Radiový odpalovač Cactus V6 II, HSS, TTL - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax

Kód: ODP-CACTUS-V6II
TTL + HSS
Značka: Cactus Image
2 450 Kč
Prodej ukončen
Možnosti doručení
Cactus V6 II je světově první odpalovač, který podporuje HSS - vysokorychlostní synchronizaci a TTL napříč značkami. Tento odpalovač je obousměrný, pracuje tak jako vysílač i jako přijímač. Odpalovač podporuje systémy Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic, Sigma a Sony.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cactus V6 II

Světově první odpalovač s "Cross-brand" TTL a HSS systémem, díky kterému pracuje se systémy Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic, Sigma a Sony. Při použití fotoaparátu Sony, je potřeba jako vysílač použít Cactus V6 II s paticí pro Sony

 

Pro externí i studiové blesky

Cactus má vlastní patici pro systémový blesk. Blesky výše uvedených značek s Cactusem pracují ve všech režimech a to i napříč značkami. To znamená, že pokud vlastníte fotoaparát značky Canon, můžete prostřednictvím V6 II využívat blesky Nikon, apod. Ke studiovým a bateriovým bleskům lze odpalovač připojit pomocí synchronizačního kabelu a využívat tak funkce TTL a HSS i na těchto blescích, které funkce HSS a TTL podporují.


Dva typy HSS

Odpalovač podporuje jak klasické HSS s rychlostí do 1/8000s, tak tzv. "Power synch", který zvýší rychlost nad standardní x-synch rychlost fotoaparátu. 


Snadné nastavení i ovládání

Pomocí tohoto odpalovače je možné ovládat veškeré funkce podporovaných blesků napříč značkami. Odpalovač je vysoce inteligentní a po nasazení na fotoaparát sám vybere značku fotoaparátu a nastaví podporované funkce. Ty pak lze snadno měnit dle vlastní potřeby. Po připojení k systémovému, nebo studiovému blesku s podporou TTL nebo HSS, lze tyto funkce využívat u jakéhokoli fotoaparátu značek Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax a Panasonic, které mají hot-shoe patici. Díky tomu se rozšiřují možnosti i fotografům používajícím tyto značky fotoaparátů.

Odpalovače mají standardně AF assist světlo s LED čipem, podporují Multi master mód, který umožňuje společné fotografování až 20 fotografů na stejných blescích a to vždy s vlastním nastavením.


Funkce Pass-through

Cactus V6 II je průchodný a disponuje funkcí pass-through, díky které lze Cactus odpalovač použít jako redukci (adaptér) pro odpalovače ostatních značek Canon/Nikon/Pentax..., a ovládat tak například Nikon fotoaparátem Canon blesky.

Funkce pass-through funguje tak, že nasadíte Cactus odpalovač do sáněk fotoaparátu (např. Nikon), na Cactus odpalovač poté nasadíte další TTL odpalovač (např. Canon) a jím ovládáte další zařízení (např. Canon blesk). Samotný fotoaparát tak předává hodnoty nastavení do Cactus odpalovače, a ten je dál překládá a dál předává druhému odpalovači v něm zasunutém, který již klasicky ovládá další zařízení. Pro správnou funkci pass-through je zapotřebí správné nastavení Cactus odpalovače.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Univerzální radiové odpalovače
Frekvence: 2.4 GHz
Počet kanálů: 16
Počet skupin: 4
HSS: Ano - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony (až 1/8000s)
TTL: Ano - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony
Dosah: 100 metrů
Napájení: 2x AA baterie, mini USB 2.0 DC 5V
Rozměry: 72 x 72 x 42 mm
Hmotnost: 96 g
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 25.4.2020
Velmi jednoduché a přehledné nastavení, na to kolik toho umí. Spolehlivě funguje na odzkoušených cca 50m. Jediný spolehlivý cross-brand odpalovač který znám. Jednoduchá aktualizace software z PC nebo Macu. Lze stáhnout i ovladač pro jednu značku, pokud jsou blesky a fotoaparát kompatibilní. Zdá se mi, že to chodí trochu lépe, ale je to jenom pocit. Multibrand odpaluje blesk jakékoliv běžné značky z jakéhokoliv fotoaparátu. Podpora TTL a HSS. Naprostá spokojenost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: