Multibrandový odpalovač TR-Q7 TTL, HSS pro blesky řady HD, MSN, SPARK, DPX, RT a EF

Kód: ODP-TR-Q7
Tip ZÁRUKA 3 ROKY TTL + HSS
Značka: Jinbei
2 990 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2021

Multibrandová řídící jednotka Jinbei TR-Q7 s podporou TTL a HSS pro fotoaparáty Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix se 16 kanály a 6 skupinami s podporou Bluetooth.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TTL a HSS odpalovač pro blesky SPARK, DPX, MSN, HD, Canon | Yongnuo externí blesky s RT systémem a LED světla EF s podporou 6 skupin a 16 kanálů s dosahem 300 metrů. Odpalovač je osazený "multi-brandovou" paticí, díky které je možné jej použít téměř na všech fotoaparátech s paticí hot-shoe a přídavným MI-Shoe adaptérem i na fotoaparátech Sony.

multibrandová-řídící-jednotka-tr-q7


Kompatibilita s fotoaparáty

Odpalovač lze bez omezení funkcí používat na všech fotoaparátech Canon, Nikon, Sony*, Olympus, Fujifilm, Panasonic Lumix. S omezením funkcí (bez TTL a HSS) lze odpalovač použít i na nepodporovaných fotoaparátech, pokud disponují paticí typu hot-shoe.

*Při použití adaptéru pro patici Sony budou dostupné všechny funkce. Použitím TR-Q7 na Sony bez adaptéru vyřadí funkce HSS a TTL.

TR-Q7_multibrand_hotshoe


Základní funkce a vlastnosti

TR-Q7 je nejmodernější typ odpalovače s velkým, podsvíceným a přehledným displejem a multibrandovou paticí s možností naklopení. Odpalovač funkčně vychází z verze TR-Q6, ale díky lepšímu rozložení tlačítek, redesignovanému otočnému ovládacímu kolečku, naklápěcí multibrandové patici a novému firmware nabízí snazší ovládání, lepší čitelnost na slunci i ve tmě, možnost naklopení displeje a hlavně volnost použití prakticky na každém moderním fotoaparátu včetně podpory funkcí TTL a HSS.

Odpalovač disponuje 6 skupinami pro nastavení blesků a dává vám tak naprostou svobodu v řízení jednotlivých blesků. Při použití více blesků tak lze každý ovládat samostatně (při nastavení jiné skupiny pro každý blesk), nebo společně (při nastavení stejné skupiny všem bleskům). Dosah 300 metrů zajistí, že blesky budete mít pod kontrolou opravdu v každé situaci. 

Odpalovač je vybaven funkcí Bluetooth, díky které je možné jej spárovat s chytrým telefonem a aplikací pro ovládání studia (Jinbei). Aplikace zrcadlí nastavení odpalovače. Především v ateliéru pak toto řešení přináší přehlednější a rychlejší ovládání.

Řídící jednotka TR-Q7 je nově vybavena Lithiovou baterií, která prodlužuje dobu používání jednotky na jedno nabití bez nutnosti s sebou nosit náhradní baterie. Jednotku je možné nabít přes USB | USB-C kabel z jakéhokoliv notebooku, tabletu nebo power banky, což oceníte především na cestách. Doma lze jednotku nabíjet z el. sítě, stejně jako mobilní telefon. 


TTL, HSS

Odpalovač podporuje tyto funkce se všemi fotoaparáty podporovaných značek - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix. Díky jednotce je možné volit mezi automatickým režimem TTL s korekcí expozice a manuálním režimem. Vysokorychlostní synchronizace je podporována do časů 1/8000s. Tyto funkce jsou podporovány s blesky MSN a HD. Ostatní modely blesků SPARK a DPX je s jednotkou možné synchronizovat také. Tyto modely blesků TTL a HSS nepodporují, s jednotkou budou fungovat v manuálním režimu. I tak je ale možné blesky používat napříč řadami společně. 

Co vše mohu na blesku nebo na světle ovládat?

TR-Q7 s sebou přináší i nový firmware pro záblesková světla, kterým přibyl mód "TTL ALL". Nastavením tohoto módu bude blesk komunikovat s jakýmkoliv fotoaparátem doplněným o řídící jednotku TR-Q7. Na té pouze vyberete značku používaného fotoaparátu. Díky tomuto systému je možné střídat různé značky fotoaparátů bez nutnosti měnit nastavení módu na světle. Otočný volič výrazně urychlil ovládání světel a nastavování jednotlivých parametrů. Kromě změny výkonu vám u blesků umožní změnu režimu (TTL, Manuál), zapnutí/vypnutí pilotní žárovky a zvukové signalizace u každého zařízení zvlášť. V neposlední řadě lze provést testovací záblesk. Pomocí multifunkčních tlačítek je možné přepínat do HSS módu, režimu první a druhé lamely. Po aktivaci funkce Bluetooth TR-Q7 umožňuje ovládání nastavování režimu blesků a světel i na dálku přes chytrý telefon nebo tablet.

Tato jednotka lze nově spárovat s LED světly z řady EF, které je možné řadit do skupin stejně jako záblesková světla a následně ovládat jejich výkon dle nastavených skupit hromadně, nebo pro každé světlo zvlášť. 

  JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Jinbei
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 1 kg
Kompatibilní fotopaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a další
Módy: TTL | Manuál
Synchronizační režimy: HSS, FREEZE, 1. a 2. lamela, Multi expozice
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000 s
Kanály a skupiny: 16 | 6
Dosah: 300 m
Ovládání přes mobilní aplikaci: Ano
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvence: 2,4 GHz
Napájení: Vestavěný akumulátor Li-Ion, DC 3.7V, 1500mAh, 5.55 Wh
Kompatibilní zařízení: Studiové blesky Jinbei SPARK, DPX, MSN, bateriové blesky Jinbei HD, externí blesky Canon RT (600EX-RT I, II, Yongnuo RT (600EX-RT I, II), LED světla Jinbei EF
Rozměry: 10,1 x 6,6 x 2,5 cm
Hmotnost: 106 g
Obsah balení: Odpalovač, usb-c kabel

Jak funguje Jinbei TR-Q7?

Jinbei "Universal sync". Ovládejte strudio jednoduše.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
PH Avatar autora Odpalovač - přijímač 9.12.2020 19:24
Bude fungovat Multibrandový odpalovač TR-Q7 TTL, HSS pro blesky řady HD, MSN, SPARK, DPX, RT a EF s Radiový přijímač s TTL a HSS pro odpalovač TR-612 s paticí pro Nikon. Kde se dá opravit bateriové světlo HD 610.
Odpovědět
P Avatar autora Odpalovač - přijímač 10.12.2020 10:09
Dobrý den, bohužel TR-612 nelze s TR-Q7 použít. Servis blesku HD-610 zajišťujeme - kontaktujte nás emailem ohledně možnosti opravy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobcůfotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz