Hybridní LED trvalé světlo Jinbei EFD 60 M Sun Light, 5500K + reflektor a kufr

Kód: SVE-EFD-60-M
Akce
Značka: Jinbei
6 890 Kč –30 % 4 823 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Možnosti doručení

Malé přenosné hybridní LED světlo EFD 60 M  s COB čipem s vysokým CRI, filmovými efekty a antiflickeringem překvapí jak svojí skladností tak výkonem. Světlo lze napájet ze sítě i z NP-F baterií po připojení gripu a je vhodné i pro natáčení "slow motion".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řada EFD 60 rozšiřuje nabídku LED světel Jinbei a přináší řešení především pro fotografy a filmaře pohybujících se na lokacích nebo provozujících mobilní ateliéry. Hlavní předností této modelové řady je skladnost a nízká váha a to při zachování výkonu a kvality LED čipu. Ten disponuje antiflickeringem, díky kterému lze natáčet i na vyšší FPS.  

Samozřejmostí zůstává dálkové ovládání přes mobilní aplikaci nebo přednastavené filmové efekty. Tato světla jsou navíc hybridní, což znamená, že je můžete napájet jak ze sítě přiloženým adaptérem, tak pomocí dvou NP-F baterií. Pro tuto možnost je potřeba dokoupit battery grip, který vám navíc světlo rozšíří o madlo. Práce se světlem na lokaci je pak velmi snadná. 


Výkon světla

Světlo disponuje výkonem 60 W, které je možné regulovat od 1 do 100 %. Světelný výkon LED čipu je srovnatelný s 600W halogenovým světlem, oproti kterému spotřebovává pouze 10 % energie. 

 Výkon světla v Luxech
vzdálenost bez reflektoru s dodávaným reflektorem
0,5 m 11000 Lx 120 000 Lx
1 m  2 700 Lx 16 000 Lx

 

 

Vlastnosti LED čipu

Na světle je použit tzv. COB čip (Chip on board). Tato technologie sdružuje více menších čipů na jedné desce. Díky této technologie je zajištěn větší výkon a lepší stálost. Čip je i na nejvyšší výkon chladný a nehrozí popálení jako u klasických halogenových světel. Životnost čipu je více než 100 000 hodin. 

Barva vyzařovaného světla je bílá 5 500K. Pro změnu barevné teploty nebo efekty doporučujeme použít gelové filtry, kterými se světlo nebo na něm nasazený modifikátor překryje a světlo obarví.

TIP: Tento model je vyráběn i v bi-color variantě EFD 60 BI.

Čipy ve světlech EFD mají vysoký index podání barev CRI Ra>97 / TLCI >98. Díky tomu jsou nasvícené předměty v reálných barvách. Světlo umožňuje natáčet i slow motion videí s velmi vysokými snímkovacími frekvencemi bez blikání. 

 


Variabilita příslušenství

Pro zachování kompaktnosti je světlo vybaveno vlastním bajonetem, ale lze jej rozšířit Bowens adaptérem. Světlo má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na světlo můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínek, apod. 

Tip: Pokud chcete používat tato LED světla se softboxem, doporučujeme sáhnout po softboxech bez vnitřní konstrukce, která by stínila čip. Ideální jsou modely KH, balonové softboxy a deepboxy s ideálním průměrem do ø 95 cm a beauty dishe, kovové modely do ø 56 cm, látkové modely do ø 80 cm.

Světlo lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák světla je zesílený aby udržel nejen světlo samotné, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub světla je uvnitř kovový, aby světlo bez problémů udržel v jakékoli poloze.

Světelné efekty

LED světlo EFD 60 je vybaveno devíti světelnými efekty, kterými můžete simulovat světlo z televize, blikání žárovky, ohňostroj, a několik intenzit bouřky a záblesků. 

jinbei_lx_100_efekty

 


Ovládání a konstrukce

Světlo můžete pohodlně ovládat i přes mobilní aplikaci, ve které si studio velmi snadno nastavíte dle potřeby. Pomocí aplikace lze přednastavit scény, nastavovat jednotlivá světla nebo i celý ateliér společně. Aplikaci stačí stáhnout z AppStoru nebo Google Play. 

Tělo světla je hliníkové a chrání elektroniku před poškozením při přepravě a manipulaci. Na zadním panelu světla jsou jednotlivé ovládací prvky a přehledný displej ukazující nastavené hodnoty. 

jinbei_led_svetla_ovladani

Doplňkové parametry

Kategorie: LED s bajonetem
Barevná teplota: 5500K
Napájení: Hybridní
Výkon: 60W
Teplota barev: 5500K
CRI: RA >97
TLCI: >98
Hlučnost: <35 dB
Světelný výkon (Lx) 0,5 m: 11 000 bez reflektoru / 120 000 s reflektorem
Světelný výkon (Lx) 1 m: 2 700 bez reflektoru / 16 000 s reflektorem
Vestavěný přijímač pro dálkové ovládání: Ano (2,4Ghz, dosah 30m)
Vestavěný Bluetooth přijímač: Ano dosah >15 m
Vyzařovací úhel: 120°
Nastavení síly: 1 – 100 %
Životnost čipu: > 100000 hodin
Napájení: AC100-240V 50/60Hz 2,5A pojistka
Rozměry: 160 x 122 x 81 mm
Hmotnost: 0,66 Kg
Obsah balení: Světlo, napájecí kabel, reflektor, ochranný kryt čipu, přepravní kufr

LED světla Jinbei EF

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz