Jinbei LX 60 LED trvalé světlo - 60 W, 5500K + reflektor

Kód: SVE-LX-60
4 190 Kč 3 463 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

Studiové LED světlo s barevnou teplotou 5 500 K, Bowens adaptérem a vysoce kvalitním 60W COB čipem je vstupním modelem tohoto segmentu. Jinbei LX 60 disponuje pokročilými funkcemi jako je anti-flickering, světelné efekty nebo možnost ovládání přes mobilní aplikaci. Toto světlo velmi dobře využije jak filmař, tak fotograf. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

60 Wattové světlo v plastovém těle velmi malých rozměrů je vstupním modelem LED světel do studia a prostor s přístupem k elektrické síti. Ačkoli se jedná o vstupní model do světa COB LED světel, je osazeno vysoce kvalitním COB čipem který má precizní reprodukci barev - s CRI Ra >96, TLCI >98, a schopnosti zaznamenat akci i při vysokých snímkovacích frekvencích. Díky této technologii můžete natáčet klasické i slow-motion záběry bez blikání.

Výkonem je dostačující na běžné svícení menších scén, svícení portrétů, produktů, menších podcastových studií, apod. Svou pozici najde i jako výplňové světlo na větší scéně. S 60W světlem bez problémů vysvítíte jakýkoli softbox nebo deštník do velikosti cca 95 cm. Pro jejich uchycení je světlo vybaveno vestavěným Bowens adaptérem i držákem fotografického deštníku. Pro použití většího modifikátoru doporučujeme silnější 120W variantu. 

 

  • 60W COB čip s výkonem až 50 000 Lx
  • precizní reprodukce barev s CRI >96 a TLCI >98
  • tichý větráček
  • anti-flickering
  • plynule nastavitelný výkon 1 - 100 %
  • Bowens adaptér
  • ovládání z aplikace
  • 9 přednastavených světelných efektů
  • kompaktní tělo

 

I když se výkonem jedná o vstupní model, nechybí mu vlastnosti a funkce světel z nejvyšší třídy. Světlo je opatřeno vysoce kvalitním COB čipem s anti-flickeringem, díky kterému lze použít i při natáčení slow-motion videí, a přednastavenými světelnými efekty. 

Jako ostatní světla z této řady využívá Bowens adaptér pro uchycení příslušenství. Osadit jej můžete libovolným modifikátorem s tímto zámkem. LX 60 je dodávané s kovovým reflektorem.  

Výkon světla

Světlo disponuje výkonem 60 W, které je možné regulovat od 1 do 100 %. Světelný výkon LED čipu je srovnatelný s 600W halogenovým světlem, oproti kterému spotřebovává pouze 10 % energie. 

 Výkon světla v Luxech

vzdálenost bez reflektoru s 60° reflektorem
0,5 m 10 000 Lx 50 000 Lx
1 m  2 700 Lx 8 000 Lx

  

Na světle je použit tzv. COB čip (Chip on board). Tato technologie sdružuje více menších čipů na jedné desce. Díky této technologie je zajištěn větší výkon a lepší stálost. Čip je i na nejvyšší výkon chladný a nehrozí popálení jako u klasických halogenových světel. Životnost čipu je více než 100 000 hodin. 

Barva vyzařovaného světla je bílá 5 500K. Pro změnu barevné teploty nebo efekty doporučujeme použít gelové filtry, kterými se světlo nebo na něm nasazený modifikátor překryje a světlo obarví.

Čipy ve světlech LX mají vysoký index podání barev CRI Ra>96 / TLCI >98. Díky tomu jsou nasvícené předměty v reálných barvách. Světlo umožňuje natáčet i slow motion videí s velmi vysokými snímkovacími frekvencemi bez blikání. 

Bowens adaptér pro libovolné příslušenství

Světlo má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na světlo můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínek, apod. V držáku světla je vestavěný držák pro studiové deštníky. 

Tip: Pokud chcete používat tato LED světla se softboxem, doporučujeme sáhnout po softboxech bez vnitřní konstrukce, která by stínila čip. Ideální jsou modely KH, balonové softboxy a deepboxy s ideálním průměrem do ø 95 cm a beauty dishe, kovové modely do ø 56 cm, látkové modely do ø 80 cm.

Světlo lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák světla je zesílený aby udržel nejen světlo samotné, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub světla je uvnitř kovový, aby světlo bez problémů udržel v jakékoli poloze.

Přednastavené světelné efekty

LED světlo LX 60 je vybaveno devíti světelnými efekty, kterými můžete simulovat světlo z televize, blikání žárovky, ohňostroj, a několik intenzit bouřky a záblesků. 

jinbei_lx_100_efekty

 

Plynule nastavitelný výkon i na dálku

Světlo snadno uchytíte na libovolný studiový stativ díky integrovanému standardizovanému držáku. Ovládání je pak možné přímo na světle, nebo prostřednictvím aplikace tohoto výrobce, která vám umožní plné nastavení na vzdálenost až 30 metrů, což oceníte především v situacích, kdy máte světlo v hůře dostupných místech. 

Tělo světla je z tvrzeného plastu a chrání elektroniku před poškozením při přepravě a manipulaci. Na zadním panelu světla jsou jednotlivé ovládací prvky a přehledný displej ukazující nastavené hodnoty. 

LED světlo Jinbei EF 160 bicolor ovládání přes aplikaci

Doplňkové parametry

Kategorie: LED s bajonetem
Barevná teplota: 5 500 K
Napájení: Ze sítě
Výkon: 60 W
Teplota barev: 5 500 K
CRI: RA >96
TLCI: >98
Hlučnost: <35 dB
Světelný výkon 0,5 m: 10 000 / 50 000 Lx
Světelný výkon 1 m: 2 700 / 8 000 Lx
Vestavěný Bluetooth přijímač: Ano dosah >15 m
Vyzařovací úhel: 120°
Nastavení síly: 1 – 100 %
Životnost čipu: > 100 000 hodin
Napájení: AC100-240V 50/60Hz 3A pojistka
Rozměry: 220 x 120 x 200 mm
Hmotnost: 1 Kg
Obsah balení: Světlo, napájecí kabel, reflektor, ochranný kryt čipu

LED světla Jinbei EF

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz