem fotil svatbu. Klient (ne)zaplatil rezervační poplatek /zálohu/, a neobjednal si konečné upravené fotografie. Mám se takovým klientům vůbec připomínat, pokud něco takového stane? Nechci vypadat příliš vlezle, ale rád bych klientovi naznačil, že mám fotografie stále k dispozici a může si je ode mě odkoupit.


Řešení

svého klienta určitě kontaktujte pomocí emailu či sms zprávy:

...připomínáme Vám, že jste si stále neobjednali fotografie z Vaší svatby. Dnes je to 6 měsíců, a nastal čas kdy budou fotografie z harddisku vymazány, aby uvolnili místo pro nové vzpomínky.
Vaše originální fotografie budou po krátkou dobu k dispozici už pouze v původním neupraveném formátu RAW, avšak výsledné upravené fotografie budou nenávratně vymazány za 5 dnů. Po vymazání již nebude možné upravené fotografie zakoupit a jejich přiobjednání bude možné pouze za příplatek spojení se znovu upravením surových dat.

Žádáme Vás proto, abyste nás co nejdříve kontaktovali prostřednictvím telefonního čísla 123 456 789, abychom zajistili záchranu vašich fotografií. V opačném případě dojde k vymazání a všechny Vaše fotografie budou nenávratně ztraceny ke dni 29.2.2014


Cílem je připomenout klientovi, že fotografie nejsou jen kus papíru, ale i jeho vzpomínka, která se nebude opakovat a je třeba si ji uchovat.


TIP pro všechny:
Nikdy nefoťte svatby ani žádné jiné akce, dokud nemáte vše předem zaplaceno.
Vyvarujete se tak zbytečným problémům.