Jinbei Hi 900 multibrandový externí blesk s TTL, HSS

Kód: BLE-HI-900
TTL + HSS
Značka: Jinbei
5 190 Kč 4 289 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Externí blesk s multibrandovou paticí pro použití s fotoaparáty značek Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a Sony s redukcí. Blesk Jinbei Hi-900  podporuje režimy TTL, HSS i Freeze pro výše zmíněné fotoaparáty, má extrémně dlouhou výdrž baterie a velmi rychlé dobíjení, o které se stará li-ion baterie. Speedlite blesk Jinbei Hi-900 můžete použít jako externí blesk na fotoaparátu, i mimo něj díky řídícím jednotkám a systému Jinbei Universal Sync. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jinbei Hi-900 je klasický externí blesk, který se od ostatních odlišuje multi-brandovou paticí, kterou převzal od dražších modelů HD 2, a díky které ho můžete použít s různými značkami fotoaparátů. Komunikuje s fotoaparáty Canon, Nikon, Sony (s redukcí na Mi-shoe), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, a Leica a to jak v manuálním, tak v TTL, HSS a Freeze režimu. 

Použít jej můžete mimo tělo fotoaparát i na něm, kde navíc umí suplovat funkci řídící jednotky pro synchronizaci a odpalování dalších blesků od tohoto výrobce. Velkou výhodou je také rychlost dobíjení mezi jednotlivými snímky (0,05 - 1,5 s) a napájení z li-ion baterie, díky které nacvakáte až 500 záblesků na plný výkon. 

 

Klíčové parametry

 • 80 Ws GN 60
 • HSS režim pro synchronizaci do 1/8000s
 • TTL režim pro automatické nastavení blesku
 • externí blesk s pokročilými funkcemi bateriových světel
 • 3 režimy použití - blesk na fotoaparátu, blesk mimo fotoaparát, řídící jednotka pro okolní blesky
 • vestavěný přijímač pro radiový systém Jinbei Universal Sync
 • synchronizace na 1. i 2. lamelu
 • interval mezi záblesky 0,05 - 1,5 s
 • nastavení výkonu 1/1 - 1/256 s korekcí expozice +- 3EV
 • krátká doba hoření výbojky 1/8000 - 1/50000s (t=0,5)
 • režim FREEZE pro zkrácení doby hoření výbojky na 1/10 000 - 1/800s
 • 3W LED modelační světlo pro osvětlení scény

 

Režimy blesku Jinbei Hi 900

 • Speedlite - režim pro použití blesku na fotoaparátu
 • Slave - režim pro použití blesku mimo fotoaparát. Blesk je řízen a synchronizován s fotoaparátem pomocí řídící jednotky
 • Master - režim pro použití blesku jako řídící jednotky pro ostatní blesky

 

Použití blesku na fotoaparátu:

Díky multi-brandové hot-shoe patici, která je navržena tak, aby komunikovala se všemi fotoaparáty předních výrobců, můžete Hi-900 používat s fotoaparáty značek Canon, Nikon, Olympus, Fujifilm, Panasonic Lumix, Leica a pomocí redukce také se Sony. Blesk díky této technologii komunikuje nejen v manuálním, ale také v TTL, HSS a Freeze režimu. 

Blesk je vyráběn i v čistě Sony verzi s integrovanou Mi-shoe paticí. 

HD-2-PRO_multibrand_hotshoe

Po nasazení na fotoaparát vyberete v menu blesku značku fotoaparátu a o ostatní se blesk postará sám. 

 

Použití blesku mimo fotoaparát:

Pokud chcete blesk používat mimo fotoaparát, stačí k němu přikoupit řídící jednotku, prostřednictvím které ho synchronizujete s fotoaparátem. Veškeré nastavování blesku pak děláte přímo z jednotky a to na vzdálenost až 300 metrů. 

Hi-900 má, stejně jako ostatní blesky Jinbei, integrovaný přijímač pro řídící jednotky TR-V6, TR-Q6, TR-Q7, TR-Q7 II a TR-Q7 II SonyBlesk můžete ovládat i prostřednictvím druhého blesku Hi-900, Hi-900 pro Sony, HD2 PRO, HD2 MAX a HD2 MAX pro Sony nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky

 

Jakou jednotku vybrat? 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuální jednotka, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat, nepodporuje TTL a HSS.

 

Použití blesku jako řídící jednotky:

Blesk nasazený na fotoaparát je možné přepnout do režimu master, ve kterém supluje řídící jednotku a ovládá ostatní blesky. V tomto režimu si pak můžete vybrat jestli má blesk sám bleskat, nebo má jen předávat nastavení ostatním. Takto řídit můžete všechny blesky s integrovaným přijímačem pro systém Jinbei Universal Sync z řad SPARK, DPX, MSN, HD, HI a led světla z řady EF.

 

Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovatelný v rozsahu 9 clon - 1.0 – 9.0 po desetinách v manuálním režimu a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pro TTL je možné použít korekci expozice +- 3EV. O modelovací světlo se stará 3W LED čip se životností > 60000 hodin a 3 úrovněmi výkonu.

externí-blesk-Jinbei-s-pilotní-žárovkou

 

Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem HSS High-speed synchronization, který umožňuje fotit na vemli krátké časy závěrky až do 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/2250 - 1/80000s. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.

Tip: HSS systém pomůže při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas. 

Jinbei-Hi-900

Baterie a dobíjení

Výměnná lithium iontová baterie zvládne až 500 záblesků na plný výkon. Při nižším výkonu blesku se hravě dostanete na 700 - 800 záblesků na jedno nabití. Blesk díky tomu vydrží celodenní fotografování a zároveň šetří nabíjecí cykly. Velký důraz je kladen na rychlost znovu dobití mezi fotkami, která je v rozmezí 0,05 – 1,5 sekundy, v závislosti na nastaveném výkonu blesku. Blesk je tak stále připraven a vy nepropásnete žádný důležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokoupit náhradní baterii a prodloužit tak dobu focení bez nutnosti nabíjení.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Multibrandové
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjení: 0,05 - 1,5s
Nastavení výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (24-200mm)
Módy blesku: Manuální / TTL
Možnosti synchronizace: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/8100 - 1/10000s, Freeze 1/15001 - 1/50000s
Barevná teplota: 5 500 K
Modelovací/pilotní žárovka: LED 3W, teplota 3 500K
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém
Kompatibilní řídící jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnost připojení jiné přes 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupin a kanálů: 32 kanálů, 16 skupin
Baterie: DC 7,4V, 2500mAh
Počet záblesků na jedno nabití: >500 na plný výkon
Uspání blesku: 5 minut / 15 minut / 30 minut
Pokročilé funkce blesku: EasyCap, Delay
Velikost: 195x75x65 mm
Hmotnost: 460 g
Obsah balení: Blesk, baterie, nabíječka, pouzdro, stojánek

Jak synchronizovat blesk s fotoaparátem?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz