Radiový odpalovač TR-611 pro blesky HD-601 a HD-610 s podporou HSS a TTL Canon

Kód: ODP-TR-611
Akce TTL + HSS
Značka: Jinbei
1 890 Kč –47 %
11882 radiovy odpalovac tr 611 pro blesky hd 601 a hd 610 s podporou hss a ttl canon
1 890 Kč –47 % 990 Kč 818 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení
S odpalovačem TR-611 lze s fotoaparáty CANON bezdrátově a vysokorychlostně (HSS 1/8000) odpalovat a ovládat blesky HD-601 a HD-610. K vysílači lze dokoupit samostatně i přijímače pro další zařízení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S kombinovaným vysílačem TR-611 lze s fotoaparáty CANON bezdrátově a vysokorychlostně (HSS 1/8000) odpalovat a ovládat blesky HD-601 a HD-610. Blesky mají pro tento odpalovač již vestavěný radiový přijímač, odpadá tak přikupování a připojování dalších přijímačů - pro správnou komunikaci je třeba nastavit oběma zařízením stejný kanál a příslušnou skupinu. Zároveň lze na odpalovači nastavovat sílu záblesku a ovládat pilotní žárovku.

Pokud chcete využít potenciálu odpalovače a kombinovat například externí blesky s bateriovými, případně používat odpalovač TR-611 jako vysílač pro studiové blesky, doporučujeme přikoupit i stejnojmenné přijímače TR-611, které dokáží v patici přenést TTL, HSS a případně pomocí konektoru (jack) odpálit i další zařízení, které kabelově s odpalovačem propojíte (bez TTL a HSS).

Odpalovač TR-611 dokáže zároveň také fungovat jako přijímač (slave režim), s kterým lze v patici tohoto odpalovače bezdrátově odpalovat externí blesky (podpora TTL, HSS Canon). Slave režim vyžaduje další odpalovač (např. TR-611, TR-Q6).

Komunikace mezi odpalovačem a bleskem funguje na frekvenci 2,4 GHz, která zajišťuje dosah až 300 metrů. Blesk lze ovládat pomocí 16 možných kanálů a tří skupin. Odpalovač pracuje v módech M, TTL a lze jím skupinově odpalovat více blesků. Bleskům ve skupině lze výkon nastavovat i poměrově.

  Hlavní výhody:

  • Bezdrátový odpalovač pro blesky HD-601 a HD 610 s vysokorychlostní synchronizací HSS a přenosem TTL
  • Dosah odpalovače 300 metrů
  • Ovládání síly záblesku
  • Ovládání pilotní žárovky
  • Kvalitní zpracování
  • pro všechny fotoaparáty Canon EOS
  • možnost upgrade firmware pro kompatibilitu s novými modely fotoaparátu a blesků

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Jinbei
Počet kanálů: 16
Dosah: 300 m
Frekvence: 2,4 GHz
Přenos TTL: Ano
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000 s (pouze zařízení s TTL podporou)
Napájení: 2x baterie AA
Kompatibililní zařízení: blesk HD-601 a HD-610
Kompatibilní odpalovače (SLAVE režim): TR-611, TR-Q6
Kompatibilní fotopaparáty: Canon

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz