Smart odpalovač TR-Q6 Nikon TTL, HSS pro blesky SPARK, DPX, MSN, HD

Kód: ODP-TR-Q6N
ZÁRUKA 3 ROKY TTL + HSS
Značka: Jinbei
2 390 Kč
Prodej ukončen
Bezdrátový TTL a HSS radiový odpalovač Jinbei TR-Q6 Nikon pro blesky Jinbei podporuje 16 kanálů, 6 skupin a ovládání přes Bluetooth.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TR-Q6 Nikon

TTL a HSS odpalovač pro blesky SPARK, DPX, MSN a HD s podporou 6 skupin a 16 kanálů a dosahem až 300 m

 

Základní funkce a vlastnosti

TR-Q6 je TTL odpalovač s podporou HSS a FREEZE módu. Odpalovač disponuje 6 skupinami pro nastavení blesků. Dává vám tak naprostou svobodu v řízení jednotlivých blesků. Při použití více blesků tak lze každý ovládat samostatně (při nastavení jiné skupiny pro každý blesk), nebo společně (při nastavení stejné skupiny všem bleskům). Dosah 300 metrů zajistí, že blesky budete mít pod kontrolou opravdu v každé situaci. 

Odpalovač je vybaven funkcí Bluetooth, díky které je možné jej spárovat s chytrým telefonem a aplikací pro ovládání studia. Aplikace zrcadlí nastavení odpalovače. Především v ateliéru pak toto řešení přináší přehlednější a rychlejší ovládání. 


TTL, HSS, FREEZE mód

Odpalovač podporuje tyto funkce se všemi fotoaparáty značky Nikon. Díky jednotce je možné volit mezi automatickým režimem TTL s korekcí expozice a manuálním režimem. Vysokorychlostní synchronizace je podporována do časů 1/8000s. Pro zachycení ještě větších detailů je s HSS spojena funkce FREEZE, která zkrátí hoření výbojky blesku na 1/19000s. Tyto funkce jsou podporovány s blesky MSN a HD. Ostatní modely blesků SPARK a DPX je s jednotkou možné synchronizovat také. Tyto modely blesků TTL a HSS nepodporují, s jednotkou budou fungovat v manuálním režimu. I tak je ale možné blesky používat napříč řadami společně. 


Co vše mohu na blesku ovládat?

Tento odpalovač je na obsluhu velmi jednoduchý. Krom nastavování výkonu blesků nebo režimu (TTL, Manuál) vám dovolí ovládat pilotní žárovku, zvukovou signalizaci a dělat testovací záblesky. Je možné přepínat do HSS módu, ovládat FREEZE režim a Bluetooth. Funkce blesku si tak přes něj nastavíte stejně snadno, jako kdybyste měli blesk přímo v ruce.  


Synchronizace s externími blesky

TR-Q6 je možné spárovat s přijímačem pro externí blesky TR-612, díky kterému můžete kombinovat studiové i bateriové blesky společně s těmi externími. Přijímač podporuje jak TTL tak HSS, externí blesky s Nikon systémem budete moci ovládat a používat i v těchto režimech. 


Kompatibilita s fotoaparáty

D5, D4S, DF, D810, D800, D750, D700, D610, D600, D500, D60, D90, D7200, D7100, D7000 a všechny další nové a příbuzné modely zrcadlovek i bezzrcadlovek Nikon

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Jinbei
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 1 kg
Počet kanálů: 16
Počet skupin: až 6
Dosah rádia: 300 m
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvence: 2,4 GHz
Vysokorychlostní synchronizace: Ano
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000 s
Napájení: 2x baterie AAA
Kompatibilní zařízení: blesk HD-601, HD-610, MSN, MARS TTL
Kompatibilní fotopaparáty: Nikon

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobcůfotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz