Set řídící jednotka s TTL YN622-N-TX a odpalovač s TTL YN622-N II pro Nikon

Kód: SAD-YN-622-N-TX1
TTL + HSS
Značka: YONGNUO
2 680 Kč 2 215 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení
Set bezdrátové řídící jednotky a odpalovače s podporou TTL Nikon, ideální pro pro snadnou správu a ovládání externích i studiových blesků, přímé bezdrátové ovládání blesků YN685 typu Nikon a dalších odpalovačů YN-622N (II)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento dvoudílný set pro odpalování a dálkové nastavování blesků s přenosem TTL Nikon obsahuje jednu řídící jednotku YN622N-TX a jeden odpalovač YN-622N II. Jednotka v tomto případě slouží jako vysílač, který se umístí na tělo fotoaparátu a bezdrátově řídí činnost odpalovače nebo více odpalovačů YN-622N a YN-622N II (lze dokoupit další), které se umístí do patic externích blesků, případně se s jinými (i studiovými) blesky propojí pomocí synchronizačních kabelů. Řídící jednotka je nejlepším řešením pro dálkové nastavování parametrů blesků, které pracují v módu TTL Nikon - jedná se např. o blesky značky Nikon a Yongnuo (typ Nikon). Jednotka však umí jednoduše odpalovat i blesky, které TTL režim nepodporují, nelze však využívat všech dostupných funkcí jednotky (viz níže). Další informace naleznete i v záložkách jednotlivých produktů.Bezdrátová řídící jednotka YN622N - TX umožňuje snadné ovládání odpalovačů YN-622N (II) a blesků YN685 typu Nikon. Jednotka je primárně určena pro použití v hotshoe fotoaparátu, po spárování lze odpalovače a blesky bezdrátově ovládat přímo z displeje jednotky. Oproti klasickému odpalovači YN-622 je jednotka YN622-TX opatřena přehledným displejem a zdokonaleným systémem správy více skupin blesků. Jednotka podporuje vysokorychlostní synchronizaci HSS a synchronizaci na druhou lamelu.

Abyste jednotku mohli používat, je nutné vlastnit odpalovače (YN-622) nebo blesky, které přímé ovládání pomocí této jednotky umožňují (např. YN685 pro Nikon). U všech blesků s TTL Nikon, opatřených odpalovačem YN-622, můžete radiově nastavovat parametry - mód, výkon, ohnisková vzdálenost. Blesky můžete rozřadit do tří různých skupin a snadno je pak hromadně ovládat. Funkce jednotky využijete hlavně v případě, že používáte více blesků s TTL logikou a nemůžete nebo nechcete blesky fyzicky (ručně) nastavovat přímo z jejich těl. Tato situace může nastat jak v ateliéru (blesk umístěný vysoko na stativu), tak v exteriéru (blesk na nedostupném místě). Tato řídící jednotka může být použita nejen pro odpalování s přenosem TTL nastavení, ale i pro manuální nastavení výkonu blesku na dálku.

Doporučení: Před použitím jednotky a rozmístěním blesků raději zkontrolujte nastavení kanálů jednotlivých odpalovačů a blesků, případně i jejich vzájemnou kompatibilitu.

Pokud je jednotka použita s blesky nepodporujícími TTL, bude se chovat jako běžný manuální odpalovač (manuální nastavení výkonu na blesku, min. synchronizační čas 1/160s). Při propojení jednotky s fotoaparátem prostřednictvím synchronizačního kabelu (je nutné si opatřit kabel s patřičným konektorem pro Váš fotoaparát), lze jednotku používat jako dálkovou spoušť, kdy při stisku tlačítka test fotoaparát zaostří a uvolněním tlačítka dojde k expozici fotoaparátu. Na jednotce lze s většinou fotoaparátů používat pomocné AF světlo, které Vám pomůže při ostření za špatných světelných podmínek. Funkci světla ovládá fotoaparát automaticky.

Podporované funkce:

• Možnost rozřazení blesků až do tří skupin (A, B, C) a nastavení parametrů (výkon, mód, zoom) u každé skupiny
• Synchronizace na první i druhou lamelu / vysokorychlostní synchronizace HSS/FP až 1/8000s
• Ovládání přímo z menu fotoaparátu nebo pomocí řídící jednotky YN622-TX, speciální režim pro komunikaci s jednotkou YN560-TX
• Ovládací módy i-TTL (II) / Manual/ Multi
• přidružené TTL funkce (např. FEB, FEC, FEL)
• Zoom - změna ohniskové vzdálenosti výbojky blesku
• AF světlo pro automatické ostření
• Vysokorychlostní kontinuální snímání
• Automatické ukládání nastavení
• Aktualizace firmwaru prostřednictvím USB portu
• Možnost použití jednotky jako spouště fotoaparátu propojením speciálním kabelem C1-C1 a C1-C3 (součástí balení)
• Podpora jednoduchého odpalování pro všechny fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálním módu, bez podpory TTL (max. rychlost synchronizace 1/160s). Jedná se o modely digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a dalších.


Obsah balení:

• 1x řídící jednotka YN-622-TX, 1x odpalovač YN-622 II, návod


Kompatibilita jednotky:

Kompatibilita jednotky s fotoaparátem je dána typem patice. Kompatibilita s odpalovači a blesky je dána vestavěnými přijímači a konkrétním typem použitého blesku. Jednotka je určena výhradně pro použití v paticích typu hotshoe a je primárně určen pro fotoaparáty Nikon a blesky Nikon a Yongnuo (typ Nikon). V jiných paticích nemusí jednotka správně fungovat.

Pro plnou kompatibilitu všech funkcí doporučujeme jednotku používat s blesky a odpalovači Yongnuo nebo Nikon a fotoaparáty Nikon. Při použití s jinými značkami fotoaparátů a blesků nelze efektivně využívat všechny funkce  - většinou pouze jednoduché odpálení záblesku a rozdělení kanálů/skupin.

Upozornění: Odpalovače a řídící jednotky s různými typy TTL nelze spárovat - nelze bezdrátově spárovat např. YN622C a YN-622N!

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Yongnuo
Typ použití: Vysílač, příjímač, spoušť fotoaparátu (viz jednotlivé produkty)
Určeno pro použití: Na fotoaparátu, v kombinaci s dalšími odpalovači/blesky
Podpora TTL logiky: Ano
Podpora vysokorychlostní synchronizace (HSS): Ano (1/8000)
Synchronizace na druhou lamelu: Ano
Podpora skupin a kanálů: Ano
Patice a konektory pro připojení zařízení: Hotshoe, PC port
Napájení: AA baterie
Pohotovostní doba: Cca 120 hodin
Dosah: Až 100m
Rozměr: viz jednotlivé produkty
Hmotnost: viz jednotlivé produkty
Obsah balení: 1x řídící jednotka YN622-TX, 1x odpalovač YN-622 II, návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.