Set Cokin P 10-in-1: Cokin filtry + držák tří filtrů + přepravní obal

Kód: PRI-COK-P7-MK-III
750 Kč 620 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

Pokročilý set pro krajinnou fotografii s držákem tří filtrů obsahuje všechny základní filtry: dva různé neutrální ND filtry a dále šedý, oranžový. modrý přechodový filtr. Celý set je dodáván v látkové přepravní tašce s mikroutěrkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento set ocení každý fotograf krajinář. 5 Cokin filtrů, držák pro 3 filtry a sluneční clona vám dávají kompletní set pro krajinnou fotografii. Veškeré příslušenství je zabalené v praktické přepravní tašce, která je chrání před poškozením. V setu najdete i praktickou mikroutěrku pro vyčištění filtrů. 


Jaké filtry jsou v setu?

Neutrální ND2, ND4, přechodový oranžový, přechodový modrý a přechodový šedý filtr.

 
Použití filtrů

Upevnění držáku se provádí pomocí adaptačního kroužku, který musí být dokoupen individuálně (není součástí balení). Tento kroužek rozměrově odpovídá rozměru krytky objektivu (např. 77mm - údaj by měl být uveden přímo na předním členu objektivu nebo na krytce). Adaptační kroužek se našroubuje na objektiv a na něj se následně nasune samotný držák filtrů. Na tyto mezikroužky se do držáku mohou upevnit až tři požadované filtry.

ND filtry (Neutral Density) filtry jsou určeny pro prodloužení expozice, což u snímků umožní rozmáznutí pohybujících se objektů (s úspěchem se využívá u krajinářských snímků, například pro fotografování říčního toku, vodopádů, ale i mraků na obloze či korun stromů), vyprázdnění ulic jinak rušného velkoměsta i zmenšení hloubky ostrosti při odclonění. Dále je možné dosáhnout snížení efektivní citlivosti filmu nebo snímacího čipu při fotografování za slunečného počasí, případně v ateliéru. U videokamer a dalších optických zařízení s fixní světelností koriguje riziko přeexpozice (záběry na sněhu nebo u moře). Standardně jsou uchyceny v objímce, výjimku představují filtry COKIN či LEE, které jsou obdélníkové tvaru, které se zasouvají do držáku upevněného před objektivem.

Přechodové filtry tvoří jakýsi pomyslný most mezi rovnoměrně pokrytými šedými a barevnými filtry a čirým sklem. Jejich výhodou je, že umožňují plynulé ztmavení fotografované scény, což je předurčuje mimo jiné i pro krajinářskou fotografii. Šedé přechodové filtry upravují kontrast fotografované scény (snižují / zvyšují) a tím i udávají dynamický rozsah výsledného snímku. Vedle šedých přechodových filtrů existují taktéž i filtry s barevným přechodem. U krajinářské fotografie převažují nejčastěji modrý a neutrální, ale může být i červený, oranžový, žlutý, zelený, fialový, růžový a další. Tyto filtry účinkují obdobně jako šedé přechodové, s nimiž je lze i kombinovat. Přechodové filtry v setu: Modrý přechodový filtr podtrhne mraky a vytvoří tak malebnou atmosféru krajinářských snímků. Oranžový a šedý přechodový filtr podtrhne západy a východy slunce a vnese do snímku tak neopakovatelnou atmosféru.


Uchycení filtrů na objektiv

V této sadě najdete také držák pro 3 filtry. Ten slouží k uchycení až tří filtrů najednou na váš objektiv. Filtry se do držáku vsouvají z přední strany jeden před druhý. Pro uchycení držáku s filtry na objektiv je potřeba dokoupit adaptační kroužek podle průměru vašeho objektivu

Doplňkové parametry

Kategorie: Cokin filtry
Šířka filtru: 84,5 mm
Použitelné pro objektivy s průměrem: 49-82 mm (kroužky nejsou součástí - nutno dokoupit)
Obsah balení: 5x filtr 95x84,5mm, držák pro tři filtry, sluneční clona
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 27.12.2022
Tanie dobre filtry do krajobrazu. Polecam.
5
JB Avatar autora | 4.12.2022
Spokojenost, poměr cena - výkon - dobrý. Nepochopil jsem jenom způsob nasazení "sluneční clony". Prosím, poradíte mi ?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: