Externí blesk Jinbei HD 2 PRO s multibrandovou paticí

Kód: BLE-HD-2
ZÁRUKA 3 ROKY TTL + HSS
Značka: Jinbei
8 760 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
15.6.2021

80Ws externí blesk s GN 60, TTL, HSS, multibrandovou paticí pro použití s fotoaparátem libovolné značky a kruhovou Omega výbojkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HD 2 PRO TTL, HSS

Jinbei HD 2, revoluce mezi bateriovými blesky. HD 2 je nejmenší bateriový blesk z řady HD, ačkoliv svou velikostní připomíná spíše externí blesk, který dokáže plně nahradit, konstrukčně se jedná o zmenšeninu klasického studiového blesku s Omega výbojkou, díky které vytváří přirozenější světlo než klasický externí blesk. Disponuje také dlouhou výdrží na jedno nabití, až 300 záblesků na plný výkon, a super rychlým dobíjením od 0,05 do 1,2 s

 

Použití blesku na fotoaparátu

HD 2 je osazen multibrandovou hot-shoe paticí, díky které jej můžete použít na jakýkoliv fotoaparát značek Canon, Nikon, Sony (s redukcí na Mi shoe), Olympus, Fujifilm a Panasonic Lumix. Se všemi těmito fotoaparáty budete moct využít jak manuální, tak TTL režim i funkci HSS a Freeze. Na blesku jen zvolíte značku fotoaparátu, o ostatní se blesk postará sám. Pokud blesk používáte na fotoaparátu, můžete s ním také řídit ostatní studiová a bateriová světla. Krom vestavěného přijímače disponuje i vysílačem a umí plně nahradit řídící jednotku. Takto jej můžete použít v několika režimech:

1. Blesk bleská a zároveň řídí a odpaluje ostatní blesky,
2. Blesk pouze řídí a odpaluje ostatní blesky, stejně jako řídící jednotka.

Tato funkce je skvělá především na akcích, kde potřebujete skloubit focení s jedním externím bleskem spolu s focením v "ateliéru". Zároveň ušetříte za řídící jednotku, kterou, pokud k HD 2 budete dokupovat další blesky, nebudete potřebovat. Blesk přenáší veškeré funkce a režimy, takže i u ostatních světel budete moct využít manuál, TTL, HSS a Freeze. 


Použití blesku mimo fotoaparát

HD 2 lze velmi snadno používat i mimo fotoaparát. Synchronizovat jej lze, stejně jako ostatní Jinbei blesky, přes integrovaný 2,4 GHz přijímač, který je plně kompatibilní s řídícími jednotkami  TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7. Dosah řídící jednotky je až 300 metrů. Blesk můžete ovládat i prostřednictvím druhého blesku HD 2 PRO nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky. 

Jakou jednotku vybrat? 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuální jednotka, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat, nepodporuje TTL a HSS


Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovatelný v rozsahu 9 clon - 1.0 – 9.0 po desetinách v manuálním režimu a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pro TTL je možné použít korekci expozice +- 3EV. O modelovací světlo se stará 3W LED čip se životností > 60000 hodin


Přirozené jemné světlo díky Omega výbojce

HD 2 je hned po záblescích Profoto A1 jediný blesk s kruhovou hlavou osazenou klasickou kruhovou výbojkou. Stejně jako studiové a bateriové blesky. Ostatní externí blesky používají plochou výbojku, která dělá nepřirozené světlo. 

Díky použité výbojce a konstrukci hlavy blesku je světlo jemnější a přirozené. Blesk je tak předurčen na Fashion, portrétní a svatební fotku, kde je kladen důraz na přirozenost. 


Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem HSS High-speed synchronization, který umožňuje fotit na vemli krátké časy závěrky až do 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/800 - 1/10000s. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.
HSS systém pomůže při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas. 


Baterie a dobíjení

Výměnná lithium iontová baterie zvládne 300 záblesků na plný výkon. Při nižším výkonu zvládne 600 – 800 záblesků na jedno nabití. Velký důraz je kladen na rychlost znovu dobití, která je v rozmezí 0,05 – 1,2 sekundy, v závislosti na nastaveném výkonu blesku. Blesk je tak stále připraven a vy nepropásnete žádný důležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokoupit náhradní baterii a prodloužit tak dobu focení bez nutnosti nabíjení.


Konstrukce

Blesk je navržen tak, aby práce s ním byla co nejpohodlnější a nejrychlejší. Ovládání je řešené velkým 2,8 palcovým dotykovým displejem a třemi tlačítky pro rychlou volbu. Hlava blesku je otočná v rozsahu 360° s možností naklopení. Blesk je konstruován tak, aby byl vždy po ruce a vešel se do každého batohu. Tomu sekunduje i nízká hmostnost 450 g. 

Tělo blesku je na boku vybaveno 1/4" závitem pro uchycení na stativ. Na ten jej můžete uchytit i pomocí klasických držáků pro externí blesky. Plugin baterie je umístěna na přední straně blesku a lze jí vyměnit během vteřiny. 


Variabilita příslušenství

K blesku je možné dokoupit příslušenství pro usměrnění světla, které se přichytává přímo na hlavu blesku. Doplňky a příslušenství použijete primárně při focení s bleskem nasazeném na fotoaparátu. Pokud chcete blesk použít ve studiu s jinými modifikátory, stačí jej uchytit do držáku pro externí blesk s Bowens adaptérem. 


Pokročilé funkce blesku

Jinbei HD je vybaven funkcí Easy Cap, která při použití dvou a více blesků vytváří nejen samotnou fotku, ale také ořezovou masku. Díky tomu můžete fotografované objekty snadno vyřezávat z pozadí, což ocení každý produktový fotograf. Jak tento režim funguje, si můžete přečíst na blogu

Delay - Blesk je vybaven funkcí DELAY - zpoždění. Můžete tak bleskat i při fotografování na dlouhé časy. Tato funkce je často využívaná například u light paintingu, kdy s dlouhým časem zaznamenáte trajektorii pohybu, blesk vám poté pomůže zachytit ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkce Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s tímto režimem, který upravuje a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/19000 s, zachytíte jakýkoli pohyb. Režim freeze pomáhá HSS k dosažení ještě ostřejších fotografií. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Multibrandové
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 1 kg
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjení: 0,05 - 1,2s
Nastavení výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (28-105mm)
Módy blesku: Manuální / TTL
Možnosti synchronizace: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/800 - 1/10000s
Barevná teplota: 5 500 K
Modelovací/pilotní žárovka: LED 3W, teplota 3 500K
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém
Kompatibilní řídící jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnost připojení jiné přes 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupin a kanálů: 32 kanálů - CH: 0-31, 16 skupin - GR: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,L,O,P,Q,S,U
Baterie: DC 11,1V, 1000mAh
Počet záblesků na jedno nabití: >300 na plný výkon
Uspání blesku: 1,5 minut / 20 minut / 40 minut
Pokročilé funkce blesku: EasyCap, Delay
Velikost: 215x80x80 mm
Hmotnost: 450 g
Obsah balení: Blesk, odrazový difuzor, baterie, nabíječka, pouzdro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: