Jinbei EF 120 hybridní LED trvalé světlo - 120 W, 5500K + reflektor

Kód: SVE-EF-120
5 400 Kč 4 463 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

Jinbei EF 120 je výkonné LED světlo navržené pro fotografi a filmaře, kteří hledají profesionální řešení v kompaktním těle. Kvalitní COB čip s vysokým CRI zajišťuje dostatek světla s přesným podáním barev. Plynule nastavitelný výkon a velmi tichý provoz vám dají možnost mít svícení plně pod kontrolou. Hybridní napájení a přednastavené filmové efekty jsou dalšími pomůckami pro vaši kreativitu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

120 Wattové LED světlo v malém plastovém těle je díky hybridní technologii napájení (ze sítě / z baterií) ideální do studia i mimo něj. Použití na lokaci nebo v mobilním studiu nahrává i velmi nízká hmotnost a možnost rozšíření o grip s madlem do ruky. Výkonem je dostačující na běžné svícení středně velkých scén, svícení portrétů, produktů, podcastových studií, apod. Svou pozici najde i jako výplňové světlo na větší scéně. Se 120W světlem vysvítíte jakýkoli softbox nebo deštník do velikosti cca 120 cm. Pro jejich uchycení je světlo vybaveno vestavěným Bowens adaptérem i držákem fotografického deštníku. Pro použití většího modifikátoru doporučujeme silnější 150W variantu. 

Jinbei EF 120 je osazeno vysoce kvalitním COB čipem který má precizní reprodukci barev - s CRI Ra >97, TLCI >98, a schopnosti zaznamenat akci i při vysokých snímkovacích frekvencích. Díky této technologii můžete natáčet klasické i slow-motion záběry bez blikání.

 

  • 120W COB čip s výkonem až 62 000 Lx
  • precizní reprodukce barev s CRI >96 a TLCI >97
  • ultra tichý větráček
  • anti-flickering
  • plynule nastavitelný výkon 1 - 100 %
  • Bowens adaptér
  • ovládání z aplikace
  • 9 přednastavených světelných efektů
  • kompaktní tělo

 

ef_120 

 Výkon světla v Luxech
vzdálenost bez reflektoru s 60° reflektorem
0,5 m 20 000 Lx 62 000 Lx
1 m  5 500 Lx 28 200 Lx

 

Výkon světla na scéně můžete plynule regulovat od 1 do 100 %. S teplotou chromatičnosti 5 500K světlo perfektně simuluje denní světlo. Díky použité technologii COB (Chip on board), která kombinuje více menších čipů na jedné desce, pokrytých vrstvou luminoforu,  je intenzita světla srovnatelná s 1 200W halogeny, oproti kterým spotřebovává jen desetinu energie. Navíc nabídne násobně delší životnost hraničící se 100 000 hodinami provozu a lepší manipulaci, protože čip zůstává chladný i při plném výkonu. Nemusíte se tak bát poranění ani ohřívání nasazených modifikátorů. 

ef_120_3

Bowens adaptér pro libovolné příslušenství

Tvrdost a směr světla snadno upravíte nasazením libovolného modifikátoru z řad softboxů nebo reflektorů, pro jejich uchycení je EF 120 opatřena Bowens adaptérem. Použít můžete i studiový deštník, pro který má světlo integrovaný držák. 

Tip: Pokud chcete používat tato LED světla se softboxem, doporučujeme sáhnout po softboxech bez vnitřní konstrukce, která by stínila čip. Ideální jsou modely KH, balonové softboxy, deepboxy a beauty dishe

Hybridní napájení ze sítě i z baterek

Hybridní napájení světla umožňuje jeho provoz jak z klasické elektrické sítě připojením adaptéru, který je se světlem dodávaný, tak z NP-F baterií Pro bateriové napájení je potřeba dokoupit adaptér a 2 samostatné baterie

ef_120_7

Plynule nastavitelný výkon i na dálku

Světlo snadno uchytíte na libovolný studiový stativ díky integrovanému standardizovanému držáku. Ovládání je pak možné přímo na světle, nebo prostřednictvím aplikace tohoto výrobce, která vám umožní plné nastavení na vzdálenost až 30 metrů, což oceníte především v situacích, kdy máte světlo v hůře dostupných místech. 

ef_120_2

ef_120_4

Přednastavené světelné efekty

Filmařům pomůže atmosféru na scéně doladit i jeden z 9 přednastavených světelných efektů, které věrohodně simulují například problikávající žárovku, oheň, blesky nebo zapnutý televizor. Sami si pak můžete nastavit intenzitu a opakování vybraného efektu.

Ultra tichý větráček vám zvuk nezkazí

S tímto světlem uděláte radost i nejednomu zvukaři. Díky minimální hlučnosti, okolo 30 dB, je EF 120 na záběrech prakticky neslyšné a to i v situacích, kdy je blízko mikrofonu. O jeho přehřívání se ale bát nemusíte, světlo je navrženo tak, aby se zvládalo chladit i při plném výkonu, čemuž pomáhá kombinace pasivního chladiče s aktivním extrémně tichým větrákem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: LED s bajonetem
Barevná teplota: 5 500 K
Napájení: Hybridní
Výkon: 120W
Teplota barev: 5500K
CRI: RA >96
TLCI: >97
Světelný výkon 0,5 m: 20 000 / 62 000 Lx
Světelný výkon 1 m: 5 500 / 28 200 Lx
Vestavěný přijímač pro dálkové ovládání: Ano (Bluetooth 30m)
Vyzařovací úhel: 120°
Nastavení síly: 1 – 100 %
Životnost čipu: > 100000 hodin
? Světelné efekty: Ano 9
Napájení: AC100-240V 50/60Hz 5,5A pojistka / 2x NP-F baterie
Rozměry: 208x122x165 mm
Hmotnost: 0,95 Kg
Obsah balení: Světlo, napájecí adaptér, reflektor, ochranný kryt čipu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz