Set řídící jednotka s TTL YN622-C-TX a odpalovač s TTL YN622-C II pro Canon

Kód: SAD-YN-622-C-TX1
TTL + HSS
Značka: YONGNUO
2 680 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
7.7.2022
Možnosti doručení
Set bezdrátové řídící jednotky a odpalovače s podporou TTL Canon, ideální pro pro snadnou správu a ovládání externích i studiových blesků, přímé bezdrátové ovládání blesků YN685 typu Canon a dalších odpalovačů YN-622C (II)

Detailní informace

Detailní popis produktuTento dvoudílný set pro odpalování a dálkové nastavování blesků s přenosem TTL Canon obsahuje jednu řídící jednotku YN622C-TX a jeden odpalovač YN-622C II. Jednotka v tomto případě slouží jako vysílač, který se umístí na tělo fotoaparátu a bezdrátově řídí činnost odpalovače nebo více odpalovačů YN-622C a YN-622C II (lze dokoupit další), které se umístí do patic externích blesků, případně se s jinými (i studiovými) blesky propojí pomocí synchronizačních kabelů. Řídící jednotka je nejlepším řešením pro dálkové nastavování parametrů blesků, které pracují v módu TTL Canon - jedná se např. o blesky značky Canon a Yongnuo (typ Canon). Jednotka však umí jednoduše odpalovat i blesky, které TTL režim nepodporují, nelze však využívat všech dostupných funkcí jednotky (viz níže). Další informace naleznete i v záložkách jednotlivých produktů.Bezdrátová řídící jednotka YN622C - TX umožňuje snadné ovládání odpalovačů YN-622C (II) a blesků YN685 typu Canon. Jednotka je primárně určena pro použití v hotshoe fotoaparátu, po spárování lze odpalovače a blesky bezdrátově ovládat přímo z displeje jednotky. Oproti klasickému odpalovači YN-622 je jednotka YN622-TX opatřena přehledným displejem a zdokonaleným systémem správy více skupin blesků. Jednotka podporuje vysokorychlostní synchronizaci HSS a synchronizaci na druhou lamelu.

Abyste jednotku mohli používat, je nutné vlastnit odpalovače (YN-622) nebo blesky, které přímé ovládání pomocí této jednotky umožňují (např. YN685 pro Canon). U všech blesků s TTL Canon, opatřených odpalovačem YN-622, můžete radiově nastavovat parametry - mód, výkon, ohnisková vzdálenost. Blesky můžete rozřadit do tří různých skupin a snadno je pak hromadně ovládat. Funkce jednotky využijete hlavně v případě, že používáte více blesků s TTL logikou a nemůžete nebo nechcete blesky fyzicky (ručně) nastavovat přímo z jejich těl. Tato situace může nastat jak v ateliéru (blesk umístěný vysoko na stativu), tak v exteriéru (blesk na nedostupném místě). Tato řídící jednotka může být použita nejen pro odpalování s přenosem TTL nastavení, ale i pro manuální nastavení výkonu blesku na dálku.

Doporučení: Před použitím jednotky a rozmístěním blesků raději zkontrolujte nastavení kanálů jednotlivých odpalovačů a blesků, případně i jejich vzájemnou kompatibilitu.

Pokud je jednotka použita s blesky nepodporujícími TTL, bude se chovat jako běžný manuální odpalovač (manuální nastavení výkonu na blesku, min. synchronizační čas 1/160s). Při propojení jednotky s fotoaparátem prostřednictvím synchronizačního kabelu (je nutné si opatřit kabel s patřičným konektorem pro Váš fotoaparát), lze jednotku používat jako dálkovou spoušť, kdy při stisku tlačítka test fotoaparát zaostří a uvolněním tlačítka dojde k expozici fotoaparátu. Na jednotce lze s většinou fotoaparátů používat pomocné AF světlo, které Vám pomůže při ostření za špatných světelných podmínek. Funkci světla ovládá fotoaparát automaticky.

 

Podporované funkce:

• Možnost rozřazení blesků až do tří skupin (A, B, C) a nastavení parametrů (výkon, mód, zoom) u každé skupiny
• Synchronizace na první i druhou lamelu / vysokorychlostní synchronizace HSS/FP až 1/8000s
• Ovládání přímo z menu fotoaparátu nebo pomocí řídící jednotky YN622-TX, speciální režim pro komunikaci s jednotkou YN560-TX
• Ovládací módy E-TTL (II) / Manual/ Multi
• přidružené TTL funkce (např. FEB, FEC, FEL)
• Zoom - změna ohniskové vzdálenosti výbojky blesku
• AF světlo pro automatické ostření
• Vysokorychlostní kontinuální snímání
• Automatické ukládání nastavení
• Aktualizace firmwaru prostřednictvím USB portu
• Možnost použití jednotky jako spouště fotoaparátu propojením speciálním kabelem C1-C1 a C1-C3 (součástí balení)
• Podpora jednoduchého odpalování pro všechny fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálním módu, bez podpory TTL (max. rychlost synchronizace 1/160s). Jedná se o modely digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a dalších.


Obsah balení:

• 1x řídící jednotka YN-622-TX, 1x odpalovač YN-622 II, návod


Kompatibilita jednotky:

Kompatibilita jednotky s fotoaparátem je dána typem patice. Kompatibilita s odpalovači a blesky je dána vestavěnými přijímači a konkrétním typem použitého blesku. Jednotka je určena výhradně pro použití v paticích typu hotshoe a je primárně určen pro fotoaparáty Canon a blesky Canon a Yongnuo (typ Canon). V jiných paticích nemusí jednotka správně fungovat.

Pro plnou kompatibilitu všech funkcí doporučujeme jednotku používat s blesky a odpalovači Yongnuo nebo Canon a fotoaparáty Canon. Při použití s jinými značkami fotoaparátů a blesků nelze efektivně využívat všechny funkce  - většinou pouze jednoduché odpálení záblesku a rozdělení kanálů/skupin.

Upozornění: Odpalovače a řídící jednotky s různými typy TTL nelze spárovat - nelze bezdrátově spárovat např. YN622C a YN-622N!

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Yongnuo
Záruka: 2 roky
Typ použití: Vysílač, příjímač, spoušť fotoaparátu (viz jednotlivé produkty)
Určeno pro použití: Na fotoaparátu, v kombinaci s dalšími odpalovači/blesky
Podpora TTL logiky: Ano
Podpora vysokorychlostní synchronizace (HSS): Ano (1/8000)
Synchronizace na druhou lamelu: Ano
Podpora skupin a kanálů: Ano
Patice a konektory pro připojení zařízení: Hotshoe, PC port
Napájení: AA baterie
Pohotovostní doba: Cca 120 hodin
Dosah: Až 100m
Rozměr: viz jednotlivé produkty
Hmotnost: viz jednotlivé produkty
Obsah balení: 1x řídící jednotka YN622-TX, 1x odpalovač YN-622 II, synchronizační kabel, návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení