Set Cokin P 10-in-1: Cokin filtry + držák tří filtrů + přepravní obal

Kód: PRI-COK-P7-MK-III
750 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
19.4.2021
Pokročilý set pro krajinnou fotografii s držákem tří filtrů obsahuje všechny základní filtry: dva různé neutrální ND filtry a dále šedý, oranžový. modrý přechodový filtr. Celý set je dodáván v látkové přepravní tašce s mikroutěrkou a jedním adaptačním kroužkem pro objektivy s průměrem závitu 77mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Set Cokin P 10-in-1 MK-III

5x Cokin filtr + držák tří filtrů + taška + mikroutěrka + sluneční clona + kroužek 77mm

(nejedná se o originální Cokin systém)

Ke zboží je nutno dokoupit adaptační kroužek a případně i sluneční clonu dle rozměru krytky Vašeho objektivu! Přiložený kroužek = 77 milimetrů

Tento pokročilý set pro krajinnou fotografii s držákem tří filtrů obsahuje všechny základní filtry: neutrální ND2, ND4, přechodový oranžový, přechodový modrý a přechodový šedý filtr. Celý set je dodáván v látkové přepravní tašce.

 

Držák umožňuje uchycení až tří filtrů zároveň.

Filtry lze libovolně kombinovat (ND2+ND4 apod.)

Použití filtrů:

Upevnění držáku se provádí pomocí adaptačního kroužku, který musí být dokoupen individuálně (není součástí balení). Tento kroužek rozměrově odpovídá rozměru krytky objektivu (např. 77mm - údaj by měl být uveden přímo na předním členu objektivu nebo na krytce). Adaptační kroužek se našroubuje na objektiv a na něj se následně nasune samotný držák filtrů. Na tytomezikroužky se do držáku mohou upevnit až tři požadované filtry.

ND filtry (Neutral Density) filtry jsou určeny pro prodloužení expozice, což u snímků umožní rozmáznutí pohybujících se objektů (s úspěchem se využívá u krajinářských snímků, například pro fotografování říčního toku, vodopádů, ale i mraků na obloze či korun stromů), vyprázdnění ulic jinak rušného velkoměsta i zmenšení hloubky ostrosti při odclonění. Dále je možné dosáhnout snížení efektivní citlivosti filmu nebo snímacího čipu při fotografování za slunečného počasí, případně v ateliéru. U videokamer a dalších optických zařízení s fixní světelností koriguje riziko přeexpozice (záběry na sněhu nebo u moře). Standardně jsou uchyceny v objímce, výjimku představují filtry COKIN či LEE, které jsou obdélníkové tvaru, které se zasouvají do držáku upevněného před objektivem.

Přechodové filtry tvoří jakýsi pomyslný most mezi rovnoměrně pokrytými šedými a barevnými filtry a čirým sklem. Jejich výhodou je, že umožňují plynulé ztmavení fotografované scény, což je předurčuje mimo jiné i pro krajinářskou fotografii. Šedé přechodové filtry upravují kontrast fotografované scény (snižují / zvyšují) a tím i udávají dynamický rozsah výsledného snímku. Vedle šedých přechodových filtrů existují taktéž i filtry s barevným přechodem. U krajinářské fotografie převažují nejčastěji modrý a neutrální, ale může být i červený, oranžový, žlutý, zelený, fialový, růžový a další. Tyto filtry účinkují obdobně jako šedé přechodové, s nimiž je lze i kombinovat. Přechodové filtry v setu: Modrý přechodový filtr podtrhne mraky a vytvoří tak malebnou atmosféru krajinářských snímků. Oranžový a šedý přechodový filtr podtrhne západy a východy slunce a vnese do snímku tak neopakovatelnou atmosféru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cokin filtry
Šířka filtru: 84,5 mm
Použitelné pro objektivy s průměrem: 49-82 mm (kroužky nejsou součástí - nutno dokoupit)
Obsah balení: 5x filtr 95x84,5mm, držák pro tři filtry, sluneční clona, adaptační kroužek 77mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: