Externí systémový blesk YONGNUO YN320EX pro SONY, GN31

Kód: YN-320-EX-SONY
Akce TTL + HSS
Značka: YONGNUO
3 650 Kč –18 % 2 990 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Možnosti doručení
Kompaktní model externího blesku s automatickým nastavením výkonu (TTL Sony), vysokorychlostní synchronizací HSS při použití na fotoaparátu a širokými možnostmi dálkového bezdrátového ovládání a odpalování pomocí vestavěných přijímačů řady 560.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální systémový blesk YN320 výrobce YONGNUO je kompaktní model z profesionální řady blesků pro fotoaparáty Sony s možností bezdrátového ovládání a odpalování a přehledným podsvíceným displejem. Lze jej používat s drtivou většinou fotoaparátů Sony, které jsou vybaveny speciální paticí typi MI shoe. Blesk je možné nasadit do sáněk fotoaparátu nebo jej lze používat externě. Při použití blesku mimo fotoaparát je nutné buď dokoupit odpalovač, nebo využít odpalování pomocí IR diody (je potřeba použít další blesk - např. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodáván praktický přepravní obal a plastový stojánek. K napájení blesku použijte 2x nabíjecí AA baterii, nepoužívejte alkalické baterie. Baterie nejsou součástí balení.

Blesk YN320 podporuje funkce TTL a HSS pouze při použití přímo v patici fotoaparátu. Při použití blesku mimo fotoaparát tyto funkce nelze využít, je nutné nastavit režim M a výkon nastavovat manuálně buď přímo na blesku nebo na odpalovači (nastavení odpalovače přepíše nastavení blesku).

Řada blesků YN320 je specifická rozšířenými možnostmi odpalování pomocí vestavěných přijímačů. Řadu YN320 je možné odpalovat či nastavovat pomocí odpalovačů typu RF-602RF-603 a řídící jednotkou YN560-TX (II) a navíc jej můžete přímo ovládat a nastavovat i další blesky YN560(III,IV, Li), YN720, YN660, YN860Li. Blesky lze spravovat ve třech skupinách (A-F) a šestnácti komunikačních kanálech. Pro odpalování stačí pouze jeden vybraný odpalovač a libovolný počet blesků. Navíc, pokud necháte jeden blesk z celé skupiny použitých blesků na fotoaparátu, virtuálně nepotřebujete pro další blesky žádný odpalovač a vystačíte si na focení pouze se dvěma nebo více blesky.

Použití blesku přímo na fotoaparátu je velmi jednoduché - stačí zvolit TTL (automatické nastavení výkonu) nebo M mód (manuální nastavení výkonu) a můžete fotografovat - Váš fotoaparát zajistí synchronizaci záblesku automaticky. Blesk je vybaven vysokorychlostní synchronizací, proto při použití na kompatibilním fotoaparátu není není nejkratší doporučený synchronizační čas závěrky omezen a lze nastavit až 1/8000s. Při použití blesku mimo fotoaparát je 1/160 s.

Hlavní výhody:

 • Přehledný, podsvícený digitální displej
 • Vysoké směrné číslo při zachování malých rozměrů  (GN 31 při ISO 100, 105 mm)
 • Režimy TTL, M a stroboskopický režim MULTI
 • Režim bezdrátového ovládání MASTER (blesk řídící jednotka) a SLAVE (podřízený blesk)
 • Blesk umožňuje přístup k pokročilým nastavením jeho funkcí přes volbu (Fn)
 • Automatické ukládání nastavení blesku
 • Volitelná zvuková signalizace nabití
 • Možnost manuálního nastavení výkonu, funkce S1 a S2 pro odpalování zábleskem od jiného blesku
 • Synchronizace na druhou lamelu
 • Možnost update firmware pomocí konektoru na těle blesku
 • Zoom pro změnu ohniskové vzdálenosti výbojky 14 - 105 mm
 • Ochrana proti přehřátí, vylepšený nastavitelný úsporný mód

 

Kompatibilita blesku: 

Vybrané kompatibilní modelyA7(I-III), A7R(I-III),  A6000, A6100, A6300, A6500, A58, A9, A77II, RX10 a další modely s paticí MI shoe

Obecně je kompatibilita externího blesku s fotoaparátem a odpalovačem dána typem patice a vestavěnými přijímači blesku. Blesk je určen pro použití v paticích typu MI shoe. Pro jiné patice je nutné zajistit kompatibilitu speciální redukcí. Pro zachování funkce přenosu TTL logiky a vysokorychlostní synchronizace HSS i při použití blesku mimo tělo fotoaparátu je nutno zvolit odpalovač, který TTL logiku a HSS podporuje. Pokud odpalovač přenos TTL nepodporuje, bude blesk fungovat pouze v módu manuálního nastavení výkonu se standardní maximální rychlostí synchronizace 1/160 s.

Funkci automatického nastavení výkonu blesku (TTL) lze využít pouze u fotoaparátů značky Sony (všechny modely s MI shoe).

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Externí blesky pro Sony
Směrné číslo GN: 31
Barevná teplota: 5 600 K
Módy: TTL, Manuální, Multi
Podpora TTL logiky: Ano (SONY)
Vysokorychlostní synchronizace: Ano
Odpalování pomocí IR diody: Ano
Externí napájení: Ne
Synchronizační módy: Synchronizace na první a druhou lamelu, FEC, FEB, FEL, HSS
Bezdrátové odpalování blesku: Radiově Master/Slave na 100m, IR dioda s detekcí záblesku, synchronizační konektor jack 3,5mm
Počet záblesků: 100 až 1500 (v závislosti na nastavení blesku a bateriích)
Nastavení výkonu: 1/128 - 1/1
Rychlost záblesku: 1/350 s - 1/20000 s (dle nastavení síly blesku)
Zoom: Automatický/manuální, 14/24 - 105 mm
Napájení: 2x AA baterie
Čas nabíjení: 0,1 s - 2 s
Vertikální úhel natočení: -7 až 90 stupňů
Horizontální úhel natočení: 270 stupňů
Update firmware: Ano
Rozměr: 40x65x154 mm
Hmotnost blesku: 225 g (bez baterií)
Obsah balení: Blesk, ochranné pouzdro, stojánek, návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.