Trvalé LED světlo YONGNUO YN300 - AIR, 3200 - 5500K

LED trvalé světlo společnosti YONGNUO YN-300 Air, je horkou novinkou na českém trhu. Od představení světla, na konci tohoto roku, jsme se těšili na jeho otestování a zařazení do nabídky. Protože Yongnuo již v dnešní době patří mezi jedny z předních výrobců externích blesků a LED panelů a protože máme dlouhodobě odzkoušené větší modely YN600 L - II a YN900 L, bylo nám jasné, že kvalita světla v této cenové relaci bude bezkonkurenční.

Trvalé LED světlo YONGNUO YN300 - AIR, 3200 - 5500K

Inspirace vyššími modely byla zřejmá a to je jedině dobře! YN600L - II vyniká pevnou odolnou konstrukcí, snadným ovládáním a vysokou svítivostí. Stejně tak je tomu i u YN900 L. Nejmenší z nich, tedy YN300 - Air má ale plnit jiné úkoly. Primárně se jedná o světlo, které je určené pro uchycení do hot shoe patice fotoaparátu nebo jako přisvícení pro kameru. Tomu je přizpůsobená i konstrukce - světlo je napájeno jednou, místo dvěma baterkami, nemá směrové klapky a LED diody jsou zakryté difuzní plochou. 96 diod nepotřebuje ani chlazení. Odpadl tak větrák a světlo je naprosto bezhlučné.

 

Zajímavé jsou také váha - pouze 500 gramů a svítivost - 2000 lm. Světlo je vybaveno plynulou regulací barevné teploty v rozmezí 3 200 – 5 500 K a regulací výkonu od 01 do 99, který lze nastavovat po jednotkách (plynule) nebo po desítkách (skokově). Zajímavou funkcí je i uložení nastavení výkonu do paměti světla, na který lze přeprnout stiskem jednoho tlačítka. Světlo se tak velmi rychle nastaví například do Vámi nejpoužívanějšího nastavení.

Kvalitní LEDkové čipy zajišťují hladký průběh používání bez kolísavosti barevných teplot a přehřívání modulu. Napájet světlo lze dvěma způsoby - klasickým 7,5V adaptérem ze sítě (adaptér je součástí balení) nebo baterií Sony NPF.


Hlavní výhody:

  • Odolnější a efektivnější oproti klasickým světlům
  • Barevná stálost vyzařovaného světla 5 500 K 
  • Napájení prostřednictvím SONY baterie nebo síťovým adaptérem 
  • Vysoká životnost LED panelu až 50 000 hodin 
  • Nízká spotřeba energie díky příkonu 36 W


Obsah balení:
1x světlo YN300 - Air
1x napájecí adaptér
1x držák pro uchycení do hot shoe patice
1x držák pro uchycení do ruky a na stativ
1x přepravní obal
1x stojánek
Český návod

 

Více o tomto světle naleznete ZDE

Ukázková fotografie kolegy při použití 2 světel za šera na plný výkon.
Exif: ISO - 1 000, F-stop f/5,6, Čas - 1/100s