Blog O všem okolo focení...


Blesky Jinbei HD-610: Zvládnou i drsné focení na Sahaře

Společně s Jirkou Šimečkem jsme otestovali bateriová světla a to v extrémních podmínkách při promo focení Dakarového Hero Motorsport teamu. Jak Jirka blesky zhodnotil a co vše je potřeba mít při výběru techniky na paměti se dozvíte v článku.

Blesky Jinbei HD-610: Zvládnou i drsné focení na Sahaře

Promo focení dakarového týmu Hero Motosport na Sahaře v okolí Marockého města Merzouga byla velká příležitost pro otestování nových světel Jinbei HD-610. Písek, vysoké teploty a nepřístupný terén kladly značné nároky na výdrž, výkon i spolehlivost světel a já jsem byl sám moc zvědavý, jestli mě tato nová světla nezklamou.

Jiří Šimeček:

Jestliže používáte blesky v těžkých podmínkách mimo ateliér, potřebujete se na ně 100% spolehnout. Už takhle pracujete pod velkým tlakem, jste v terénu, závislí na počasí a do toho musíte odvádět perfektní výkony. Nemůžete ztrácet čas s nespolehlivou technikou. K čemu vám bude blesk s ohromujícím výkonem, když baterie nevydrží celodenní focení v poušti. Nebo naopak, těžko využijete baterii s vysokou výdrží, když nebudete mít dostatečný výkon na „přeblesknutí“ slunce.

Bateriové záblesky jsou na trhu již delší dobu, ale málokdo si uvědomuje jejich opravdový potenciál v exteriéru. Abyste světla plnohodnotně využili, potřebujete, aby splňovala několik předpokladů. A nová generace světel od Phototools.cz to zvládá na výbornou.

 

5 nejdůležitějších vlastností

 1. Dostatečný výkon
  Zjišťujte, jak si blesky vedou v reálných podmínkách slunečného dne.

 2. Rychlost
  Potřebujete relativně rychlé dobíjení při vysokých výkonech.

 3. Spolehlivost
  Blesk se nesmí přehřívat za žádného počasí.

 4. Výdrž
  Světla musí zvládnout minimálně 300-400 záblesků na plný výkon.

 5. Stabilita
  Potřebujete bezporuchovou a stabilní frekvenci odpalování.

Tyto vlastnosti jsou naprosto klíčové a měli byste je při výběru osvětlovací techniky brát jako standard. Obzvlášť pokud fotografujete sport a sportovce, dlouhodobě byste bez blesků s podobnými parametry nemohli pracovat.

Zamýšleli jste se ale někdy nad efektivitou samotného fotografování? Ony totiž kromě těch standardních existují i takové vlastnosti, které vám výrazně usnadní celou práci. Můžete ovládat vše od nastavení síly záblesku až po výslednou podobu světla na fotografii.