Radiový přijímač TR-RV pro odpalovače TR-V6, TR-Q6, TR-Q7

Kód: ODP-TR-RV
Akce
Značka: Jinbei
590 Kč –30 %
ODP TR RV 2 uvodni
590 Kč –30 % 413 Kč 341 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Přijímač pro radiové odpalovače Jinbei TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7. S tímto přijímačem můžete odpalovat i blesky bez vestavěných přijímačů nebo blesky jiných výrobců. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Radiový přijímač TR-RV

Radiový přijímač TR-RV je rozšířením pro odpalovače Jinbei TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7, TRS-V a TR-A9 se kterými lze velmi snadno spárovat.  

Pro koho je určen? 

Zatímco všechny nové současné blesky Jinbei mají přijímače již vestavěné v těle, TR-RV je šikovným pomocníkem ve chvíli, kdy máte doma starší blesk bez přijímače, nebo blesk jiné značky, který chcete používat právě v kombinaci s novými modely blesků. Jednoduše tak váš starý blesk připojíte tím přijímačem přes 3,5mm synchronizační konektor a můžete jej začít používat společně s dalšími blesky od Jinbei. 

Pro použití s externími blesky, které mají PC PORT je potřeba dokoupit synchronizační kabel a redukci.

Jak to funguje? 

Předpokladem pro použití tohoto přijímače je fakt, že vlastníte některý z podporovaných vysílačů (bez něj není kam přijímač párovat). Samotný přijímač TR-VR se k blesku připojí přes 3,5mm synchronizační konektor (jack typu mono*), který je standardem u všech studiových blesků (lze použít redukci 6,3mm pro blesky s větším konektorem) a pak jen stačí nastavit kanál, skupinu a typ odpalovače. Ovládaný blesk (respektive tento přijímač) se poté automaticky spáruje s vaším Jinbei odpalovačem/vysílačem a komunikace probíhající na principu 2,4 GHz sítě, s dosahem až 100 metrů, což zajistí bezproblémovou komunikaci v jakémkoliv ateliéru. 

Přijímač TR-VR lze nabíjet USB-C konektor, a do budoucna je od FIrmy Jinbei zajištěna kompatibilita se staršími i novějšími řídícími jednotkami se systémem TR. 

Seznam podporovaných vysílačů značky Jinbei:

*provedení jacku se může u jednotlivých modelů dle data výroby lišit. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Jinbei
Konektory: 3,5 mm jack, USB-C
Napájení: Vestavěná nabíjecí baterie Li-Ion 3,7V / 500mAh
Dosah: 100 m
Obsah balení: 1x TR-RV přijímač
Rozměry: 54 x 38 x 10 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz