Radiový odpalovač TR-V6 pro blesky SPARK, DPX, MSN, ECL, ECD a HD + EF II LED

Kód: ODP-TR-V6
Tip ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
1 200 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
29.7.2021

Bezdrátový radiový odpalovač Jinbei TR-V6 je základní odpalovač pro blesky Jinbei bez podpory HSS, TTL a Bluetooth. Odpalovač podporuje 16 kanálů a 10 skupin nastavení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jinbei TR-V6

Je univerzální radiový odpalovač pro blesky Jinbei SPARK, DPX, MSN, HD, ECL-V, ECD-V a zároveň dálkové ovládání pro trvalá světla Jinbei EF(I. a II. generace) s podporou skupin a kanálů a dosahem až 300 m


Základní funkce a vlastnosti

TR-V6 v režimu odpalovače komunikuje s fotoaparátem pomocí středového kontaktu. Spolupracuje tak se všemi fotoaparáty, které mají patici pro blesk typu hot-shoe. TR-V6 disponuje 16 kanály a 10 skupinami nastavení včetně individuálního zapnutí/vypnutí pilotní žárovky a dává vám tak naprostou svobodu v řízení jednotlivých blesků. Při použití více zařízení tak lze každé ovládat samostatně (při nastavení různých skupin pro každý blesk nebo LED světlo), nebo společně (při nastavení stejné skupiny všem zařízením). Při ovládání LED světel nemusí být TR-V6 v patici fotoaparátu a funguje jako běžné dálkové ovládání. Dosah až 300 metrů zajistí, že blesky i LED světla budete mít pod kontrolou opravdu v každé situaci.

Pod tlačítkem GR se skrývá nastavení čtyř režimů odpalovače:

tr-v6_rezim_0

Režim 0 : Pro starší studiové blesky Jinbei s vestavěným přijímačem řad ECL-V, ECD-V a další.

tr-v6_rezim_1

Režim 1 : Pro novější studiové a bateriové blesky Jinbei s vestavěným přijímačem řad SPARK, DPX, HD  a další.

tr-v6_rezim_2

Režim 2 : Pro studiová LED světla Jinbei, která nepodporují rozřazení do skupin: LED světla řad JInbei EF I. generace.

tr-v6_rezim_3

Režim 3 : Pro novější studiová LED světla Jinbei, která podporují rozřazení do skupin: Led světla s bajonetem JInbei EF II. generace.

 

Jak zařízení spárovat s bleskem nebo trvalým světlem

S odpalovačem TR-V6 lze přímo spárovat studiové a bateriové blesky Jinbei, LED světla Jinbei a navíc pomocí přijímače Jinbei TR-RV lze odpalovat i blesky jiných značek, za předpokladu, že mají konektor typu "jack" (těmto zařízením nelze nastavovat výkon nebo jiné funkce a lze je pouze odpalovat).

Zařízení se vždy spárují nastavením shodného komunikačního kanálu CH a skupiny GR. U novějších blesků je také nutné nastavit typ použitého odpalovače (vetšinou volba s ikonou číslice "6").

SPARK400D_tr_v6

Příklad: Nastavení blesku SPARK 400D pro odpalování pomocí TR-V6


Co vše mohu na blesku ovládat? 

Tento odpalovač je na obsluhu velmi jednoduchý. Krom nastavování výkonu blesků a LED světel od značky Jinbei vám dovolí ovládat pilotní žárovku, zvukovou signalizaci a testovací záblesky. Základní funkce podporovaných zařízení si tak přes něj nastavíte na dálku stejně snadno, jako kdybyste ho měli přímo v ruce. 


Jaký je rozdíl oproti odpalovači Jinbei TR-Q7?

Zatímco TR-V6 je základní model odpalovače, tak Jinbei TR-Q7 je top model, který podporuje další pokročilé funkce jako je HSS, TTL nebo ovládání přes Bluetooth. TR-V6 je určen převážně pro fotografy, kteří mají blesky a světla, které tyto funkce buď nepodporují, nebo pro fotografy, kteří tyto funkce nepoužívají. Další rozdíl je v displejích, který u TR-V6 zobrazuje vždy nastavení jen jedné skupiny (např. A), zatímco TR-Q7 zobrazuje nastavení tří skupin najednou (např. A, B, C). U TR-V6 tedy pro nastavení dalších skupin musíte použít přepínací tlačítko GR a šipky na odpalovači.

Největší výhodou TR-V6 je možnost univerzálního použití na všech značkách fotoaparátů (Canon, Nikon, Sony a další) a jeho nízká cena.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Jinbei
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 1 kg
Počet kanálů: 16
Počet skupin: 10
Dosah odpalovače: 300 m
Frekvence: 2,4 GHz
Vysokorychlostní synchronizace: Ne
Nejkratší synchronizační čas: 1/250s
Ovládání pilotní žárovky: Ano
Kompatibilní fotoaparáty: Všechny fotoaparáty s Hot-Shoe paticí
Napájení: 2x 1,5V AAA alkalické baterie
Rozměry: 78x49x25 mm
Hmotnost: 0,08 kg
Obsah balení: 1x odpalovač TR-V6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 14.3.2020
+ Jednoduchá obsluha
+ Možnost nastavení intenzity blesku přímo na vysílači.
+ Kompatibilita s více značkami fotoaparátů.
- Baterie AAA nejsou součástí balení.