Jinbei DE 250 studiový blesk, 250 Ws

Kód: BLE-DE-250
2 590 Kč 2 140 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

Základní model studiového blesku s výkonem 250 Ws (GN 55) LED pilotní žárovkou a plynulou regulací výkonu v rozsahu 6F stop. Tento blesk cílí na začínající fotografy, malá studia a fotokoutky, kterým nabídne dostatek výkonu za zlomek ceny. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jinbei DE 250 je sice základním, ale kvalitním studiovým bleskem s velmi jednoduchým ovládáním a zajímavou cenou. Ačkoli se jedná o vstupní model do světa blesků, nabídne vám vše, co jako fotograf potřebujete. 250Ws výkon s GN 55 je dostačující na běžnou studiovou práci. S těmito blesky nasvítíte portrét, poloportrét i menší produkt. 

 

  • výkon 250 Ws, GN 55
  • velmi malé tělo s minimální váhou
  • interval mezi záblesky 0,5 - 1,3 s
  • nastavení výkonu 1/1 - 1/32
  • krátká doba hoření výbojky 1/2000 - 1/800 (t=0,5)
  • 5W LED modelační světlo pro osvětlení scény

 

Pro koho je tento blesk určen? 

DE 250 je perfektní volbou pro všechny hobby fotografy, kteří se se studiovými blesky chtějí naučit. Použijete je ale i jako pokročilejší fotograf, který nepotřebuje vysoký výkon, ale naopak ocení malé tělo a velmi snadné a rychlé ovládání. Tyto blesky najdou využití v domácích ateliérech, malých produktových studiích a využívají se také jako světlo do fotokoutku. 

 

Výkon blesku

Výkon je plynule regulovatelný v rozmezí 6F stop (1/1 - 1/32). Doba hoření výbojky se pohybuje v rozmezí 1/800 - 1/2000 s (t=0,5) a zajišťuje perfektně ostré fotky s reálným podáním barev. Znovunabytí blesk zvládne za 0,5 - 1,3 sekundy, v závislosti na nastavené síle záblesku. I s takto malým světlem můžete fotit ve velmi rychlém sledu fotek. 

Pilotní žárovka je zde, stejně jako u větších světel, řešena LED čipem s výkonem 5 W. Ten je srovnatelný s 50W halogenovou žárovkou a postará se o dostatečný osvit scény během focení. 

 

Ovládání a synchronizace s fotoaparátem

Odpalování blesku je možné dvěma způsoby. 

  1. Přes synchro konektor - blesk má na zadním panelu 3,5mm vstup (jack) pro bezdrátové odpalovače. Použít můžete libovolné odpalovače s tímto konektorem. Pokud chcete blesk použít v ekosystému Jinbei, doporučujeme k němu přikoupit tento přijímač.
     
  2. Přes foto diodu (IR čidlo) - díky čidlu se blesk zvládne “odpálit” na základě záblesku z jiného blesku ve studiu. 

 

Světelné modifikátory

Blesky tohoto typu se primárně používají se studiovými deštníky. Výbojka blesku je vnořena do jeho těla, které tak funguje jako malý reflektor. Ten nejen světlo usměrňuje před sebe, ale zajišťuje, že mu neubývá výkon. Světlo už tak není potřeba směrovat, stačí jen změkčit nebo odrazit o fotografický deštník. Držák deštníku je integrovaný do blesku.

 

Konstrukce

Blesk je navržen tak, aby byl co nejmenší a nezabíral místo nejen během focení, ale i během transportu a skladování. Jeho rozměry jsou pouhých 195 x 95 x 155 mm. Nízká je i váha 760 g. Tělo blesku je vyrobeno z tvrzeného plastu, který chrání elektroniku před poškozením během převážení. Blesk lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák blesku je zesílený aby udržel nejen blesk samotný, ale i příslušenství na něm nasazené, v libovolné poloze. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové blesky
Směrné číslo: 55 GN
Výkon: 250 Ws
TTL/HSS: Ne / Ne
Barevná teplota: 5500K
Pilotní žárovka: 5W LED
Regulace výkonu záblesku: 6 stop (1/1 - 1/32)
Doba nabíjení: 0.5 - 1,3 s
Doba hoření výbojky (t=0,5): 1/800 - 1/2000 s
Nejkratší synchronizační čas: 1/250s
Vyměnitelná výbojka / žárovka: Ano / Ne (LED)
Odpalování: Externí odpalovač 3,5 mm jack / fotodioda
Testovací záblesk: Ano
Uchycení: Na všechny studiové stativy a držáky s 5/8" čepem
Možnost náklonu hlavy: Ano - plynulá
Integrovaný držák deštníku: Ano
Rozměry: 195 x 95 x 155 mm
Hmotnost: 760 g
Obsah balení: Blesk, napájecí kabel, pilotní žárovka LED, výbojka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz