Externí blesk Jinbei HD2 PRO s multibrandovou paticí

Kód: BLE-HD-2
Akce ZÁRUKA 3 ROKY TTL + HSS
Značka: Jinbei
8 760 Kč –25 % 6 590 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

80Ws externí blesk s GN 60, TTL, HSS, multibrandovou paticí pro použití s fotoaparátem libovolné značky a kruhovou Omega výbojkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jinbei HD-2 PRO je revoluce mezi bateriovými blesky. HD-2 PRO je nejmenší bateriový blesk z řady HD a ačkoliv svou velikostní připomíná spíše externí blesk, který dokáže plně nahradit, jedná se konstrukčně o zmenšeninu klasického studiového blesku s Omega výbojkou, díky které vytváří přirozenější světlo než klasický externí blesk. Disponuje také dlouhou výdrží na jedno nabití, až 300 záblesků na plný výkon a super rychlým dobíjením od 0,05 do 1,2 s

 

 • 80 Ws GN 60
 • HSS režim pro synchronizaci do 1/8000s
 • TTL režim pro automatické nastavení blesku
 • omega výbojka
 • externí blesk s pokročilými funkcemi bateriových světel
 • 3 režimy použití - blesk na fotoaparátu, blesk mimo fotoaparát, řídící jednotka pro okolní blesky
 • vestavěný přijímač pro radiový systém Jinbei Universal Sync
 • synchronizace na 1. i 2. lamelu
 • interval mezi záblesky 0,05 - 1,2 s
 • nastavení výkonu 1/1 - 1/256 s korekcí expozice +- 3EV
 • krátká doba hoření výbojky 1/8 000 - 1/800s (t=0,5)
 • režim FREEZE pro zkrácení doby hoření výbojky na 1/10 000 - 1/800s
 • podpora funkce Easy Cap pro tvorbu automatické ořezové masky
 • 3W LED modelační světlo pro osvětlení scény

 

 

Použití blesku na fotoaparátu

HD-2 PRO je osazen speciální multibrandovou hot-shoe paticí, díky které jej můžete použít na jakýkoliv fotoaparát značek Canon, Nikon, Sony (s redukcí na Mi-shoe), Olympus, Fujifilm a Panasonic Lumix.

HD-2-PRO_multibrand_hotshoe

Se všemi těmito fotoaparáty budete moct využít jak manuální, tak TTL režim i funkci HSS a Freeze. Na blesku jen zvolíte značku fotoaparátu, o ostatní se blesk postará sám. Pokud blesk používáte na fotoaparátu, můžete s ním také řídit ostatní studiová a bateriová světla. Krom vestavěného přijímače disponuje i vysílačem a umí plně nahradit řídící jednotku.

Takto jej můžete použít v několika režimech:

1. Blesk bleská a zároveň řídí a odpaluje ostatní blesky,
2. Blesk pouze řídí a odpaluje ostatní blesky, stejně jako řídící jednotka.

Tato funkce je skvělá především na akcích, kde potřebujete skloubit focení s jedním externím bleskem spolu s focením v "ateliéru". Zároveň ušetříte za řídící jednotku, kterou, pokud k HD-2 budete dokupovat další blesky, nebudete potřebovat. Blesk přenáší veškeré funkce a režimy, takže i u ostatních světel budete moct využít manuál, TTL, HSS a Freeze. Použití blesku mimo fotoaparát

HD 2 lze velmi snadno používat i mimo fotoaparát. Synchronizovat jej lze, stejně jako ostatní Jinbei blesky, přes integrovaný 2,4 GHz přijímač, který je plně kompatibilní s řídícími jednotkami TR-V6, TR-Q6, TR-Q7, TR-Q7 II a TR-Q7 II Sony.. Dosah řídící jednotky je až 300 metrů. Blesk můžete ovládat i prostřednictvím druhého blesku HD 2 PRO, HD 2 MAX a HD 2 MAX pro Sony nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky. 

Jakou jednotku vybrat? 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuální jednotka, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat, nepodporuje TTL a HSS

JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovatelný v rozsahu 9 clon - 1.0 – 9.0 po desetinách v manuálním režimu a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pro TTL je možné použít korekci expozice +- 3EV. O modelovací světlo se stará 3W LED čip se životností > 60000 hodin. Přirozené jemné světlo díky Omega výbojce

HD-2 je hned po záblescích Profoto A1 jediný blesk s kruhovou hlavou osazenou klasickou kruhovou výbojkou. Stejně jako studiové a bateriové blesky. Ostatní externí blesky používají plochou výbojku, která dělá nepřirozené světlo. 

Díky použité výbojce a konstrukci hlavy blesku je světlo jemnější a přirozené. Blesk je tak předurčen na Fashion, portrétní a svatební fotku, kde je kladen důraz na přirozenost. 

jinbei_HD-2_PRO_comparison

 


Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem HSS High-speed synchronization, který umožňuje fotit na vemli krátké časy závěrky až do 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/800 - 1/10000s. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.
HSS systém pomůže při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas. Baterie a dobíjení

Výměnná lithium iontová baterie zvládne 300 záblesků na plný výkon. Při nižším výkonu zvládne 600 – 800 záblesků na jedno nabití. Velký důraz je kladen na rychlost znovu dobití, která je v rozmezí 0,05 – 1,2 sekundy, v závislosti na nastaveném výkonu blesku. Blesk je tak stále připraven a vy nepropásnete žádný důležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokoupit náhradní baterii a prodloužit tak dobu focení bez nutnosti nabíjení.


Konstrukce

Blesk je navržen tak, aby práce s ním byla co nejpohodlnější a nejrychlejší. Ovládání je řešené velkým 2,8 palcovým dotykovým displejem a třemi tlačítky pro rychlou volbu. Hlava blesku je otočná v rozsahu 360° s možností naklopení. Blesk je konstruován tak, aby byl vždy po ruce a vešel se do každého batohu. Tomu sekunduje i nízká hmotnost 450 g. 

Tělo blesku je na boku vybaveno 1/4" závitem pro uchycení na stativ. Na ten jej můžete uchytit i pomocí klasických držáků pro externí blesky. Plugin baterie je umístěna na přední straně blesku a lze jí vyměnit během vteřiny. 


Variabilita příslušenství

K blesku je možné dokoupit příslušenství pro usměrnění světla, které se přichytává přímo na hlavu blesku. Doplňky a příslušenství použijete primárně při focení s bleskem nasazeném na fotoaparátu. Pokud chcete blesk použít ve studiu s jinými modifikátory, stačí jej uchytit do držáku pro externí blesk s Bowens adaptérem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Multibrandové
Záruka: 3 roky
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjení: 0,05 - 1,2s
Nastavení výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (28-105mm)
Módy blesku: Manuální / TTL
Možnosti synchronizace: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/800 - 1/10000s
Barevná teplota: 5 500 K
Modelovací/pilotní žárovka: LED 3W, teplota 3 500K
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém
Kompatibilní řídící jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnost připojení jiné přes 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupin a kanálů: 32 kanálů - CH: 0-31, 16 skupin - GR: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,L,O,P,Q,S,U
Baterie: DC 11,1V, 1000mAh
Počet záblesků na jedno nabití: >300 na plný výkon
Uspání blesku: 1,5 minut / 20 minut / 40 minut
Pokročilé funkce blesku: EasyCap, Delay
Velikost: 215x80x80 mm
Hmotnost: 450 g
Obsah balení: Blesk, odrazový difuzor, baterie, nabíječka, pouzdro
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz