IR dálkové ovládání pro fotoaparáty - Canon, Nikon, Pentax, Minolta

Kód: PRI-OVL-RC-UNI
150 Kč 124 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení
Univerzální IR dálková spoušť pro většinu fotoaparátů Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta. Alternativa několika originálních ovládání v jednom (RC-6, ML-L3 a další).

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

IR dálková spoušť RC-4 je univerzální ovladač, který v sobě skrývá hned čtyři typy dálkových ovládání. Ovládání vysílá infračervený signál do fotoaparátu a ten pak automaticky zaostřuje a pořizuje snímek . Kompatibilitu lze určit podle toho, zda Váš fotoaparát umožňuje použití dálkové spouště (viz menu fotoaparátu nebo manuál). Většinou je tato funkce v menu označena ikonkou ve tvaru ovladače s časovačem. Kompatibilní fotoaparáty musí mít vestavěný IR přijímač v těle

Pro pořízení snímku je nutné, aby IR přijímač nebyl zakrytý (například ochranným obalem, rukou nebo velkým objektivem). Při focení musíte mířit na fotoaparát a směrem na IR senzor (pozor na modely fotoaparátů, které mají senzor jen z přední nebo zadní strany!). Konkrétní chování fotoaparátu po stisknutí spouště záleží na tom, v jakém režimu IR odpalování je (tuto funkci je nutné před focením aktivovat na fotoaparátu), jaké je nastavení expozice, stav přepínače AF/MF a podobně. Prakticky se jedná se o simulaci namáčknutí a stisknutí spouště.

Drtivá většina zrcadlovek Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta tuto funkci umožňuje a IR diodu má na přední, případně i zadní části těla fotoaparátu (tmavě červené sklíčko). Je umístěno alespoň vepředu, např. na "gripu" u bajonetu (např. Canon 5D mkIII), nebo nad označením modelu fotoaparátu a na zadní straně u tlačítka LIVE VIEW (např. Nikon D750). 

 
Ovládání nahrazuje originální modely ovládání Canon RC-1/RC-5/RC-6, ML-C, Nikon ML-L3, Pentax E/F/WP a Konica Minolta RC-3 a další. Jelikož seznam kompatibilních modelů nemusí být kompletní, je kompatibilita s Vaším fotoaparátem určena přítomností IR senzoru na fotoaparátu a možnosti zapnutí této funkce v menu fotoaparátu (název funkce se dle modelu fotoaparátu liší, většinou obsahuje slovo Remote, IR Remote apod., Dálkové ovládání, apod.).

 

Funkce tlačítek dálkového ovládání:

P - PENTAX

(S) - simuluje plný stisk spouště fotoaparátu (zaostření a následné pořízení snímku)
W/T - určeno pro kompaktní fotoaparáty s elektronickým zoomem, simuluje poloviční stisk spouště fotoaparátu zoom/zaostření

Vybrané kompatibilní modely fotoaparátů  PENTAX: KM KR K7 K5 KX K100D,K110D,K200D,K10D,K20D.istD/istDS, optio S/S4/S4i/S5i/S5n/SV/, Optio750z/555/550/450/430/330, EI2000, ist, MZ6, ESPIO, Q

 

N - NIKON (alternativa k ML-L3)

(S) - simuluje plný stisk spouště fotoaparátu (zaostření a následné pořízení snímku)

Použití: Na fotoaparátu aktivujte v menu bezdrátové ovládání (snímání) pomocí ML-L3 (Ovládání bude aktivní po dobu 1 min - 15 min dle nastavení fotoaparátu).

Vybrané kompatibilní modely NIKON: Většina moderních APS-C a FULLFRAME zrcadlovek Nikon, např. D750, D500, D5, D600, D610, D5100, D7500 atd.

 

C - CANON (alternativa RC-6)

(S) - simuluje plný stisk spouště fotoaparátu (zaostření a následné pořízení snímku)
(2S) - simuluje plný stisk spouště fotoaparátu s prodlevou 2s
(S) (spodní tlačítko) - simuluje plný stisk spouště fotoaparátu (určeno pro kompaktní fotoaparáty s elektronickým zoomem
(W) - zoom - (odzoomování)
(T) - zoom + (zazoomování)

Vybrané kompatibilní modely CANON: Většina moderních APS-C a FULLFRAME zrcadlovek Canon, např. Canon 5D, 5D MKII, 5D MKIII, 5D MKIV, 6D, 6D MKII, 100D, 200D, 70D atd.

 

KM - Konica Minolta

(S) - simuluje plný stisk spouště fotoaparátu (zaostření a následné pořízení snímku)
(2S) - simuluje plný stisk spouště fotoaparátu s prodlevou 2s

Vhodně pro starší fotoaparáty Konica Minolta s IR senzorem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dálkové ovládání
Barva: Černá
Napájení: 1× 3V lithiová baterie CR2 (2032)
Připojení: Infračervené
Materiál: Plast
Kompatibilita: Fotoaparáty Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta
Obsah balení: IR Spoušť, baterie
Rozměry: 90x33x5mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: