Externí blesk Jinbei HD-2 PRO s multibrandovou paticí

Kód: BLE-HD-2
ZÁRUKA 3 ROKY TTL + HSS ◉ SHOWROOM
Značka: Jinbei
8 760 Kč –17 % 7 290 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.6.2022
Možnosti doručení

80Ws externí blesk s GN 60, TTL, HSS, multibrandovou paticí pro použití s fotoaparátem libovolné značky a kruhovou Omega výbojkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HD-2 PRO TTL, HSS

Jinbei HD-2 PRO je revoluce mezi bateriovými blesky. HD-2 PRO je nejmenší bateriový blesk z řady HD a ačkoliv svou velikostní připomíná spíše externí blesk, který dokáže plně nahradit, jedná se konstrukčně o zmenšeninu klasického studiového blesku s Omega výbojkou, díky které vytváří přirozenější světlo než klasický externí blesk. Disponuje také dlouhou výdrží na jedno nabití, až 300 záblesků na plný výkon a super rychlým dobíjením od 0,05 do 1,2 s

 

 • 80 Ws GN 60
 • HSS režim pro synchronizaci do 1/8000s
 • TTL režim pro automatické nastavení blesku
 • omega výbojka
 • externí blesk s pokročilými funkcemi bateriových světel
 • 3 režimy použití - blesk na fotoaparátu, blesk mimo fotoaparát, řídící jednotka pro okolní blesky
 • vestavěný přijímač pro radiový systém Jinbei Universal Sync
 • synchronizace na 1. i 2. lamelu
 • interval mezi záblesky 0,05 - 1,2 s
 • nastavení výkonu 1/1 - 1/256 s korekcí expozice +- 3EV
 • krátká doba hoření výbojky 1/8 000 - 1/800s (t=0,5)
 • režim FREEZE pro zkrácení doby hoření výbojky na 1/10 000 - 1/800s
 • podpora funkce Easy Cap pro tvorbu automatické ořezové masky
 • 3W LED modelační světlo pro osvětlení scény

 

 

Použití blesku na fotoaparátu

HD-2 PRO je osazen speciální multibrandovou hot-shoe paticí, díky které jej můžete použít na jakýkoliv fotoaparát značek Canon, Nikon, Sony (s redukcí na Mi shoe), Olympus, Fujifilm a Panasonic Lumix.

HD-2-PRO_multibrand_hotshoe

Se všemi těmito fotoaparáty budete moct využít jak manuální, tak TTL režim i funkci HSS a Freeze. Na blesku jen zvolíte značku fotoaparátu, o ostatní se blesk postará sám. Pokud blesk používáte na fotoaparátu, můžete s ním také řídit ostatní studiová a bateriová světla. Krom vestavěného přijímače disponuje i vysílačem a umí plně nahradit řídící jednotku. Takto jej můžete použít v několika režimech:

1. Blesk bleská a zároveň řídí a odpaluje ostatní blesky,
2. Blesk pouze řídí a odpaluje ostatní blesky, stejně jako řídící jednotka.

Tato funkce je skvělá především na akcích, kde potřebujete skloubit focení s jedním externím bleskem spolu s focením v "ateliéru". Zároveň ušetříte za řídící jednotku, kterou, pokud k HD-2 budete dokupovat další blesky, nebudete potřebovat. Blesk přenáší veškeré funkce a režimy, takže i u ostatních světel budete moct využít manuál, TTL, HSS a Freeze. 


Použití blesku mimo fotoaparát

HD 2 lze velmi snadno používat i mimo fotoaparát. Synchronizovat jej lze, stejně jako ostatní Jinbei blesky, přes integrovaný 2,4 GHz přijímač, který je plně kompatibilní s řídícími jednotkami  TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7. Dosah řídící jednotky je až 300 metrů. Blesk můžete ovládat i prostřednictvím druhého blesku HD 2 PRO nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky. 

Jakou jednotku vybrat? 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuální jednotka, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat, nepodporuje TTL a HSS

JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7


Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovatelný v rozsahu 9 clon - 1.0 – 9.0 po desetinách v manuálním režimu a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pro TTL je možné použít korekci expozice +- 3EV. O modelovací světlo se stará 3W LED čip se životností > 60000 hodin


Přirozené jemné světlo díky Omega výbojce

HD-2 je hned po záblescích Profoto A1 jediný blesk s kruhovou hlavou osazenou klasickou kruhovou výbojkou. Stejně jako studiové a bateriové blesky. Ostatní externí blesky používají plochou výbojku, která dělá nepřirozené světlo. 

Díky použité výbojce a konstrukci hlavy blesku je světlo jemnější a přirozené. Blesk je tak předurčen na Fashion, portrétní a svatební fotku, kde je kladen důraz na přirozenost. 

jinbei_HD-2_PRO_comparison


Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem HSS High-speed synchronization, který umožňuje fotit na vemli krátké časy závěrky až do 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/800 - 1/10000s. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.
HSS systém pomůže při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas. 


Baterie a dobíjení

Výměnná lithium iontová baterie zvládne 300 záblesků na plný výkon. Při nižším výkonu zvládne 600 – 800 záblesků na jedno nabití. Velký důraz je kladen na rychlost znovu dobití, která je v rozmezí 0,05 – 1,2 sekundy, v závislosti na nastaveném výkonu blesku. Blesk je tak stále připraven a vy nepropásnete žádný důležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokoupit náhradní baterii a prodloužit tak dobu focení bez nutnosti nabíjení.


Konstrukce

Blesk je navržen tak, aby práce s ním byla co nejpohodlnější a nejrychlejší. Ovládání je řešené velkým 2,8 palcovým dotykovým displejem a třemi tlačítky pro rychlou volbu. Hlava blesku je otočná v rozsahu 360° s možností naklopení. Blesk je konstruován tak, aby byl vždy po ruce a vešel se do každého batohu. Tomu sekunduje i nízká hmostnost 450 g. 

Tělo blesku je na boku vybaveno 1/4" závitem pro uchycení na stativ. Na ten jej můžete uchytit i pomocí klasických držáků pro externí blesky. Plugin baterie je umístěna na přední straně blesku a lze jí vyměnit během vteřiny. 


Variabilita příslušenství

K blesku je možné dokoupit příslušenství pro usměrnění světla, které se přichytává přímo na hlavu blesku. Doplňky a příslušenství použijete primárně při focení s bleskem nasazeném na fotoaparátu. Pokud chcete blesk použít ve studiu s jinými modifikátory, stačí jej uchytit do držáku pro externí blesk s Bowens adaptérem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Multibrandové
Záruka: 3 roky
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjení: 0,05 - 1,2s
Nastavení výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (28-105mm)
Módy blesku: Manuální / TTL
Možnosti synchronizace: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/800 - 1/10000s
Barevná teplota: 5 500 K
Modelovací/pilotní žárovka: LED 3W, teplota 3 500K
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém
Kompatibilní řídící jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnost připojení jiné přes 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupin a kanálů: 32 kanálů - CH: 0-31, 16 skupin - GR: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,L,O,P,Q,S,U
Baterie: DC 11,1V, 1000mAh
Počet záblesků na jedno nabití: >300 na plný výkon
Uspání blesku: 1,5 minut / 20 minut / 40 minut
Pokročilé funkce blesku: EasyCap, Delay
Velikost: 215x80x80 mm
Hmotnost: 450 g
Obsah balení: Blesk, odrazový difuzor, baterie, nabíječka, pouzdro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení