Bezdrátový radiový odpalovač Yongnuo YN-622C II, 2-dílná sada

Kód: YN-622-II-C
TTL + HSS
Značka: YONGNUO
2 590 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.7.2022
Možnosti doručení
Sada radiových odpalovačů s podporou TTL (Canon), vysokorychlostní synchronizací HSS, možností volby kanálu/skupiny a funkcí vysílače i přijímače a speciálním režimem pro komunikaci s jednotkou YN560-TX

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yongnuo YN-622 II je bezdrátový multifunkční odpalovač s podporou TTL a vysokorychlostní synchronizací, který je určený pro fotoaparáty a blesky Canon a Yongnuo (typ Canon). Přenos signálu probíhá radiově (2,4GHz) s možností nastavení až 7 kanálů a tří skupin (A,B,C). Odpalovače mají vestavěné AF světlo pro vylepšení ostření fotoaparátu (lze vypnout).

Řada YN-622 II má oproti klasické verzi odpalovače přepínač režimu 622 a 560. V režimu 622 se odpalovač chová standardně (stejně jako předchozí verze YN-622), zatímco v režimu 560 se odpalovač začne chovat jako modul - přijímač, který umožňuje komunikaci s jednotkami YN560-TX. Funkce odpalovače YN622 je v tomto případě omezená na manuální nastavení výkonu a zoomu (u externích blesků Yongnuo s podporou TTL daného typu) a klasické odpálení záblesku (u všech ostatních blesků s klasickou hotshoe paticí).

Dosah bezdrátové synchronizace je až 100m. Odpalovač kromě funkcí TTL režimu a vysokorychlostní synchronizace podporuje i klasický manuální režim odpálení, synchronizaci na druhou lamelu, nastavení ohniskové vzdálenosti blesku a další. Každý odpalovač může sloužit jako vysílač i jako přijímač. Základní funkce odpalovače lze pohodlně ovládat i přímo přes menu novějších fotoaparátů. 

Podporované režimy záblesku:

TTL – určeno pro fotoaparáty a blesky Canon
Manuální mód – univerzální použití se všemi fotoaparáty s hotshoe nebo MI shoe a všechny blesky s klasickou paticí pro hotshoe

Synchronizace a použití TTL při nasazeném odpalovači v hotshoe fotoaparátu

Maximální rychlost synchronizace je 1/8000s. Pro fotoaparáty a blesky, které nepodporují vysokorychlostní synchronizaci (HSS) je nejkratší doporučená doba synchronizace 1/160s. Funkce TTL musí být použitým bleskem podporována, jinak ji nelze použít.

Použití se studiovým bleskem:

Odpalovače YN-622 lze použít i se studiovými blesky (bez přenosu TTL) - je potřeba sada dvou nebo více odpalovačů YN622 nebo odpalovače a řídící jednotky YN622-TX. Vždy musí být jeden odpalovač - vysílač - umístěný na fotoaparátu a jeden nebo více odpalovačů - přijímačů (propojí se kabelově s blesky). Synchronizace se provede pomocí kabelu s PC konektorem a jackem (dle typu blesku), kterým se propojí přijímač (1ks YN622) s bleskem. Přenos signálu mezi přijímačem a vysílačem již proběhne bezdrátově. Je nutné brát ohled na minimální synchronizační čas studiových blesků (většinou 1/160s).

Bezdrátové odpalování blesků Yongnuo

Odpalovače YN622 lze spárovat s moderními modely blesků Yongnuo tak, že Vám k realizaci záblesku stačí pouze jeden blesk a jeden odpalovač. Mezi podporované blesky patří např. YN685 (více informací naleznete přímo u blesků Yongnuo).

Použití řídící jednotky

Pro nejjednodušší ovládání a přehled nad funkcemi jednotlivých blesků lze použít řídící jednotku YN-622TX, která slouží pouze jako vysílač a je určena výhradně pro použití v hotshoe fotoaparátu. Pro další informace o jednotce viz karta produktu.

Podporované funkce:

• Synchronizace na první i druhou lamelu / vysokorychlostní synchronizace HSS/FP až 1/8000s
• Ovládání přímo z menu fotoaparátu nebo pomocí řídící jednotky YN622-TX, speciální režim pro komunikaci s jednotkou YN560-TX
• Ovládací módy E-TTL (II) / Manual/ Multi
• přidružené TTL funkce (např. FEB, FEC, FEL)
• Odpalovač má dvě patice - umožňuje použití s dalším externím bleskem nebo dalším odpalovačem
• Zoom - změna ohniskové vzdálenosti výbojky blesku (výhradně u blesků Yongnuo)
• AF světlo pro automatické ostření
• PC port pro synchronizaci např. se studiovými blesky
• Vysokorychlostní kontinuální snímání
• Automatické ukládání nastavení
• Podpora jednoduchého odpalování pro všechny fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálním módu, bez podpory TTL (max. rychlost synchronizace 1/160s). Jedná se o modely digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a dalších.


Obsah balení:

• 2x bezdrátový radiový odpalovač - spouštěč blesku YN-622 II, návod


Kompatibilita odpalovače:

Kompatibilita odpalovače s fotoaparátem a bleskem je dána typem patice, případně vestavěnými přijímači a typem použitého blesku. Odpalovač je určen pro použití v paticích typu hotshoe a MI shoe, avšak je primárně určen pro fotoaparáty Canon a blesky Canon a Yongnuo (typ Canon).

Pro plnou kompatibilitu všech funkcí doporučujeme odpalovače používat s blesky Yongnuo a fotoaparáty Canon. Při použití s jinými značkami fotoaparátů a blesků nelze efektivně využívat všechny funkce odpalovače - většinou pouze jednoduché odpálení záblesku a rozdělení kanálů/skupin.

Upozornění: Odpalovače a řídící jednotky s různými typy TTL nelze spárovat - nelze bezdrátově spárovat např. YN622C a YN-622N!

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Yongnuo
Záruka: 2 roky
Typ použití: Přijímač, vysílač
Určeno pro použití: Na fotoaparátu, samostatně mimo fotoaparát, v kombinaci s dalšími odpalovači/řídící jednotkou YN622-TX i YN560-TX
Podpora TTL logiky: Ano
Podpora vysokorychlostní synchronizace (HSS): Ano (1/8000)
Synchronizace na druhou lamelu: Ano
Podpora skupin a kanálů: Ano
Patice a konektory pro připojení zařízení: Hotshoe, PC port
Napájení: 2x AA baterie
Pohotovostní doba: Cca 60 hodin
Dosah: Až 100m
Rozměr: 90 x 53 x 39 mm
Hmotnost: 78 g (bez baterií)
Obsah balení: 2x odpalovač/přijímač YN-622, návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení