Bezdrátová řídící jednotka Godox XPro F pro Fujifilm

Kód: ODP-G-XPRO-F
TTL + HSS
Značka: Godox
2 090 Kč 1 727 Kč bez DPH
Na cestě
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Godox XPro F je bezdrátová řídící jednotka pro blesky Godox s vestavěným přijímačem pro systém Godox X kompatibilní s fotoaparáty Fujifilm, se kterými funguje v TTL i HSS režimu. Pomocí této jednotky můžete blesky plně ovládat na vzdálenost několika desítek metrů. Oproti X2T má přehlednější ovládání, větší display a funkci TCM. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řídící jednotka XPro s označením “F” je TTL řídící jednotka pro bezdrátové ovládání a synchronizaci blesků Godox a fotoaparátů Fujifilm. Tato jednotka plně podporuje režimy TTL i přenos vysokorychlostní synchronizace HSS. 

Samozřejmostí je možnost ovládání spárovaných blesků v plně manuálním režimu, které je, díky tlačítkům na těle jednotky a většímu displeji ještě rychlejší a snadnější. Blesky můžete rozdělovat do skupin a ovládat jejich funkce stejně, jako byste je drželi v ruce.

 

XPro nebo X2T?

Zásadním rozdílem u obou jednotek je konstrukce. Modelová řada XPro dostala větší přehlednější displej, nicméně přišla o možnost do ní nasadit další blesk. Z funkcí má navíc možnost využívání protokolu TCM - TTL Conversion to Manual a zvládne ovládat 16 skupin blesků (oproti 5 u X2T). Kvůli absenci Bluetooth naopak přišla o možnost spárování se smartphonem. 

Řídící jednotka XPro cílí především na profesionální fotografy, kteří potřebují řídit více skupin záblesků a chtějí co nejpřehlednější a nejrychlejší ovládání. Po tomto modelu musíte sáhnout i ve chvíli, kdy plánujete využívat TCM bezdrátově. 

 

Tip: K řídícím jednotkám doporučujeme AA baterie Eneloop, které jsou navrženy přímo pro blesky, řídící jednotky a fotografické přístroje. 

Krom běžných režimů a výkonu můžete pomocí jednotky nastavovat také kompenzaci výkonu blesk (FEC), zámek expozice (FEL), i modelovací záblesk nebo HSS Pre-sync-delay. Touto funkcí nastavíte zpoždění záblesku v rozmezí 0 až 9,9 ms.  

U XPro oceníte také diodu pro AF přísvit, díky které vám fotoaparát lépe zaostří v tmavém prostředí. Aktualizaci firmwaru je možné udělat po připojení přes USB-C k počítači.

Doplňkové parametry

Kategorie: Řídící jednotky Godox
Kompatibilní fotoaparáty: Fujifilm
Synchronizace s bleskem: Přes systémem Godox X / přes PC port
Módy: TTL | Manuál
Synchronizační režimy: HSS, 1. a 2. lamela
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000 s
Kanály a skupiny: 32 / 16
Dosah: 100 m
Ovládání přes aplikaci: Ne
Zpoždění expozice: Ano
FEC: Ano
FEL: Ano
TCM: Ano
AF přisvícení: Ano
Modelovací záblesk: Ano
Nastavení zoomu: Ano
Paměť nastavení: Ano
Napájení: 2x AA baterie
Rozměry: 90 x 58 x 50 mm
Hmotnost: 80 g bez baterií
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Godox byla založena v roce 1993 jako high-tech výrobní závod specializující se na osvětlovací techniku. V současné době se řadí mezi přední výrobce externích blesků, studiových a bateriových blesků a trvalých světel. 

Vize & mise

Společnost Godox se zavázala poskytovat fotografům a video tvůrcům profesionální a vysoce kvalitní řešení osvětlení a umožnit tak více lidem vstoupit do kreativního světa. "S vizí stát se předním výrobcem a světově uznávanou značkou doufáme, že budeme neustále přispívat k rozvoji tohoto průmyslu. Ve společnosti Godox jsme nikdy nepřestali rozšiřovat sortiment, abychom vyhověli různým potřebám. Společnost Godox se stala pevnou značkou na fotografickém trhu a totéž očekáváme i od nově vznikající audio divize."


Výroba

Godox má více než 1500 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a 4 výrobní závody. Továrny o rozloze více než 30000 metrů čtverečních, včetně montážního centra elektronických výrobků, centra pro vstřikování plastů a výrobu nástrojů, centra pro zpracování hardwaru a montážního centra textilního příslušenství. Společnost Godox provozuje různorodou obchodní činnost s hlavními kategoriemi výrobků v oblasti fotografie, vysílání, kinematografie a videografie a zvukového průmyslu.


Inovace

Společnost Godox těží z kreativních talentů v týmech výzkumu a vývoje, designu, prodeje a managementu, které jí zajišťují trvalý úspěch. "Díky těmto zdrojům jsme schopni každý rok vyvíjet nové produkty a držet krok s trhem. Společnost Godox bude dále zvyšovat investice do inovací, posouvat inovace na další úroveň a neustále přinášet hodnotu pro průmysl a společnosti jako celek. Budeme i nadále pracovat na poskytování produktů kombinujících pokročilé technologie s dynamickým designem."