Radiový přijímač s TTL a HSS pro odpalovač TR-612 s paticí pro Nikon

Kód: ODP-TR-612-REC
TTL + HSS
Značka: Jinbei
1 190 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
7.7.2022
Možnosti doručení
Přijímač pro odpalovač TR-612 umožňuje bezdrátové odpalování blesků jak pomocí vestavěné patice typu Nikon, tak pomocí výstupního jacku, kterým lze synchronizovat i jiné typy blesků, včetně studiových.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přijímač TR-612 se páruje se stejnojmenným odpalovačem - vysílačem TR-612 a umožnuje dálkově odpalovat externí blesky typu Nikon s přenosem funkcí TTL i vysokorychlostní synchronizace HSS. Přijímač TR-612 poskytuje výhodu hlavně při kombinaci více zařízení.

Přijímač TR-612 nelze použít bez odpalovače - vysílače TR-612! Nelze kombinovat s odpalovačem TR-611!

 

Příklad použití odpalovače TR-612 a odpalovače-vysílače TR-612:

Pokud již používáte odpalovač TR-612 například pro odpalování blesku HD-610 a chcete zároveň odpalovat i Váš externí blesk (Nikon, Yongnuo a další), vložte blesk do patice přijímače TR-612 a synchronizace proběhne současně. Pokud chcete nastavit výkony blesků individuálně, můžete využít řazení do skupin a na odpalovači TR-612 nastavit individuální kompenzaci výkonu.

Aby byly všechny podporované funkce zachovány, je nutné použít externí blesk, který dané funkce podporuje (Nikon, Yongnuo pro Nikon a další typy). Pokud TTL ani HSS nepotřebujete, tak lze TR-612 použít prakticky se všemi externími i studiovými blesky (pomocí výstupu na jack přímo na přijímači TR-612)

Zároveň lze pomocí přijímače TR-612 bezdrátově odpalovat i pomocí TR-Q6 (Nikon) a to včetně funkcí HSS i TTL (platí pro externí blesky typu Nikon, umístěných v patici TR-612). Pro spárování stačí obě zařízení nastavit na shodný kanál a provést příslušná nastavení na odpalovači TR-Q6. Vzhledem k odlišným hodnotám výkonu u jednotlivých externích blesků se nemusí aktuální režim blesku správně propsat na jejich displej. Nastavení na dálku je však funkční a změna výkonu na displeji TR-Q6 je ve výstupním výkonu blesků v patici přijímače TR-612 reflektována.

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Jinbei
Záruka: 2 roky
Počet kanálů: 8
Dosah: Až 300 m
Frekvence: 2,4 GHz
Nejkratší Synchronizační čas: Až 1/8000 s (pouze blesky, které podporují TTL Nikon)
Napájení: 2x baterie AA
Synchronizace: Bezdrátový příjem signálu z TR-612, ovládání blesku pomocí patice nebo jednoduché odpálení pomocí výstupního jacku (kabel není součástí)
Kompatibililní zařízení: Všechny externí blesky s odpovídající paticí nebo vstupem (jack, PC port)
Kompatibilní zařízení v TTL módu: Zařízení, která podporují TTL Nikon (Nikon, Yongnuo pro Nikon a další), pouze v hotshoe
Kompatibilní fotoaparáty: Všechny fotoaparáty Nikon (pro využití všech funkcí)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.9.2020
+ Velmi dobré

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení