S generátorem Discovery a bleskem HD-600V ve starém kině

Před nedávnem jsme společně s Jakub Flaišman - Photography production a Image Pro vyrazili do starého kina, na focení portrétů. Záměr byl jasný - ukázat Vám zákulisí a vyzkoušet novou techniku v podobě bateriových světel a generátorů.

Jak celé focení probíhalo si můžete přečíst v článku.

Focení bylo naplánováno, lokalita ve starém kině nedaleko Plzně odsouhlasena a měli jsme i vymyšlené styly fotek. Zbývalo poslední rozhodnutí a to, jakou techniku s sebou vzít. Externí blesky se nám pro toto focení nehodily - především kvůli použití velkých softboxů a studiová světla nepřipadala v úvahu. Kino je několik let opuštěné, bez elektriky, a na nošení těžkých externích generátorů nebyl prostor. Měli jsme omezený čas i přístup, který zajišťovalo malé otevřené okno.

Problém svícení se ale vyřešil rychle. Sáhl jsem po již dříve osvědčeném blesku HD-600 V a generátoru Discovery. Jejich skladnost a váha je pro podobné účely perfektní, zároveň mají dostatečný výkon a díky celokovovému tělu udrží i velké softboxy v jakékoli poloze.

Velkou výhodou pro mě byl i vysoký výkon světel. Potřebovali jsme přesvítit celou scénu, na kterou dopadalo poměrně silné denní světlo, které jsme ale ve výsledných fotkách mít nechtěli. Tedy já nechtěl, protože mám raději efekt blesků a dosvícení celé scény přesně podle předem daného konceptu.

Na výsledné fotky jsme chtěli dostat měkké světlo, volba tedy tentokrát padla na softboxy a velký hluboký deštník - i když raději fotím s tvrdým světlem. Generátor Discovery byl použitý s Ring Flashemkterý sloužil jako doplňkové světlo s tvrdším efektem.

 
Jak celé focení, tak i výsledné fotky, uvidíte na videu, o které se postarali kluci z Image Pro, za což jim děkuji! Pod videem najdete i veškerou použitou techniku, včetně pořádných stativů, bez kterých neudělám ani ránu!

 

 

Použitá technika:
http://bit.ly/HD-600
http://bit.ly/discovery_600
http://bit.ly/discovery_ringflash
http://bit.ly/C-Stand
http://bit.ly/parabolicky_destnik
http://bit.ly/phototools_octabox