Vzhledem k vládním opatřením jsme se rozhodli dočasně pozastavit osobní odběr a rezervace ateliéru.
E-shop a expedice nepřerušena!

Multibrandový odpalovač TR-Q7 TTL, HSS pro blesky řady HD, MSN, SPARK, DPX, RT a EF

Kód: ODP-TR-Q7
ZÁRUKA 3 ROKY TTL + HSS
Značka: Jinbei
2 990 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
22.9.2020

Multibrandová řídící jednotka Jinbei TR-Q7 s podporou TTL a HSS pro fotoaparáty Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix se 16 kanály a 6 skupinami s podporou Bluetooth.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TR-Q7

TTL a HSS odpalovač pro blesky SPARK, DPX, MSN, HD, Canon | Yongnuo externí blesky s RT systémem a LED světla EF s podporou 6 skupin a 16 kanálů s dosahem 300 metrů. Odpalovač je osazený "multi-brandovou" paticí, díky které je možné jej použít téměř na všech fotoaparátech s paticí hot-shoe a přídavným MI adaptérem i na fotoaparátech Sony.

Řídící jednotka TR-Q7 je nově vybavena Lithiovou baterií, která prodlužuje dobu používání jednotky na jedno nabití bez nutnosti s sebou nosit náhradní baterie. Jednotku je možné nabít přes USB | USB-C kabel z jakéhokoliv notebooku, tabletu nebo power banky, což oceníte především na cestách. Doma lze jednotku nabíjet z el. sítě, stejně jako mobilní telefon. 

 

Základní funkce a vlastnosti

TR-Q7 je nejmodernější typ odpalovače s velkým, podsvíceným a přehledným displejem a multibrandovou paticí s možností naklopení. Odpalovač funkčně vychází z verze TR-Q6, ale díky lepšímu rozložení tlačítek, redesignovanému otočnému ovládacímu kolečku, naklápěcí multibrandové patici a novému firmware nabízí snazší ovládání, lepší čitelnost na slunci i ve tmě, možnost naklopení displeje a hlavně volnost použití prakticky na každém moderním fotoaparátu včetně podpory funkcí TTL a HSS.

Odpalovač disponuje 6 skupinami pro nastavení blesků a dává vám tak naprostou svobodu v řízení jednotlivých blesků. Při použití více blesků tak lze každý ovládat samostatně (při nastavení jiné skupiny pro každý blesk), nebo společně (při nastavení stejné skupiny všem bleskům). Dosah 300 metrů zajistí, že blesky budete mít pod kontrolou opravdu v každé situaci. 

Odpalovač je vybaven funkcí Bluetooth, díky které je možné jej spárovat s chytrým telefonem a aplikací pro ovládání studia (Jinbei). Aplikace zrcadlí nastavení odpalovače. Především v ateliéru pak toto řešení přináší přehlednější a rychlejší ovládání.

TTL, HSS

Odpalovač podporuje tyto funkce se všemi fotoaparáty podporovaných značek - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix. Díky jednotce je možné volit mezi automatickým režimem TTL s korekcí expozice a manuálním režimem. Vysokorychlostní synchronizace je podporována do časů 1/8000s. Tyto funkce jsou podporovány s blesky MSN a HD. Ostatní modely blesků SPARK a DPX je s jednotkou možné synchronizovat také. Tyto modely blesků TTL a HSS nepodporují, s jednotkou budou fungovat v manuálním režimu. I tak je ale možné blesky používat napříč řadami společně. 

 

Co vše mohu na blesku nebo na světle ovládat?

TR-Q7 s sebou přináší i nový firmware pro záblesková světla, kterým přibyl mód "TTL ALL". Nastavením tohoto módu bude blesk komunikovat s jakýmkoliv fotoaparátem doplněným o řídící jednotku TR-Q7. Na té pouze vyberete značku používaného fotoaparátu. Díky tomuto systému je možné střídat různé značky fotoaparátů bez nutnosti měnit nastavení módu na světle. Otočný volič výrazně urychlil ovládání světel a nastavování jednotlivých parametrů. Kromě změny výkonu vám u blesků umožní změnu režimu (TTL, Manuál), zapnutí/vypnutí pilotní žárovky a zvukové signalizace u každého zařízení zvlášť. V neposlední řadě lze provést testovací záblesk. Pomocí multifunkčních tlačítek je možné přepínat do HSS módu, režimu první a druhé lamely. Po aktivaci funkce Bluetooth TR-Q7 umožňuje ovládání nastavování režimu blesků a světel i na dálku přes chytrý telefon nebo tablet.

Tato jednotka lze nově spárovat s LED světly z řady EF, které je možné řadit do skupin stejně jako záblesková světla a následně ovládat jejich výkon dle nastavených skupit hromadně, nebo pro každé světlo zvlášť. 

 

Kompatibilita s fotoaparáty

Odpalovač lze bez omezení funkcí používat na všech fotoaparátech Canon, Nikon, Sony - potřeba dokoupit Sony adaptér, Olympus, Fujifilm, Panasonic Lumix. S omezením funkcí (bez TTL a HSS) lze odpalovač použít i na nepodporovaných fotoaparátech, pokud disponují paticí typu hot-shoe.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jinbei
Záruka: 3 roky
Synchronizační režimy: Canon, Nikon, Sony, Olympus, Panasonic Lumix, RT
Počet skupin: až 6
Dosah rádia: 300 m
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvence: 2,4 GHz
Vysokorychlostní synchronizace: Ano
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000 s
Napájení: vestavěný akumulátor Li-Ion
Kompatibilní zařízení: blesk HD-400, HD-601, HD-610, MSN, MARS TTL, DPX, Canon RT (600EX-RT I, II, Yongnuo RT (600EX-RT I, II)
Kompatibilní fotopaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Obsah balení: odpalovač, usb-c kabel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: