Externí systémový blesk s LED přisvícením YONGNUO YN968N II Nikon, GN60

Kód: YN-968-N
TTL + HSS
Značka: YONGNUO
5 490 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení

YN968N II je duální zařízení, které lze použít buď jako externí TTL blesk, nebo jako výkonné LED světlo. Blesk je nástupce modelu YN-685, disponuje vysokorychlostní synchronizací HSS a možností bezdrátového ovládání a odpalování pomocí systému YN-622N (TX), YN-560-TX, YN-603/605 nebo odpalování pomocí IR diody s detekcí záblesku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

YN-968N II je alternativním produktem, kombinuje výkonný externí TLL blesk s přidaným výkonným trvalým LED světlem. LED světlo je tvořeno trojicí diod, které produkují silné bílé světlo (5500K), které lze modifikovat použitím vestavěného difuzéru. LED světlo je vhodné pro natáčení videa a nelze jej kombinovat se zábleskem.

YN_968_led_light

YN-968N II lze považovat za alternativu k předchozímu modelu blesku YN-685N. Blesk disponuje Nikon TTL logikou, vysokorychlostní synchronizací HSS (FP), možností bezdrátového ovládání/odpalování pomocí systémů jednotek a odpalovačů YN-622N (podpora všech funkcí včetně MASTER módu) nebo pomocí systémů YN560 - jednotka YN-560TX, YN-603, YN605, blesky řad YN-560 III, IV (pouze manuální záblesk bez HSS, pouze SLAVE režim). Blesk  YN968N má oproti předešlým modelům vylepšený nabíjecí okruh (především systém chlazení) a pokročilé bezdrátové režimy S1, S2, SN a SC.

Zásadní rozdíl proti modelu YN-685N je přidané výkonné LED světlo a přidané bezdrátové režimy s detekcí záblesku S1,S2 a speciální režimy SN a SC. Blesk YN-968N má kvůli LED světlu kratší maximální ohniskovou vzdálenost výbojky (105mm oproti 200mm u YN685N) (ohnisková vzdálenost byla zkrácena z důvodu zachování kompaktních rozměrů zařízení).

YN_968N_II_small

YN968EX-RT je primárně určen pro fotoaparáty Nikon, ale v manuálním režimu (a v režimu LED světla) jej lze používat i s drtivou většinou dalších fotoaparátů - digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Canon, Pentax, Samsung, Sony a dalších. Blesk je možné nasadit do sáněk fotoaparátu nebo jej lze používat externě. Při použití blesku mimo fotoaparát je nutné buď dokoupit odpalovač, nebo využít odpalování pomocí IR diody (je potřeba použít další blesk - např. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodáván praktický přepravní obal a plastový stojánek. K napájení blesku použijte 4x nabíjecí AA baterii, nepoužívejte alkalické baterie. Baterie nejsou součástí balení.

Použití blesku přímo na fotoaparátu je velmi jednoduché - stačí zvolit TTL (automatické nastavení výkonu) nebo M mód (manuální nastavení výkonu) a můžete fotografovat - Váš fotoaparát zajistí synchronizaci záblesku automaticky. Blesk je vybaven vysokorychlostní synchronizací a při aktivaci této funkce je možné dosáhnout synchronizačních časů závěrky fotoaparátu 1/8000 s.

Použití blesku mimo fotoaparát:

Řada blesků YN-968N je specifická rozšířenými možnostmi odpalování pomocí vestavěných přijímačů. Blesky je možné odpalovat či nastavovat pomocí jednotky YN-560-TX a odpalovačů RF-603/RF-605 (manuální nastavení záblesku, bez TTL a HSS) nebo odpalovačů YN-622N a jednotkou YN-622N-TX (režim TTL i manuál, HSS). Díky těmto vestavěným přijímačům Vám pro odpalování stačí pouze jeden vybraný odpalovač (jednotka) a libovolný počet blesků.

 

Hlavní výhody:

 • Přehledný, podsvícený digitální displej (dvě barvy podsvícení - zelená, oranžová)
 • LED světlo s vysokým výkonem s možností použití vestavěného difuzéru
 • Vestavěné přijímače pro vybrané odpalovače a řídící jednotky Yongnuo
 • Širší hlava blesku pro větší výkon a lepší pokrytí scény (GN 60 při ISO 100, 105 mm)
 • Podpora přenosu iTTL
 • Vysokorychlostní synchronizace HSS(FP) pro používání kratších časů závěrky 1/8000 s
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Podpora funkcí FEB, FEC, FEV
 • Blesk umožňuje přístup k pokročilým nastavením jeho funkcí přes volbu (Fn)
 • Automatické ukládání nastavení blesku
 • Volitelná zvuková signalizace nabití
 • Možnost manuálního nastavení výkonu, funkce S1 a S2 pro odpalování zábleskem od jiného blesku
 • Možnost synchronizace na první i druhou lamelu
 • Možnost nastavení kompenzace expozice
 • Vestavěné ostřící AF světlo
 • Synchronizace prostřednictvím PC portu
 • Zoom pro změnu ohniskové vzdálenosti výbojky 20 - 105 mm
 • Ochrana proti přehřátí, vylepšený nastavitelný úsporný mód

 

Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externího blesku s fotoaparátem a odpalovačem je dána typem patice a vestavěnými přijímači blesku. Blesk je určen pro použití v paticích typu hotshoe a MI shoe. Pro jiné patice je nutné zajistit kompatibilitu speciální redukcí nebo využít odpalování blesku mimo fotoaparát pomocí IR diody (je nutné použít další blesk). Pro zachování funkce přenosu TTL logiky a vysokorychlostní synchronizace HSS(FP) i při použití blesku mimo tělo fotoaparátu je nutno zvolit odpalovač, který TTL logiku a HSS podporuje. Pokud odpalovač přenos TTL nepodporuje, bude blesk fungovat pouze v módu manuálního nastavení výkonu se standardní maximální rychlostí synchronizace 1/160 s.

Funkci automatického nastavení výkonu blesku (TTL) lze využít pouze u fotoaparátů značky Nikon (všechny modely s hotshoe).

Doplňkové parametry

Kategorie: Externí blesky pro Nikon
Směrné číslo GN: 60 (ISO 100, 105mm)
Barevná teplota: 5 600 K
Módy: TTL, Manuální, Multi, GR, S1, S2, Sc, Sn
Podpora TTL logiky: Ano (Nikon)
Vysokorychlostní synchronizace HSS: Ano
LED přisvícení: Ano 300lx/m, 3 diody 5500K
Externí napájení: Ano
Upgrade firmware: Ano
PC Port: Ano
Výsuvný difuzér/odrazná destička: Ano/Ano
Synchronizační módy: Synchronizace na první a druhou lamelu, FEC, FEB, FEL, HSS(FP)
Bezdrátové odpalování blesku: Bezdrátový režim master a slave YN622, YN560 (slave), S1, S2
Počet záblesků: 100 až 1500 (v závislosti na nastavení blesku a bateriích)
Nastavení výkonu: 8 základních + 29 jemných úrovní nastavení od 1/128 do 1/1
Rychlost záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (dle nastavení síly blesku)
Zoom: Automatický, 20, 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
Napájení: 4x AA baterie
Čas nabíjení: <0,5 s - 3 s
Vertikální úhel natočení: -7 až 150 stupňů
Horizontální úhel natočení: 0 až 360 stupňů
Rozměr: 60,5 x 78 x 206 mm
Hmotnost blesku: 435 g
Obsah balení: Blesk, ochranné pouzdro, stojánek, návod
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 6.5.2022
+ Skvělý poměr cena/výkon
+ Vestavěné LED světlo
+ Snadné ovládání
+ Možnost aktualizace FW
+ Vysoký výkon
+ Vestavěný přijímač pro odpalovače Yongnuo - snadná možnost dálkového ovládání
- Nápisy se časem ošoupou, ale to je problém u spousty výrobků (a také je to nejspíš způsobené denním používáním a zasouváním do brašny)

Mám již třetí a všechny šlapou skvěle už mnoho let (v denním zápřahu).
4
Avatar autora | 14.6.2021
+ slušné parametry, ale bez delších zkušeností s přístrojem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.