Hexabox KH 120 cm, rychlorozkládací s HC voštinou, adaptér Bowens

Kód: SOF-KH-HEXA-120
7 890 Kč 6 521 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

Hluboký 120cm šestnácti hranný sofbox s hliníkovými pruty a speciální šestiúhelníkovou voštinou je ideálním modifikátorem pro portrétní nebo fashion fotografii a svícení postav ve videu. Díky parabolickému tvaru vytváří soustředěné ohraničené světlo. Vnitřní stříbrná plocha maximalizuje výkon světelného zdroje a nasazená difuzní plátna s voštinou vytváří velmi jemný přirozený přechod světla a stínu. Po odejmutí pláten jej můžete použít jako parabolický reflektor. Tento softbox má rychle rozkládací "quick systém" konstrukci a Bowens adaptér pro uchycení na světlo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Softboxy KH patří do nejvyšší řady softboxů s rychlorozkládací konstrukcí se zámkem pro každý prut, dvěma bílými difuzními plátny a voštinou. Hlavní difuzní plátno je uchyceno uvnitř softboxu a vnitřní okraj softboxu má suchý zip pro odnímatelnou vnitřní voštinu. Vybrané modely mají i odnímatelnou odraznou misku, tudíž umí plnit funkci jak softboxu, tak i rozkládacího beautydishe. KH softboxy jsou dostupné v hlubokých i mělkých variantách, včetně HEXA variant s vyšším počtem prutů pro jejich maximální pevnost.

Hexaboxy jsou perfektním řešením pro svícení lidí. Díky téměř kruhovému tvaru a parabolickému profilu vytváří velmi přirozené soustředěné světlo s jasným ohraničením a jemnými stíny. Tvrdost a směr světla můžete měnit pomocí dvou odnímatelných difuzních pláten a šestiúhelníkové HC voštině pro usměrnění světla. Ta, oproti klasické čtvercové, vytváří hezčí odlesky v očích a lesklých předmětech a dělá světlo ještě o něco jemnější. 

Tip: Odejmutím pláten softbox snadno proměníte na parabolický reflektor. 

Tyto softboxy patří do modelové řady KH, která se vyznačuje velmi snadným a rychlým rozkládáním a skládáním díky "quick systému". Ten funguje na bázi aretace jednotlivých prutů přímo do ringu softboxu. Pruty jsou s adaptérem i pláštěm pevně spojeny a nevypadávají. Při skládání softboxu z rozloženého stavu stačí zatažením zaaretovat jednotlivé pruty do ringu s adaptérem. Rozložení softboxu je otázka několika vteřin a je možné ho provádět i s nasazenými plátny. Konstrukce je navržená tak, aby zůstala pevná, lehká a plášť softboxu perfektně vypnula. Zároveň nijak nestíní zdroj světla a proto jsou KH softboxy perfektní volbou nejen pro záblesková ale i LED světla.

rychlerozkládací-softbox-KH

 

Použitý materiál

Softbox je vyroben z pevného kvalitního materiálu s vnitřní odrazovou stříbrnou vrstvou, která se stará o maximální světelný výstup. Difuzní plátna softboxu jsou čistě bílá a odolná proti UV. Díky tomu je zajištěno přesné podání barev. Obě vnitřní plátna jsou odnímatelná. Díky tomu je možné měnit měkkost světla. Softbox je také vybaven odnímatelnou voštinou, která světlo ještě více změkčuje a usměrňuje před sebe.

Kompatibilita

Softbox je dodávaný včetně adaptéru pro uchycení na světla se zámkem Bowens. Ten je nejrozšířenějším na trhu a softbox je tak kompatibilní s většinou zábleskových a trvalých světel a speedlite blesků. Bajonet je otočný o 360° a softbox tak lze umístit do jakékoli polohy.

softbox-s-bowens-adaptérem


Využití

Šestnáctiúhelníkový softbox se využívá především na fotografování portrétů, postav, fashion, glamour a akt fotograii a svícení portrétů nebo postav ve videu. Jeho tvar vytváří plynulý přechod světla ke stínu bez viditelných ostrých hran. Velikost softboxu pak udává plochu, kterou nasvítí. Octabox s tímto průměrem je ideální na svícení portrétů, postav, fashion a glamour fotografií. Nasazená voština zvyšuje dynamiku světla a dodává dramatičtější vzhled. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Octabox
Rozměr plátna: Ø 120 cm
Hloubka: 68 cm včetně adaptéru
Vnitřní difuzní plátno: Ano, odnímatelné
Vnější difuzní plátno: Ano, odnímatelné
Voština: Ano, odnímatelná
Konstrukce: Rychlorozkládací - quick systém
Otočný: Ano, 360°
Adaptér: Bowens
Součást balení: Softbox, 2 difuzní plátna, voština, bajonet Bowens, přepravní taška
Hmotnost: 2,25 kg
Složený stav (v obalu): ⌀ 20 x 98 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: