Nový bateriový blesk HD-600

Podívejte se na novinku mezi bateriovými blesky.
Špičkové celokovové bateriově napájené světlo Phototools HD-600V

Bateriové blesky jsou v poslední době velmi oblíbené a to především díky kvalitním vysoce kapacitním bateriím a poměrně nízké váze. My jsme pro tento rok připravili několik novinek na poli bateriových blesků a generátorů. Právě mezi bateriovými blesky s takzvanou plug–in baterií je vlajkovou lodí nový blesk s označením HD-600V

Blesk má několik vlastností, díky kterým předchází konkurenci a které musíme zmínit hned na začátku. Blesk se vyznačuje špičkovým systémem HSS – vysokorychlostní synchronizace ve kterém využívá rychlost až 1/8000s v rozsahu výkonů 1/1 až 1/16 s korekcí po 0,3Ev. Většina bateriových blesků funguje v režimu HSS pouze na plný výkon, nebo s předdefinovanými kroky a výkony, to fotografa výrazně omezuje v ideálním nasvícení. S tímto bleskem ale máte zajištěnou naprostou svobodu nastavení.

Pokud zrovna nevyužíváte systém HSS, můžete blesk přepnout do klasického manuálního režimu, ve kterém je Vám k dispozici až do 1/250s v rozsahu výkonů 1/1 až 1/128 s korekcí po 0,3Ev. Pokud tedy nefotíte rychle se pohybující objekty, můžete výkon snížit na minimum a se světlem si hrát například při focení portrétů nebo u produktové fotografie.

Poslední možností je stroboskopický / multi režim. V tomto režimu blesk zableskne několikrát rychle za sebou v rozmezí 2 – 30 záblesků – dle Vašeho nastavení.

Blesk HD-600 je vybavený plug–in Li-Ion baterií s kapacitou 6600 mAh, která blesku zajišťuje dlouhý a plynulý provoz. Výrobcem udávaná hodnota je 500 záblesků na plný výkon, kterou jsme při testech přesáhli o několik záblesků. Dlouhou výdrž baterie podporuje i LED pilotní žárovka s odběrem pouze 5W a svítivostí srovnatelnou s klasickými 150W žárovkami. Díky tomu nebudete potmě ani při nočním focení, ale zároveň nezatěžujete baterii světla. V souvislosti s baterií je blesk vybaven přepínáním mezi klasickým a rychlým nabíjením baterie, které využijete při fotografování sportů, apod.

Odpalování blesku je zajištěno prostřednictvím vestavěného 2,4GHz přijímače, který komunikuje s odpalovačem TRS-V. Ten dodáváme společně s bleskem a je přes něj možné blesk kompletně ovládat. Tedy měnit výkony, módy, ovládat pilotní světlo a jeho intenzitu. S tímto odpalovačem blesk podporuje rychlosti záblesku až do 1/250s. Pro využívání HSS je blesk potřeba doplnit o odpalovače, které HSS režim podporují. V naší nabídce se jedná například o YN622 pro Canon nebo Nikon. Přijímač odpalovače k blesku jednoduše připojíte pomocí synchronizačního konektoru - malého jacku 1/8“. Poslední možností odpalování blesku je pomocí zabudované fotodiody – zábleskem od druhého blesku.


Blesk je dodávaný v polstrovaném ochranném pouzdře, které při přepravě nejen perfektně ochrání celý blesk, ale je i stylovým doplňkem, který při fotografování zaujme a zvyšuje dobrý dojem profesionality. Blesk je dodáván včetně držáku na stativ, rukojetě pro držení, reflektorem s plastovým clip–on difuzérem, radiového odpalovače TRS-V, baterie a nabíječky – vše uloženo v přepravním kufru.
Blesk, držák na stativ i rukojeť jsou celokovové, včetně upínacích prvků. Díky tomu nedochází k vylamování při použití s většími modifikátory, jako jsou softboxy nebo kovové beautydishe. Světlo na stativu perfektně drží v jakémkoli náklonu.