PHOTOTOOLS.CZ na European Championship 2018 ve Španělsku

Přínášíme Vám krátký report z focení kulturistické soutěže v Santa Susanně, kde jsem spolu s profesionálním fotografem Josefem Adltem fotil "závodníky" v mobilním ateliéru postaveného z našich produktů. Zajímá Vás, jak konkrétně ateliér vypadal, čím se fotilo a jak vypadají výsledné fotky, které neprošly retuší?

Ateliér Josefa Adlta v Santa Susanně

V květnu jsme s naší technikou navštívili prestižní mezinárodní kulturistickou soutěž EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2018 v Santa Susanně ve Španělsku, kde jsme přímo v hale postavili mobilní ateliér pro známého českého fotografa a světovou jedničku ve focení kulturistiky Josefa Adlta. Soutěž se konala od 2.5 do 7.5.2018.

Použitá technika

Ateliér se skládal z pěti zábleskových světel Jinbei řad ECL-V-600Pro a ECD-V-600, ovládaných pouze pomocí odpalovače Jinbei TRS-V. Na blesky jsme nasadili 1x octabox K-120,  1x malý softbox LF 40x60, dva stripboxy s voštinami 35x160cm stříbrný beautydish 56cm. Jako pozadí jsme použili černý papír set pro uchycení pozadí na stativy, u kterého jsme použili stativy 2,4m. Světla jsme uchytili na stativy s výškou 2,8m a na jeden malý podlahový stativ 22cm. Věci jsme naskládali do tašek B3GD a PRO M. Kvůli vytíženosti ateliéru jsme museli přistoupit k použití černé bavlny na spodní část pozadí (závodníci jsou natřeni barvou a celkově dostává pozadí v těchto podmínkách zabrat).

 

Atelier Phototools.cz, European Championship, Santa Susanna 2018

Backstage - náhled rozsvíceného ateliéru.

 

Adlt při focení nespoléhá na retuš

Světla jsme museli zvolit a nastavit tak, aby fotografie byla se stiskem spouště prakticky “hotová”.  Ateliér fungoval několik dní a navštívily ho desítky závodníků, při čemž blesky obstály tisícovku záblesků bez jediného problému a my jsme se tak mohli soustředit jen na focení a natáčení. Fotografie se upravovaly pomocí jednoduchých presetů pouze v Adobe Lightroom a následně putovaly do redakce časopisu Muscle & Health, oficiálního časopisu federace IFBB.

Výsledné fotografie

Jako fotoaparát pro focení soutěže jsme použili Nikon D750 a pevný objektiv Nikkor 105mm f/2.8. Jak vypadaly výsledné fotky můžete vidět na slovenských šampionkách (zleva: Kristína Juricová, Michaela Pavleová). Následující fotografie jsou výběr ze zhruba 3500 fotek závodnic, které jsem na soutěži pořídil já. Pro lepší představu o chování světla jsem Vám vybral několik různých póz. Fotografie jsou bez retuše, základní úprava RAW souborů proběhla pouze Adobe Lightroom.

DSC_3375

DSC_3358DSC_3370DSC_3374

 

Parametry fotografií: ohnisková vzdálenost: 105mm, Clona: f/4.5, Čas: 1/160s, ISO: 50. Blesky 600ws s nastavením zhruba 1/2 výkonu a více.

 

Videopohled na soutěž

Následující videa Vám přiblíží, jak to v Santa Susanně vypadalo. Kromě focení závodníků na soutěži stihnul Josef Adlt i několik venkovních focení, kde přišlo vhod i naše bateriové zábleskové světlo HD-610 s odpalovačem TR-Q6. I tyto fotky se objeví i ve zmíněném kulturistickém magazínu (tištěná forma). Nutno podotknout, že během focení v ateliéru jsme pózování závodníků i natáčeli (z časových důvodů nám postačily modelovací pilotní žárovky 250Ws v zábleskových světlech). Záběry z focení byly použity i v následujících videích (kamera, střih: Vít Odložil, Tomáš Odložil):

 

Krátký sestřih z focení

 

Oficiální video IFBB a Muscle & Health:

 

Jak jsme se tam dostali? Kde jsou další fotky?

Všechna použitá technika se nám vešla do běžného automobilu s karoserií kombi a vše jsme si dovezli z ČR (pro představu nám cesta do Santa Susanny zabrala 15hodin a jeli jsme z Plzně).

Další fotky a informace o focení i soutěžích naleznete na Facebooku, instagramu a webech, uvedených níže. Magazín Muscle & Health plánuje obrovskou galerii závodníků IFBB, kde by se měly naše fotky i s jmény a konkrétními úspěchy závodníků brzy objevit.

 

©2018 Martin Štembera, Phototools.cz 

 

Odkazy

Facebook: Josef Adlt https://www.facebook.com/josefadlt

Facebook: Časopis Muscle & Health https://www.facebook.com/magmusclehealth/

Web časopisu: http://musclehealthmag.com

Web IFBB: https://ifbb.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení