Přednášky na Fotoexpo stánku Phototools

Fotografování není jenom o technice. Je také o nápadech, zkušenostech a zajímavých lidech, kteří vás dokážou inspirovat. Letos společně s námi dorazí i trojice fotografů, kteří vám ukážou zákulisí, postupy i výslednou práci. Na co se můžete těšit?

Během sobotního odpoledne potkáte na našem stánku tři fotografy. Všichni jsou profesionálové, kteří se fotkou živý a každý z nich se věnuje jinému žánru. Všechny přednášky budou neformální, a pokud vás bude k tématu cokoli zajímat víc, stačí se zeptat nebo se u nás po skončení zdržet. Jde nám hlavně o to, abyste se dozvěděli něco nového na dané téma a setkali se s reálnými poznatky a postupy, plánováním i zákulisní prací fotografa. Přednášky nebudou nijak časově omezené. Kapacita výstavní plochy není velká, proto platí pravidlo "Kdo dřív přijde, ten má lepší místo" Na koho se můžete těšit? 

12:00 - Terka Němečková - Ze života svatebního fotografa

Mladá nadějná fotografka, která se zaměřuje na svatební fotografii, kterou posouvá svým osobitým stylem mimo klasické mantinely. Ráda vyhledává svatby na netradičních místech, jejichž atmosféru dokáže perfektně přenést i na výsledné fotky.

 

 

 

  

 

14:00 -  Jiří Šimeček - Sportovní fotografie a vše kolem ní

Mladý profesionální fotograf s více než 9 lety zkušeností. Jiří se specializuje na akční fotografii a v poslední době působí především ve světě motorsportu. Stal se součástí týmu “MCH Photo” mezi jehož klienty patří nejlepší týmy z celého světa a v roce 2018 se poprvé dostal i na Rallye Dakar. Má tedy jedinečnou možnost být v osobním kontaktu s legendami jako je Sébastien Loeb, Carlo Sainz, Cyril Despres, Peter Solberg a s mnoha dalšími. Ve své dosavadní kariéře publikoval v mnoha tištěných i internetových médiích a zúčastnil se světových závodů WRC, WRX, MotoGP, Cross Country, MXGP, SGP atd.

  

 

 

17:00 - Dominik Beránek - Jak se dělají street fotky

Dominik je profesionální fotograf zaměřující se na streetovou fotografii. V jeho portfoliu najdete fotky pro oděvní značky jako je WAAF, Alpha Industries nebo EI Patron. Zároveň spolupracuje s několika velkými eshopy se street oblečením jako je Snowbitch.cz, Staflords.cz a další.

 

 

 

 

 

Kde nás najdete? 

Všechny přednášky se budou konat na stánku Phototools.cz přímo v hlavním Majakovského sálu. Jak jsme zmiňovali na začátku, přednášky budou neformální a budeme rádi, když se do nich zapojíte i vy! Místo je omezené a proto přijďte dostatečně včas.