Externí systémový blesk YONGNUO YN660, GN66

Kód: YN-660
3 390 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Top model externího blesku s manuálním nastavením výkonu a nejširšími možnostmi bezdrátového ovládání a odpalování pomocí vestavěných přijímačů nebo IR diody s detekcí záblesku. Jedná se o nejvyšší model profesionální řady YN660.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Univerzální systémový blesk YN660 je top model své řady - jedná se nejnovější, nejvýkonnější a celkově nejmodernější blesk Yongnuo s manuálním nastavením výkonu, širokými možnostmi bezdrátového ovládání a odpalování a přehledným podsvíceným displejem. YN660 má nejširší kompatibilitu ze všech blesků s manuálně nastavovaným výkonem. Lze jej používat s drtivou většinou fotoaparátů - digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Canon, Nikon, Pentax, Samsung, Sony a dalších. Blesk je možné nasadit do sáněk fotoaparátu nebo jej lze používat externě. Při použití blesku mimo fotoaparát je nutné buď dokoupit odpalovač, nebo využít odpalování pomocí IR diody (je potřeba použít další blesk - např. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodáván praktický přepravní obal a plastový stojánek. K napájení blesku použijte 4x nabíjecí AA baterii, nepoužívejte alkalické baterie. Baterie nejsou součástí balení.

Řada manuálních blesků YN660 je specifická rozšířenými možnostmi odpalování pomocí vestavěných přijímačů. Blesky YN660 je možné odpalovat či nastavovat pomocí odpalovačů typu RF-602, RF-603, RF-605 a řídící jednotkou YN560-TX a navíc oproti předchozím řadám 560-III a 560-IV můžete přímo ovládat a nastavovat i další blesky YN560-III, YN560-IV i YN660. Díky tomu vám pro odpalování stačí pouze jeden vybraný odpalovač a libovolný počet blesků. Pokud necháte jeden blesk z celé skupiny blesků YN660 na fotoaparátu, virtuálně nepotřebujete pro další blesky YN560-III, YN560-IV a YN660 žádný odpalovač.

Použití blesku přímo na fotoaparátu je velmi jednoduché - stačí zvolit M mód (manuální nastavení výkonu) a můžete fotografovat - Váš fotoaparát zajistí synchronizaci záblesku automaticky. Blesk není vybaven vysokorychlostní synchronizací, proto je nejkratší doporučený synchronizační čas závěrky fotoaparátu 1/160 s.

Hlavní výhody:

 • Přehledný, podsvícený digitální displej
 • Širší hlava blesku pro větší výkon a lepší pokrytí scény (GN 66 při ISO 100, 199 mm)
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Režim bezdrátového ovládání RX a TX
 • Blesk umožňuje přístup k pokročilým nastavením jeho funkcí přes volbu (Fn)
 • Automatické ukládání nastavení blesku
 • Volitelná zvuková signalizace nabití
 • Možnost manuálního nastavení výkonu, funkce S1 a S2 pro odpalování zábleskem od jiného blesku
 • Synchronizace na druhou lamelu
 • Synchronizace prostřednictvím PC portu
 • Zoom pro změnu ohniskové vzdálenosti výbojky 24 - 105 mm
 • Ochrana proti přehřátí, vylepšený nastavitelný úsporný mód


Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externího blesku s fotoaparátem a odpalovačem je dána typem patice a vestavěnými přijímači blesku. Blesk je určen pro použití v paticích typu hotshoe a MI shoe. Pro jiné patice je nutné zajistit kompatibilitu speciální redukcí nebo využít odpalování blesku mimo fotoaparát pomocí IR diody (je nutné použít další blesk).

Doplňkové parametry

Kategorie: Univerzální externí blesky
Záruka: 2 roky
Směrné číslo (GN): 66
Barevná teplota (K): 5600
Módy: Manuální, Multi, S1, S2, RX, TX
Bezdrátové odpalování blesku: S1, S2, RX
Podpora TTL logiky: Ne
Vysokorychlostní synchronizace: Ne
Externí napájení: Ano
Zoom: 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105, 135, 199 mm
Nastavení výkonu: 8 úrovní nastavení od 1/128 do 1/1 po celých clonový číslech s korekcí +0,3 - +0,7 Ev.
Napájení: 4x AA baterie
Čas nabíjení: <0,5 s - 3 s
Počet záblesků: 100 až 1500 (v závislosti na nastavení blesku a bateriích)
Rychlost záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (dle nastavení síly blesku)
Vertikální úhel natočení: -7 až 90 stupňů
Horizontální úhel natočení: 0 až 270 stupňů
Rozměr: 67 x 77 x 210 mm
Hmotnost: 427 g
Obsah balení: Blesk, ochranné pouzdro, stojánek, návod
Položka byla vyprodána…
Nevyplňujte toto pole:
R Avatar autora blesk YN 660 18.8.2021 15:38
kupil som novy blesk a nieje k nemu manual v českom jazyku neviem s nim pracovať bez manualu kde by sa dal zohnať ?
Odpovědět
P Avatar autora blesk YN 660 18.8.2021 15:44
Dobrý den, české manuály dáváme automaticky ke všem našim produktům, najdete jej vytištěný v krabičce s bleskem nebo jej můžete stáhnout přímo v kartě produktu. :)
P Avatar autora Externí systémový blesk YONGNUO YN660, GN66 9.3.2021 17:32
Dobrý den. Je možné blesk použí k DSLR Sony alpha 100 . Děkuji Pavel S.
Odpovědět
P Avatar autora Externí systémový blesk YONGNUO YN660, GN66 10.3.2021 08:54
Dobrý den, Sona Alpha 100 je poměrně starý fotoaparát, na kterém je použitá původní Minolta patice. Ta vypadá jako otočená hot-shoe. Pokud byste chtěl použít tento blesk, potřeboval byste ještě redukci z této patice na hot-shoe. Pak bude blesk plně funkční.
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 24.8.2021
Fotoblesk ako taký ,kôli čomu som ho kúpil plne vyhovuje . zarážajúce však je ,že k tovaru nieje pridaný návod na použitie ( manuál ) v českom alebo slovenskom preklade čo je veľký nedostatok od dodávateľa. Manuál je len v anglickom a čínskom jazyku a tieto každý človek v čechách a na slovensku určite neovláda. A nedá sa preklad ani dohľadať na internete . Alebo sa dá niekde zohnať ??
P Avatar autora Phototools.cz (Administrátor) 3.9.2021
Návody jsou nejen součástí zasílaných produktů, ale hlavně volně k dispozici v záložce "související soubory" přímo na eshopu na kartě produktu. Cizojazyčný návod je od výrobce přibalen přímo u produktu a jeho kompletní český překlad vkládáme do balení. Někteří si je okamžitě vyhodí protože se nepodívají na dno krabice.

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.