Radiový odpalovač TR-A9, 16 kanálů - kompletní sada

Kód: ODP-TR-A8-SADA
1 500 Kč
Prodej ukončen
Možnosti doručení

Nová verze radiového odpalovače s 16-ti kanály pro studiové blesky s napájením ze sítě nebo generátoru. Set obsahuje přijímač i vysílač, komunikace probíhá bezdrátově v pásmu 2,4GHz. Počet přijímačů není omezen, vysílače i přijímače jsou vzájemně kompatibilní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Set přijímače a vysílače TR-A9 pro bezdrátovou synchronizaci studiových blesků pomocí radiového signálu 2,4Ghz s možností volby až 16-ti komunikačních kanálů, který je vhodný pro použití v ateliéru.

TR-A9 možňuje propojení jednoho odpalovače (vysílače) a více přijímačů. Dosah mezi odpalovačem a přijímačem je až 20m . Díky vysokofrekvenčnímu přenosu (2,4GHz) není nutná přímá viditelnost mezi koncovými body. Synchronizační čas: až 1/200.
K fotoaparátu je možno vysílač připojit pomocí středového kontaktu (sáňky na systémový blesk),

Přijímač je napájen 220-240 V přímo z napájení blesku, vysílač je napájen baterií CR 2032.

Přijímač

Přijímač TR-A9 se připojuje ke studiovému blesku pomocí synchronizačního konektoru typu malý jack (3,5 mm). Spárování přijímače a vysílače se provede nastavením stejných kanálů (poloh přepínačů) na všech ovládaných zařízeních.

Vysílač

Vysílač patří do sáňek fotoaparátu - do patice typu hotshoe nebo MI shoe. Odpalování probíhá pomocí středového kontaktu.

Napájení vysílací část: knoflíková baterie CR 2032
Napájení přijímací část: 220-240 V 50Hz (přímo z napájecího kabelu blesku)

Tento set je možné rozšířit o další vysílače nebo přijímače. Kompatibilní vysílač je např. Jinbei TRS-V

Doplňkové parametry

Kategorie: Univerzální radiové odpalovače
Počet kanálů: 16
Nejkratší dop. synchronizační čas závěrky: 1/160
Synchronizační konektory: malý jack (3,5mm), patice pro hotshoe/MI shoe
Napájení přijímače: ze sítě/generátoru
Napájení vysílače: baterie CR 2032

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz