Externí systémový blesk YONGNUO YN560-IV, GN58

Kód: YN-560-IV
2 890 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Univerzální externí blesk s manuálním nastavením výkonu a možností bezdrátového ovládání a odpalování pomocí vestavěných přijímačů nebo IR diody s detekcí záblesku. Jedná se o nejvyšší model profesionální řady YN560.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální systémový blesk YN560-IV výrobce YONGNUO je nejvyšší dostupný model z profesionální řady blesků YN560 s možností bezdrátového ovládání a odpalování a přehledným podsvíceným displejem. Lze jej používat s drtivou většinou fotoaparátů - digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Canon, Nikon, Pentax, Samsung, Sony a dalších. Blesk je možné nasadit do sáněk fotoaparátu nebo jej lze používat externě. Při použití blesku mimo fotoaparát je nutné buď dokoupit odpalovač, nebo využít odpalování pomocí IR diody (je potřeba použít další blesk - např. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodáván praktický přepravní obal a plastový stojánek. K napájení blesku použijte 4x nabíjecí AA baterii, nepoužívejte alkalické baterie. Baterie nejsou součástí balení.

Řada manuálních blesků YN560 je specifická rozšířenými možnostmi odpalování pomocí vestavěných přijímačů. Řadu IV je možné odpalovat či nastavovat pomocí odpalovačů typu RF-602, RF-603 a řídící jednotkou YN560-TX a navíc oproti předchozí řadě III můžete přímo ovládat a nastavovat i další blesky YN560-III a YN560-IV, které lze spravovat ve třech skupinách. Díky tomu vám pro odpalování stačí pouze jeden vybraný odpalovač a libovolný počet blesků. Pokud necháte jeden blesk z celé skupiny blesků YN560-IV na fotoaparátu, virtuálně nepotřebujete pro další blesky YN560-III a YN560-IV žádný odpalovač.

Použití blesku přímo na fotoaparátu je velmi jednoduché - stačí zvolit M mód (manuální nastavení výkonu) a můžete fotografovat - Váš fotoaparát zajistí synchronizaci záblesku automaticky. Blesk není vybaven vysokorychlostní synchronizací, proto je nejkratší doporučený synchronizační čas závěrky fotoaparátu 1/160 s.

Hlavní výhody:

 • Přehledný, podsvícený digitální displej
 • Širší hlava blesku pro větší výkon a lepší pokrytí scény (GN 58 při ISO 100, 105 mm)
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Režim bezdrátového ovládání RX a TX
 • Blesk umožňuje přístup k pokročilým nastavením jeho funkcí přes volbu (Fn)
 • Automatické ukládání nastavení blesku
 • Volitelná zvuková signalizace nabití
 • Možnost manuálního nastavení výkonu, funkce S1 a S2 pro odpalování zábleskem od jiného blesku
 • Synchronizace na druhou lamelu
 • Synchronizace prostřednictvím PC portu
 • Zoom pro změnu ohniskové vzdálenosti výbojky 24 - 105 mm
 • Ochrana proti přehřátí, vylepšený nastavitelný úsporný mód


Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externího blesku s fotoaparátem a odpalovačem je dána typem patice a vestavěnými přijímači blesku. Blesk je určen pro použití v paticích typu hotshoe a MI shoe. Pro jiné patice je nutné zajistit kompatibilitu speciální redukcí nebo využít odpalování blesku mimo fotoaparát pomocí IR diody (je nutné použít další blesk).

Doplňkové parametry

Kategorie: Univerzální externí blesky
Záruka: 2 roky
Směrné číslo (GN): 58
Barevná teplota (K): 5600
Módy: Manuální, Multi, S1, S2, RX, TX
Bezdrátové odpalování blesku: S1, S2, RX
Podpora TTL logiky: Ne
Vysokorychlostní synchronizace: Ne
Externí napájení: Ano
Zoom: 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
Nastavení výkonu: 8 úrovní nastavení od 1/128 do 1/1 po celých clonový číslech s korekcí +0,3 - +0,7 Ev.
Napájení: 4x AA baterie
Čas nabíjení: <0,5 s - 3 s
Počet záblesků: 100 až 1500 (v závislosti na nastavení blesku a bateriích)
Rychlost záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (dle nastavení síly blesku)
Vertikální úhel natočení: -7 až 90 stupňů
Horizontální úhel natočení: 0 až 270 stupňů
Rozměr: 60 x 190 x 78 mm
Hmotnost: 350 g (bez baterií)
Obsah balení: Blesk, ochranné pouzdro, stojánek, návod
Položka byla vyprodána…
Nevyplňujte toto pole:
PM Avatar autora Nikon D7100 28.9.2021 12:06
Dobrý den, chci ze zeptat, zda li tento blesk po propojení synchronizačním kabelem s fotoaparátem, nastaví sílu záblesku automaticky. Trošku s ním bojuji, proto zvažuji koupi automatu. Poradíte mi, jaký typ blesku koupit? Moc děkuji za odpověď a radu. Hezký den přeji. Petr
Odpovědět
P Avatar autora Nikon D7100 29.9.2021 08:16
Dobrý den, propojení blesku s fotoaparátem pomocí kabelu je možné, nicméně vám to neumožní nastavovat výkon blesku automaticky a to z toho důvodu, že automatický režim je pouze u TTL blesků, kdežto tento model je čistě manuální. Pokud od blesku potřebujete automatický režim, doporučil bych vám YN 565 III - https://www.phototools.cz/zbozi/externi-blesk-yongnuo-yn565ex-iii-speedlite--gn58--ttl-nikon/, který jej umí. Nemusíte nic propojovat, blesk s fotoaparátem komunikuje přes hot-shoe patici.
M Avatar autora 13.5.2021 13:45
Dobrý den je blesk kompaktibilní se Sony DSC-HX 400V
Odpovědět
P Avatar autora 13.5.2021 13:51
Dobrý den, ano, tento blesk je kompatibilní s jakýmkoliv fotoaparátem s hot-shoe sáňkami a středovým kontaktem, tedy i s vaším Sony.
K Avatar autora Dotaz 11.1.2021 17:28
Dobrý den, je blesk kompatibilni se zrcadlovkou Nikon D50?? Děkuji za odpověď
Odpovědět
P Avatar autora Dotaz 12.1.2021 08:49
Dobrý den, blesk je tzv. manuální, což znamená, že nemá TTL a HSS režimy a díky tomu jej můžete použít na libovolném fotoaparátu s hot-shoe paticí se středovým kontaktem.
M Avatar autora a7 III a Externí systémový blesk YONGNUO YN560-IV ? 9.9.2020 21:46
hezky den, prosim o info zda tento externi blesk je vhodny na sony a7 III . v megapixelu mi bylo řečeno ze to není kompatibilní a mohu si poškodit fotoaparat. prosím o info zda mohu pouzivat či nikoliv. dekuji
Odpovědět
P Avatar autora a7 III a Externí systémový blesk YONGNUO YN560-IV ? 10.9.2020 09:35
Dobrý den, blesk je kompatibilní, stejně jako všechny ostatní modely blesků, odpalovaných přes středový kolík a můžete jej s každou Sony bezzrcadlovkou bez problémů používat - jen nezapomeňte na fotoaparátu vypnout elektronickou závěrku. Z megapixelu Vám musel odpovídat nekompetentní člověk. Hezký den!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.