Multibrandový odpalovač TR-Q7 MKII s TTL a HSS

Kód: ODP-TR-Q7-II
Tip TTL + HSS
Značka: Jinbei
2 990 Kč 2 471 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

Druhá generace multibrandového odpalovače Jinbei TR Q7 s paticí pro Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a Sony s redukcí, s podporou TTL a HSS pro záblesková světla Jinbei z řady SPARK, DPX, MSN, HD a LED světla Jinbei EF.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Druhá generace TTL a HSS řídící jednotky Jinbei TR Q7 přináší intuitivnější rychlejší ovládání díky přepracovanému menu i ovládacím prvkům. Novinkou je také vyjímatelná vyměnitelná baterie a propracovanější displej, který je na slunci ještě lépe čitelný. 

 

Kompatibilita s fotoaparáty

Odpalovač je osazen multi-brandovou hot-shoe paticí, díky které je možné jej použít s fotoaparáty značek Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus a Panasonic Lumix a to jak v manuálním, tak v TTL a HSS režimu. V případě použití se Sony stačí dokoupit redukci na MI-Shoe patici, nebo vybrat jednotku se Sony paticí

S řídící jednotkou TR-Q7 II můžete ovládat a odpalovat libovolná záblesková světla z řady SPARK, DPX, MSN, HD, externí blesky Canon, Yongnuo s RT systémem a LED světla z řady EF.

TR-Q7_multibrand_hotshoe


Základní funkce a vlastnosti

TR-Q7 je nejmodernější typ odpalovače s velkým, podsvíceným a přehledným displejem a multibrandovou paticí s možností naklopení. 

Odpalovač disponuje 6 skupinami pro nastavení blesků a dává vám tak naprostou svobodu v jejich řízení.  Při použití více blesků tak lze každý ovládat samostatně (při nastavení jiné skupiny pro každý blesk), nebo společně (při nastavení stejné skupiny všem bleskům). Dosah 300 metrů zajistí, že blesky budete mít pod kontrolou opravdu v každé situaci. 

Odpalovač je vybaven funkcí Bluetooth, díky které je možné jej spárovat s chytrým telefonem a aplikací pro ovládání studia (Jinbei). Aplikace zrcadlí nastavení odpalovače. Především v ateliéru pak toto řešení přináší přehlednější a rychlejší ovládání.

Řídící jednotka TR-Q7 je nově vybavena Lithiovou baterií, která prodlužuje dobu používání jednotky na jedno nabití bez nutnosti s sebou nosit náhradní baterie. Jednotku je možné nabít přes USB | USB-C kabel z jakéhokoliv notebooku, tabletu nebo power banky, což oceníte především na cestách. Doma lze jednotku nabíjet z el. sítě, stejně jako mobilní telefon. 


TTL, HSS

Odpalovač podporuje tyto funkce se všemi fotoaparáty podporovaných značek - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix. Díky jednotce je možné volit mezi automatickým režimem TTL s korekcí expozice a manuálním režimem. Vysokorychlostní synchronizace je podporována do časů 1/8000s. Tyto funkce jsou podporovány s blesky MSN a HD. Ostatní modely blesků SPARK a DPX je s jednotkou možné synchronizovat také. Tyto modely blesků TTL a HSS nepodporují, s jednotkou budou fungovat v manuálním režimu. I tak je ale možné blesky používat napříč řadami společně. 

 

Co vše mohu na blesku nebo na světle ovládat?

TR-Q7 s sebou přináší i nový firmware pro záblesková světla, kterým přibyl mód "TTL ALL". Nastavením tohoto módu bude blesk komunikovat s jakýmkoliv fotoaparátem doplněným o řídící jednotku TR-Q7. Na té pouze vyberete značku používaného fotoaparátu. Díky tomuto systému je možné střídat různé značky fotoaparátů bez nutnosti měnit nastavení módu na světle.

Otočný volič výrazně urychlil ovládání světel a nastavování jednotlivých parametrů. Kromě změny výkonu vám u blesků umožní změnu režimu (TTL, Manuál), zapnutí/vypnutí pilotní žárovky a zvukové signalizace u každého zařízení zvlášť. V neposlední řadě lze provést testovací záblesk. Pomocí multifunkčních tlačítek je možné přepínat do HSS módu, režimu první a druhé lamely. Po aktivaci funkce Bluetooth TR-Q7 umožňuje ovládání nastavování režimu blesků a světel i na dálku přes chytrý telefon nebo tablet.

Tato jednotka lze nově spárovat s LED světly z řady EF, které je možné řadit do skupin stejně jako záblesková světla a následně ovládat jejich výkon dle nastavených skupin hromadně, nebo pro každé světlo zvlášť. 

  JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Jinbei
Kompatibilní fotopaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a další
Módy: TTL | Manuál
Synchronizační režimy: HSS, 1. a 2. lamela, Multi expozice
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000 s
Kanály a skupiny: 32 | 6
Dosah: 300 m
Ovládání přes mobilní aplikaci: Ano
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvence: 2,4 GHz
Napájení: Vestavěný odjímatelný akumulátor Li-Ion, DC 3.8V, 1500mAh, 5.55 Wh
Kompatibilní zařízení: Studiové blesky Jinbei SPARK, DPX, MSN, bateriové blesky Jinbei HD, externí blesky Canon RT (600EX-RT I, II, Yongnuo RT (600EX-RT I, II), LED světla Jinbei EF
Rozměry: 10,6 x 6,5 x 2,53cm
Hmotnost: 106 g
Obsah balení: Odpalovač, usb-c kabel

Jak funguje Jinbei TR-Q7?

Jinbei "Universal sync". Ovládejte studio jednoduše.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 15.7.2022
funguje s Fuji
Nevyplňujte toto pole:
OT Avatar autora Kompatibilita HSS/TTL s Fujifilmem 29.1.2024 09:25
Dobrý den, chtěl bych si u vás pořidit tenhle odpalovač k Jinbei bleskům, ale rád bych se předem ujistil, že opravdu podporuje HSS a TTL s fotoaparáty Fujifilm. Máte s tím zkušenost? Já už jsem jednou tento odpalovač vlastnil (bohužel jsem ho při práci poškodil, takže potřebuju pořídit nový) a u toho mého kusu za žádných okolnosti nešlo HSS a ani TTL zprovoznit - fotoaparát odpalovač nedetekoval a fungovalo pouze odpalování středovým kontaktem do 1/250s závěrky. Řešil jsem to i podporou Jinbei, kde mi poskytly poslední FW verzi odpalovače 2.1 na fotoaparátech také držím aktuální FW, ale HSS/TTL nefungovalo. Zkoušel jsem to ještě na pújčeném těle od Nikonu a tam obojí fungovalo bez problému. Tak bych se jen chtěl ujistit, že to mohl být vadný kus a nákupem nového se tento problém vyřeší. Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný den, Ondřej Tichý
Odpovědět
P Avatar autora Kompatibilita HSS/TTL s Fujifilmem 29.1.2024 09:46
Dobrý den, TR Q7 MK II od Jinbei jsou spolu s Fujifilmem plně kompatibilní a podporují jak HSS, tak TTL. Osobně máme odzkoušené. Problém by ale mohl být v tom, že ne všechny fotoaparáty této značky HSS umožňují. Zkuste nám doplnit, jaký model fotoaparátu máte.

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz