PHOTOTOOLS.CZ na European Championship 2018 ve Španělsku

Přínášíme Vám krátký report z focení kulturistické soutěže v Santa Susanně, kde jsem spolu s profesionálním fotografem Josefem Adltem fotil "závodníky" v mobilním ateliéru postaveného z našich produktů. Zajímá Vás, jak konkrétně ateliér vypadal, čím se fotilo a jak vypadají výsledné fotky, které neprošly retuší?

Ateliér Josefa Adlta v Santa Susanně

V květnu jsme s naší technikou navštívili prestižní mezinárodní kulturistickou soutěž EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2018 v Santa Susanně ve Španělsku, kde jsme přímo v hale postavili mobilní ateliér pro známého českého fotografa a světovou jedničku ve focení kulturistiky Josefa Adlta. Soutěž se konala od 2.5 do 7.5.2018.

Použitá technika

Ateliér se skládal z pěti zábleskových světel Jinbei řad ECL-V-600Pro a ECD-V-600, ovládaných pouze pomocí odpalovače Jinbei TRS-V. Na blesky jsme nasadili 1x octabox K-120,  1x malý softbox LF 40x60, dva stripboxy s voštinami 35x160cm stříbrný beautydish 56cm. Jako pozadí jsme použili černý papír set pro uchycení pozadí na stativy, u kterého jsme použili stativy 2,4m. Světla jsme uchytili na stativy s výškou 2,8m a na jeden malý podlahový stativ 22cm. Věci jsme naskládali do tašek B3GD a PRO M. Kvůli vytíženosti ateliéru jsme museli přistoupit k použití černé bavlny na spodní část pozadí (závodníci jsou natřeni barvou a celkově dostává pozadí v těchto podmínkách zabrat).

 

Atelier Phototools.cz, European Championship, Santa Susanna 2018

Backstage - náhled rozsvíceného ateliéru.

 

Adlt při focení nespoléhá na retuš

Světla jsme museli zvolit a nastavit tak, aby fotografie byla se stiskem spouště prakticky “hotová”.  Ateliér fungoval několik dní a navštívily ho desítky závodníků, při čemž blesky obstály tisícovku záblesků bez jediného problému a my jsme se tak mohli soustředit jen na focení a natáčení. Fotografie se upravovaly pomocí jednoduchých presetů pouze v Adobe Lightroom a následně putovaly do redakce časopisu Muscle & Health, oficiálního časopisu federace IFBB.

Výsledné fotografie

Jako fotoaparát pro focení soutěže jsme použili Nikon D750 a pevný objektiv Nikkor 105mm f/2.8. Jak vypadaly výsledné fotky můžete vidět na slovenských šampionkách (zleva: Kristína Juricová, Michaela Pavleová). Následující fotografie jsou výběr ze zhruba 3500 fotek závodnic, které jsem na soutěži pořídil já. Pro lepší představu o chování světla jsem Vám vybral několik různých póz. Fotografie jsou bez retuše, základní úprava RAW souborů proběhla pouze Adobe Lightroom.

DSC_3375

DSC_3358DSC_3370DSC_3374

 

Parametry fotografií: ohnisková vzdálenost: 105mm, Clona: f/4.5, Čas: 1/160s, ISO: 50. Blesky 600ws s nastavením zhruba 1/2 výkonu a více.

 

Videopohled na soutěž

Následující videa Vám přiblíží, jak to v Santa Susanně vypadalo. Kromě focení závodníků na soutěži stihnul Josef Adlt i několik venkovních focení, kde přišlo vhod i naše bateriové zábleskové světlo HD-610 s odpalovačem TR-Q6. I tyto fotky se objeví i ve zmíněném kulturistickém magazínu (tištěná forma). Nutno podotknout, že během focení v ateliéru jsme pózování závodníků i natáčeli (z časových důvodů nám postačily modelovací pilotní žárovky 250Ws v zábleskových světlech). Záběry z focení byly použity i v následujících videích (kamera, střih: Vít Odložil, Tomáš Odložil):

 

Krátký sestřih z focení

 

Oficiální video IFBB a Muscle & Health:

 

Jak jsme se tam dostali? Kde jsou další fotky?

Všechna použitá technika se nám vešla do běžného automobilu s karoserií kombi a vše jsme si dovezli z ČR (pro představu nám cesta do Santa Susanny zabrala 15hodin a jeli jsme z Plzně).

Další fotky a informace o focení i soutěžích naleznete na Facebooku, instagramu a webech, uvedených níže. Magazín Muscle & Health plánuje obrovskou galerii závodníků IFBB, kde by se měly naše fotky i s jmény a konkrétními úspěchy závodníků brzy objevit.

 

©2018 Martin Štembera, Phototools.cz 

 

Odkazy

Facebook: Josef Adlt https://www.facebook.com/josefadlt

Facebook: Časopis Muscle & Health https://www.facebook.com/magmusclehealth/

Web časopisu: http://musclehealthmag.com

Web IFBB: https://ifbb.com