Fotografický stativ - tripod s horizontálním krkem (2 390 mm - Magnesium)

Kód: STA-KF-09086V2
3 990 Kč 3 298 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

Abnormálně vysoký bytelný stativ s horizontálním krkem pro uchycení všech typů fotoaparátů, kamer a držáků na telefon je perfektní volbou do studia. Díky polohovatelnému krku je možné fotit jak klasické, tak top-view a flatlay fotografie. Stativ má kulovou dvouprvkovou 360° hlavu a nohy se čtyřmi sekcemi a aretací otočným prstencem. Díky odnímatelné noze slouží i jako monopod. Otočné nohy zajišťují jak perfektní skladnost, tak možnost umístit fotoaparát až k zemi. Rozsah výšky stativu je 10 - 2 390 mm. Stativ je dodáván kompletní, včetně přepravního pouzdra.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Abnormálně vysoký Magnesiový stativ s výškou 2,4 metru a horizontálně nastavitelným krkem je skvělým pomocníkem v každém fotostudiu. Díky abnormálně velkému rozsahu výšek a nastavení horizontálního sklonu krku jde o jeden z nejflexibilnějších a nejuniverzálnějších stativů vůbec. 

Využijete jej pro běžnou studiovou práci, focení portrétů, skupinových fotografií, fashion nebo produktových fotografií, ale také pro top-view a flatlay fotografie. Povytažením a vykloněním krku stativu o 90° můžete fotit kolmo k zemi a to z výšky až 195 cm. Takto K pevné aretaci krku v této poloze slouží kulová hlava s přesným otvorem na protažení a uzamčení krku. Ten díky tomu drží přesný úhel. 

Vodorovný krk stativu oceníte ale i při běžné práci, kdy jej můžete využít k přesnému srovnání horizontu. Volná část krku pak poslouží pro uchycení svoreky s “odkukovým” monitorem nebo dalším příslušenstvím. Pro uchycení fotoaparátu slouží klasický 1/4” šroub. Stativ lze doplnit držákem na telefon a použít jej i pro uchycení mobilního telefonu během fotografování nebo natáčení vlogů a streamů.

stativ-s-vodorovnou-hlavou

 

Dostatečně vysoký stativ na jakoukoli práci

4 sekční nohy společně s dvousekčním reamenem dávají tomuto stativu nebývalou variabilitu. Výška nastavitelná od 10 do 2 390 mm pokryje prakticky všechny běžné požadavky. Tento stativ je mohutnější, velmi pevný s nosností až 10 kg. Nemusíte se bát na něj uchytit větší fotoaparáty s dlouhými skly, pohodlně je unese a to i v případě, že fotoaparát na ramenu vyosíte do strany. 

Nastavení stativu je otázkou několika vteřin. Nohy i centrální sloupek se dotahují otočným prstencem. Nohy stativu se dají libovolně rozevírat až do vodorovné polohy. Stativ je díky tomu stabilní na všech podložích a vyrovnáte jím jakoukoli nerovnost. Pro zvýšení stability je na sloupku stativu háček na zavěšení sandbagu nebo fotobatohu, který jej zatíží. 

Nohy stativu jsou na konci gumové, aby zabránili klouzání na hladkém povrchu a zároveň jej ochránili před poškrábáním. Nosnost stativu je 8 kg, což běžně stačí pro většinu fotoaparátů a objektivů.  

Tip: Odšroubováním a spojením jedné z nohou stativu se středovým sloupkem, se stativ promění v monopod.

vysoký-fotostativ-K&F

 

Dvouprvková panoramatická hlava se zámkem Arca Swiss

Nastavení polohy fotoaparátu je díky dvouprvkové aretaci velmi snadné. Horní aretační šroub uvolní 28mm kulovou hlavu, pomocí které můžete nastavit horizontální i vertikální rovinu najednou. Toto řešení je velmi rychlé a snadné na použití. Při následném horizontálním posuvu stačí povolit spodní aretační prvek a můžete s fotoaparátem otáčet dokola, bez změny vertikálního úhlu. 

Hlava stativu je vybavena upínacím zámkem “Arca Swiss”. Tento standard využívá většina výrobců stativů a najdete jej i na integrovaných držácích objektivů. Díky tomu na stativy od K&F můžete upnout teleobjektiv bez nutnosti upínání na destičku. Zároveň, pokud máte na fotoaparátu nasazenou destičku z jiného stativu s tímto standardem, bude spolu se stativem kompatibilní a není nutné ji sundavat. 

Tip: Pokud používáte více těl nebo máte teleobjektiv, doporučujeme dokoupit druhou stativovou destičku.

acra-swiss-stativ

Doplňkové parametry

Kategorie: Fotografické stativy
Maximální výška: 2 390 mm
Délka ve složeném stavu: 570 mm
Materiál: Magnesium
Nosnost: 10 kg
Počet sekcí nohou: 4
Průměr nohou: 16 - 25 mm
Aretace hlavy: Dvouprvková
Panoramatická hlava: Ano, 360°
Hmotnost: 2 000 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: