UPOZORNĚNÍ
od pondělí 9. 5. měníme otevírací dobu provozovny.
Nově za námi můžete dorazit: PO - PÁ: 7:30 - 11:00 a 11:30 - 15:30

Nový bateriový blesk HD-600

Podívejte se na novinku mezi bateriovými blesky.
Špičkové celokovové bateriově napájené světlo Phototools HD-600V

Bateriové blesky jsou v poslední době velmi oblíbené a to především díky kvalitním vysoce kapacitním bateriím a poměrně nízké váze. My jsme pro tento rok připravili několik novinek na poli bateriových blesků a generátorů. Právě mezi bateriovými blesky s takzvanou plug–in baterií je vlajkovou lodí nový blesk s označením HD-600V

Blesk má několik vlastností, díky kterým předchází konkurenci a které musíme zmínit hned na začátku. Blesk se vyznačuje špičkovým systémem HSS – vysokorychlostní synchronizace ve kterém využívá rychlost až 1/8000s v rozsahu výkonů 1/1 až 1/16 s korekcí po 0,3Ev. Většina bateriových blesků funguje v režimu HSS pouze na plný výkon, nebo s předdefinovanými kroky a výkony, to fotografa výrazně omezuje v ideálním nasvícení. S tímto bleskem ale máte zajištěnou naprostou svobodu nastavení.

Pokud zrovna nevyužíváte systém HSS, můžete blesk přepnout do klasického manuálního režimu, ve kterém je Vám k dispozici až do 1/250s v rozsahu výkonů 1/1 až 1/128 s korekcí po 0,3Ev. Pokud tedy nefotíte rychle se pohybující objekty, můžete výkon snížit na minimum a se světlem si hrát například při focení portrétů nebo u produktové fotografie.

Poslední možností je stroboskopický / multi režim. V tomto režimu blesk zableskne několikrát rychle za sebou v rozmezí 2 – 30 záblesků – dle Vašeho nastavení.

Blesk HD-600 je vybavený plug–in Li-Ion baterií s kapacitou 6600 mAh, která blesku zajišťuje dlouhý a plynulý provoz. Výrobcem udávaná hodnota je 500 záblesků na plný výkon, kterou jsme při testech přesáhli o několik záblesků. Dlouhou výdrž baterie podporuje i LED pilotní žárovka s odběrem pouze 5W a svítivostí srovnatelnou s klasickými 150W žárovkami. Díky tomu nebudete potmě ani při nočním focení, ale zároveň nezatěžujete baterii světla. V souvislosti s baterií je blesk vybaven přepínáním mezi klasickým a rychlým nabíjením baterie, které využijete při fotografování sportů, apod.

Odpalování blesku je zajištěno prostřednictvím vestavěného 2,4GHz přijímače, který komunikuje s odpalovačem TRS-V. Ten dodáváme společně s bleskem a je přes něj možné blesk kompletně ovládat. Tedy měnit výkony, módy, ovládat pilotní světlo a jeho intenzitu. S tímto odpalovačem blesk podporuje rychlosti záblesku až do 1/250s. Pro využívání HSS je blesk potřeba doplnit o odpalovače, které HSS režim podporují. V naší nabídce se jedná například o YN622 pro Canon nebo Nikon. Přijímač odpalovače k blesku jednoduše připojíte pomocí synchronizačního konektoru - malého jacku 1/8“. Poslední možností odpalování blesku je pomocí zabudované fotodiody – zábleskem od druhého blesku.


Blesk je dodávaný v polstrovaném ochranném pouzdře, které při přepravě nejen perfektně ochrání celý blesk, ale je i stylovým doplňkem, který při fotografování zaujme a zvyšuje dobrý dojem profesionality. Blesk je dodáván včetně držáku na stativ, rukojetě pro držení, reflektorem s plastovým clip–on difuzérem, radiového odpalovače TRS-V, baterie a nabíječky – vše uloženo v přepravním kufru.
Blesk, držák na stativ i rukojeť jsou celokovové, včetně upínacích prvků. Díky tomu nedochází k vylamování při použití s většími modifikátory, jako jsou softboxy nebo kovové beautydishe. Světlo na stativu perfektně drží v jakémkoli náklonu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení