LED trvalé světlo Jinbei EF 200 II Sun Light, 5500K + reflektor

Kód: SVE-EFII-200
13 990 Kč –21 % 10 989 Kč 9 082 Kč bez DPH
Prodej ukončen
Možnosti doručení

Druhá generace LED světel Jinbei z řady EF 200 přináší vysoký výkon, bezhlučný provoz, filmové efekty a stejně jako u první verze COB čip s vysokým CRI, antiflickering a Bowens adaptér.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jinbei EF 200 II - 5500K 

Druhá generace světla EF 200 od značky Jinbei staví na základu svého předchůdce a doplňuje jej o několik funkcionalit, které světlo posouvají o kus dál. Hlavní rozdíly oproti předchozí generaci jsou bezhlučný chodfilmové světelné efekty. Standardem pak zůstává vysoce kvalitní COB čip s vysokým CRI pro přesné podání barev a antiflickering, který vám dovolí natáčet i na vyšší FPS. 


Výkon světla

Světlo disponuje výkonem 200 W, které je možné regulovat od 1 do 100 % po procentu. Výkon si tedy můžete nastavit přesně podle vašich požadavků.. Světelný výkon LED čipu je srovnatelný s 2 000W halogenovým světlem, oproti kterému spotřebovává pouze 10 % energie. 

Tip: Světlo má aktivní chlazení, které lze v případě potřeby vypnout. Díky tomu je světlo naprosto bezhlučné. 

 Výkon světla v Luxech
vzdálenost bez reflektoru s 60° reflektorem
0,5 m 38 000 Lx 194 000 Lx
1 m  8 000 Lx 27 000 Lx
Vlastnosti LED čipu

Na světle je použit tzv. COB čip (Chip on board). Tato technologie sdružuje více menších čipů na jedné desce. Ty jsou překryty vrstvou luminoforu. Díky této technologie je zajištěn větší výkon a lepší stálost. Čip je i na nejvyšší výkon chladný a nehrozí popálení jako u klasických halogenových světel. Životnost čipu je více než 100 000 hodin. 

Barva vyzařovaného světla je bílá 5500K. Pro změnu barevné teploty nebo efekty doporučujeme použít gelové filtry, kterými se světlo nebo na něm nasazený modifikátor překryje a světlo obarví.

Čipy ve světlech EF mají vysoký index podání barev CRI Ra>97, TLCI >97. Díky tomu jsou nasvícené předměty v reálných barvách. Světlo umožňuje natáčet i slow motion videí s velmi vysokými snímkovacími frekvencemi bez blikání. 

Variabilita příslušenství

Světlo má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na světlo můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínek, apod. V držáku světla je vestavěný držák pro studiové deštníky. 

Tip: Pokud chcete používat tato LED světla se softboxem, doporučujeme sáhnout po softboxech bez vnitřní konstrukce, která by stínila čip. Ideální jsou modely KH, balonové softboxy, deepboxy a beauty dishe

Světlo lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák světla je zesílený aby udržel nejen světlo samotné, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub světla je uvnitř kovový, aby světlo bez problémů udržel v jakékoli poloze.


Světelné efekty

 LED světlo EF 150 II je vybaveno devíti světelnými efekty, kterými můžete simulovat světlo z televize, blikání žárovky, ohňostroj, a několik intenzit bouřky a záblesků. 

jinbei_ef_led_ovladani


Ovládání a konstrukce

Světlo má vestavěný přijímač s 2,4GHz frekvencí a lze jej dálkově ovládat pomocí ovladačů EF-RC nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Dosah ovládání je 100 metrů. Tělo světla je z tvrzeného plastu a chrání elektroniku před poškozením při přepravě a manipulaci. Na bočním panelu světla jsou jednotlivé ovládací prvky a přehledný displej ukazující nastavené hodnoty. 

jinbei_led_svetla_ovladani

Doplňkové parametry

Kategorie: LED s bajonetem
Barevná teplota: 5 500 K
Napájení: Ze sítě
Světelný zdroj: COB LED čip, životnost > 100 000 hodin
Výkon: 200 Ws
Světelný výkon (Lx) 0,5 m: 38 000 bez reflektoru / 194 000 s 60° reflektorem
Světelný výkon (Lx) 1 m: 8 000 bez reflektoru / 27 000 s 60° reflektorem
Energetická skupina: A+
Nastavení výkonu: 1 - 100 % po procentu
Kanály a skupiny: 32 (0-31) / 16 skupin (A-J, L, O, P, Q, S, U, V)
Vyzařovací úhel: 120°
Index CRI: >97
Index TLCI: >97
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém, dosah 100 m, kompatibilní s Jinbei EF RC a Jinbei TR-Q7
Ovládání přes aplikaci: Ano, dosah >15 m
Rozměry: 30 x 18,5 x 13,5 cm
Hmotnost: 2,8 kg
Obsah balení: Světlo, reflektor, ochranný kryt čipu, napájecí kabel

LED světla Jinbei EF

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz