Bezdrátový radiový odpalovač Yongnuo YN-622N II

Kód: YN-622-N-1
TTL + HSS
Značka: YONGNUO
1 290 Kč 1 066 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení
Radiový odpalovač s podporou TTL (Nikon), vysokorychlostní synchronizací HSS, možností volby kanálu/skupiny a funkcí vysílače i přijímače

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yongnuo YN-622 II je bezdrátový multifunkční odpalovač s podporou TTL a vysokorychlostní synchronizací, který je určený pro fotoaparáty a blesky Nikon a Yongnuo (typ Nikon). Přenos signálu probíhá radiově (2,4GHz) s možností nastavení až 7 kanálů a tří skupin (A,B,C). Odpalovače mají vestavěné AF světlo pro vylepšení ostření fotoaparátu (lze vypnout).

Řada YN-622 II má oproti klasické verzi odpalovače přepínač režimu 622 a 560. V režimu 622 se odpalovač chová standardně (stejně jako předchozí verze YN-622), zatímco v režimu 560 se odpalovač začne chovat jako modul - přijímač, který umožňuje komunikaci s jednotkami YN560-TX. Funkce odpalovače YN622 je v tomto případě omezená na manuální nastavení výkonu a zoomu (u externích blesků Yongnuo s podporou TTL daného typu) a klasické odpálení záblesku (u všech ostatních blesků s klasickou hotshoe paticí).

Dosah bezdrátové synchronizace je až 100m. Odpalovač kromě funkcí TTL režimu a vysokorychlostní synchronizace podporuje i klasický manuální režim odpálení, synchronizaci na druhou lamelu, nastavení ohniskové vzdálenosti blesku a další. Každý odpalovač může sloužit jako vysílač i jako přijímač. Základní funkce odpalovače lze pohodlně ovládat i přímo přes menu novějších fotoaparátů. 

Podporované režimy záblesku:

TTL – určeno pro fotoaparáty a blesky Nikon
Manuální mód – univerzální použití se všemi fotoaparáty s hotshoe nebo MI shoe a všechny blesky s klasickou paticí pro hotshoe

Synchronizace a použití TTL při nasazeném odpalovači v hotshoe fotoaparátu

Maximální rychlost synchronizace je 1/8000s. Pro fotoaparáty a blesky, které nepodporují vysokorychlostní synchronizaci (HSS) je nejkratší doporučená doba synchronizace 1/160s. Funkce TTL musí být použitým bleskem podporována, jinak ji nelze použít.

Použití se studiovým bleskem:

Odpalovače YN-622 lze použít i se studiovými blesky (bez přenosu TTL) - je potřeba sada dvou nebo více odpalovačů YN622 nebo odpalovače a řídící jednotky YN622-TX. Vždy musí být jeden odpalovač - vysílač - umístěný na fotoaparátu a jeden nebo více odpalovačů - přijímačů (propojí se kabelově s blesky). Synchronizace se provede pomocí kabelu s PC konektorem a jackem (dle typu blesku), kterým se propojí přijímač (1ks YN622) s bleskem. Přenos signálu mezi přijímačem a vysílačem již proběhne bezdrátově. Je nutné brát ohled na minimální synchronizační čas studiových blesků (většinou 1/160s).

Bezdrátové odpalování blesků Yongnuo

Odpalovače YN622 lze spárovat s moderními modely blesků Yongnuo tak, že Vám k realizaci záblesku stačí pouze jeden blesk a jeden odpalovač. Mezi podporované blesky patří např. YN685 (více informací naleznete přímo u blesků Yongnuo).

Použití řídící jednotky

Pro nejjednodušší ovládání a přehled nad funkcemi jednotlivých blesků lze použít řídící jednotku YN-622TX, která slouží pouze jako vysílač a je určena výhradně pro použití v hotshoe fotoaparátu. Pro další informace o jednotce viz karta produktu.

Podporované funkce:

• Synchronizace na první i druhou lamelu / vysokorychlostní synchronizace HSS/FP až 1/8000s
• Ovládání přímo z menu fotoaparátu nebo pomocí řídící jednotky YN622-TX, speciální režim pro komunikaci s jednotkou YN560-TX
• Ovládací módy i-TTL / Manual/ Multi
• přidružené TTL funkce (např. FEB, FEC, FEL)
• Odpalovač má dvě patice - umožňuje použití s dalším externím bleskem nebo dalším odpalovačem
• Zoom - změna ohniskové vzdálenosti výbojky blesku (výhradně u blesků Yongnuo)
• AF světlo pro automatické ostření
• PC port pro synchronizaci např. se studiovými blesky
• Vysokorychlostní kontinuální snímání
• Automatické ukládání nastavení
• Podpora jednoduchého odpalování pro všechny fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálním módu, bez podpory TTL (max. rychlost synchronizace 1/160s). Jedná se o modely digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a dalších.


Obsah balení:

• 1x bezdrátový radiový odpalovač - spouštěč blesku YN-622 II, návod


Kompatibilita odpalovače:

Kompatibilita odpalovače s fotoaparátem a bleskem je dána typem patice, případně vestavěnými přijímači a typem použitého blesku. Odpalovač je určen pro použití v paticích typu hotshoe a MI shoe, avšak je primárně určen pro fotoaparáty Nikon a blesky Nikon a Yongnuo (typ Nikon).

Pro plnou kompatibilitu všech funkcí doporučujeme odpalovače používat s blesky Yongnuo a fotoaparáty Nikon. Při použití s jinými značkami fotoaparátů a blesků nelze efektivně využívat všechny funkce odpalovače - většinou pouze jednoduché odpálení záblesku a rozdělení kanálů/skupin.

Upozornění: Odpalovače a řídící jednotky s různými typy TTL nelze spárovat - nelze bezdrátově spárovat např. YN622C + YN-622N!

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Yongnuo
Systém odpalování: Yongnuo 622, Yongnuo 560 RX (přijímač)
Typ použití: Přijímač, vysílač
Určeno pro použití: Na fotoaparátu, samostatně mimo fotoaparát, v kombinaci s dalšími odpalovači/řídící jednotkou, bleskem
Podporovaná zařízení: Externí blesky, studiové blesky (pomocí kabelu z PC portu)
TTL/HSS: Ano / Ano (Nikon)
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000
Podpora skupin a kanálů: Ano
Patice a konektory pro připojení zařízení: Hotshoe, PC port, micro USB
Napájení: 2x AA baterie
Pohotovostní doba: Cca 60 hodin
Dosah: Až 100m
Firmware update: Ano (USB)
Rozměr: 90 x 53 x 39 mm
Hmotnost: 78 g (bez baterií)
Obsah balení: 1x odpalovač/přijímač YN-622, návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
RC Avatar autora 30.7.2020 12:05
Dobrý den, Někde jsem četl, že se odpalovač Yongnuo yn622 dá použít jako rádiová dálková spoušť a to za užití vhodného kabelu. Mám foťák Nikon D7000, dovedete mi poradit, jaký kabel by k tomuto byl vhodný?
Odpovědět
P Avatar autora 30.7.2020 15:08
Dobrý den, u odpalovače typu YN-622 II tato funkce není dostupná. Tuto funkci má řídící jednotka YN-622 TX. Ve Vašem případě by se mělo jednat o tento kabel: https://www.phototools.cz/zbozi/synchronizacni-kabel-2-5-mm-jack-nikon-n3/ Konektor spouště naleznete pod krytkou na levé straně těla fotoaparátu. Konektor je u všech fotoaparátů označen typickým obrázkem spoustě.

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.