Jinbei SPARK 400D studiový blesk, 400 Ws

Kód: BLE-SPARK-400D
5 300 Kč 4 380 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

400Ws blesk s GN 66 a pokročilými funkcemi vyšších řad je chytrým řešením pro malé a střední ateliéry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka Jinbei pod označením SPARK představila již několik řad velmi populárních záblesků. Nejnovější generace SPARK 400 D se posunula zase o kus dopředu a to především v použitých materiálech. SPARK 400 D jsou chytrým řešením pro malé a střední ateliéry, kterým nabídne skvělý poměr cena/výkon, vysokou mobilitu a pokročilé funkce převzaté z vyšších řad. Blesk disponuje výkonem 400 Ws - GN 66. 

  • 400 Ws, GN 66
  • vestavěný přijímač pro radiový systém Jinbei Universal Sync
  • interval mezi záblesky 0,1 - 0,9 s
  • nastavení výkonu 1/1 - 1/32
  • krátká doba hoření výbojky 1/2200 - 1/800 (t=0,5)
  • podpora funkce Easy Cap pro tvorbu automatické ořezové masky
  • 15W LED modelační světlo pro osvětlení scény

 

Výkon blesku

Výkon 400 Ws GN 66 je plynule regulovatelný v rozmezí 6 stop od 4.0 do 9.0 po desetinách - 1/1 - 1/32 výkonu. Doba hoření výbojky je u modelu SPARK - 400 D 1/2200 - 1/800 (t=0,5) a zajišťuje tak ostré fotky a perfektní reálné podání barev. Toto světlo tak hravě zvládne jakoukoli práci ve studiu. Od portrétní fotografie až po produkty. Využijete jej jak jako hlavní světlo, tak výplňové. Blesk se dobíjí za extrémně krátkou dobu 0,1 - 0,9 s. Díky tomu můžete fotit plynule v rychlejším sledu. O modelovací světlo se stará 15W LED čip, který je srovnatelný se 150W pilotní žárovkou. Oproti té má mnohem větší životnost > 60 000 hodin, nehřeje a nepoškodíte jej při přepravě nebo výměně modifikátorů.

Ovládání a synchronizace s fotoaparátem

Blesk má na zadním panelu přehledný displej, na kterém vidíte veškeré nastavené hodnoty. Ovládání jednotlivých funkcí je řešeno samostatnými tlačítky. Změnu hodnot vidíte na displeji okamžitě. Vše je velice intuitivní. Menu blesku je sjednocené s ostatními modely a tak nebudete tápat ani při jejich kombinaci.


Odpalování blesku je možné několika způsoby.

1. Přes integrovaný systém odpalovačů – blesky mají integrované přijímače pro 2,4GHz řídící jednotky TRS-VTR-V6, TR-Q6, TR-Q7, TR-Q7 II a TR-Q7 II Sony. Dosah všech jednotek je 300 metrů. Tento systém sjednocuje studiové i bateriové blesky, které je možné jakkoliv kombinovat. Blesk můžete ovládat i prostřednictvím blesku HD 2 PRO, HD 2 MAX a HD 2 MAX pro Sony nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky. 

Jakou jednotku vybrat? 

TRS-V nejlevnější varianta odpalovače bez displeje, který funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes něj odpalovat, nastavovat výkon, zapínat a vypínat pilotní žárovku. Alternativa odpalovače TRS-V je i odpalovač TR-A9, se kterým lze blesky pouze odpalovat. Odpalovač nepodporuje skupiny. 

TR-V6 - manuální jednotka s displejem, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat ve skupinách. 

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat jako manuální. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat jako manuální. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

2. Přes synchro konektor – blesk má zabudovaný 3,5mm konektor (jack), do kterého můžete připojit jakýkoli odpalovač.


3. Přes foto diodu (IR) – blesk lze odpalovat zábleskem od jiného blesku.

Konstrukce

Blesk je konstruován tak, aby byl co nejskladnější a nejlehčí. Jeho rozměry 265 x 132 x 215 mm a váhu 1,3 kg oceníte nejen při převážení, ale také při každodenním používání. Tělo blesku v sobě skrývá systém chlazení s aktivním větráčkem, který je navržen tak, aby bylo zajištěno optimální proudění vzduchu. Díky tomu nedochází k přehřívání světla ani při celodenním focení, blesk se rychleji nabíjí a elektronika má vysokou životnost. Malá velikost a LED čipu místo pilotní žárovky zajistí, že blesky složíte i do menší přepravní tašky. 

Oproti předchozím generacím blesků SPARK je tělo 400D odolnější a má kovové aretační prvky. Díky tomu unese těžší příslušenství. Přepracován byl také design a tělo je tak kompaktnější.

Tip: Díky použitému LED čipu nedochází k zahřívání konstrukce softboxů a modifikátorů, jako u klasické žárovky. Modifikátory lze pohodlně vyměnit během focení bez obav ze spálení. 


Variabilita příslušenství

Blesk má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na blesk můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínem, apod. V držáku blesku je vestavěný držák pro studiové deštníky.

Blesk lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák blesku je zesílený aby udržel nejen blesk samotný, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub blesku je uvnitř kovový, aby blesk bez problémů udržel v jakékoli poloze.


Pokročilé funkce blesku

SPARK - III je vybaven funkcí Easy Cap, která při použití dvou a více blesků vytváří nejen samotnou fotku, ale také ořezovou masku. Díky tomu můžete fotografované objekty snadno vyřezávat z pozadí. To ocení každý produktový fotograf. Jak tento režim funguje si můžete přečíst na blogu

Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové blesky
Směrné číslo: 66 GN
Výkon: 400 Ws
TTL/HSS: Ne / Ne
Easy Cap: Ano
Barevná teplota: 5500K
Pilotní žárovka: 15W LED
Regulace výkonu záblesku: 6 stop (1/1 - 1/32) - 4.0 - 9.0 (po desetinách)
Doba nabíjení: 0.1 - 0.9s
Doba hoření výbojky (t=0,5): 1/800 - 1/2200s
Nejkratší synchronizační čas: 1/250s
Regulace výkonu pilotní žárovky: Souběžně / individuálně / vypnutá
Vyměnitelná výbojka / žárovka: Ano / Ne (LED)
Odpalování: Vestavěný přijímač 2,4GHz (Canon, Nikon, Sony, Fuji) / externí odpalovač 3,5 mm jack / fotodioda
Dosah vestavěného odpalovače: 300 m
Počet skupin vestavěného odpalovače: 32 kanálů a 16 skupin
Zvuková signalizace: Volitelná
Testovací záblesk: Ano
Indikace nabití: LED diodou / zvuková
Uchycení: Na všechny studiové stativy a držáky s 5/8" čepem
Možnost náklonu hlavy: Ano - plynulá
Patice pro příslušenství: Bowens
Integrovaný držák deštníku: Ano
Bateriové napájení: Ne
Rozměry: 265 x 132 x 215 mm
Hmotnost: 1,3 kg
Obsah balení: Blesk, napájecí kabel, pilotní žárovka LED, výbojka, krytka výbojky

Jak synchronizovat blesk s fotoaparátem?

5
2x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 21.3.2023
+ Pro mé potřeby dostatečný výkon
+ Bajonet Bowens

Tyto studiové blesky používám na produktovou fotografii již několik let bez sebemenšího problému. V poměru kvalita/cena naprostá spokojenost. Kdo potřebuje vybavit studio a nechce za to utratit majlant, je to rozhodně dobrá volba.
5
Avatar autora | 6.8.2022
+ kvalita
+ cena
+ dostačující výkon
+ intuitivní ovládání

Trochu jsem tápal ve spárování s TR - V6 Teď paráda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz