Bezdrátová řídící jednotka pro blesky YONGNUO YN560-TX II Nikon

Kód: YN-560-TX-II-N
1 200 Kč 992 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení

Řídící jednotka YN560-TX II umožňuje bezdrátové ovládání odpalovačů a blesků Yongnuo s vestavěným přijímačem jako jsou např. YN560 III (IV), YN660, YN968, RF603 (II), RF605 a další. Ovládaná zařízení lze rozdělit do samostatných skupin a jim nastavit režimy M nebo Multi a ohniskovou vzdálenost. Dostupnost funkcí závisí na konkrétních použitých zařízeních.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato jednotka je univerzální a lze použít se všemi fotoaparáty s klasickou Hot Shoe a MI shoe paticí.
Odpalování blesků probíhá prostřednictvím středového kolíku bez přenosu TTL.
Fotoaparáty Nikon umožňují navíc pouze funkci probuzení blesku.

Řídící bezdrátová jednotka YN560TX verze II umožňuje dálkové ovládání blesků a odpalovačů Yongnuo typu Canon, které lze rozdělit do šesti samostatných skupin. Každé skupině pak můžete zvlášť nastavit režim M a Multi a nastavit zoom výbojky. S jednotkou je možné při použití vhodných odpalovačů (RF-603, RF-605, YN622 II apod.) ovládat i blesky jiných značek, a to za předpokladu, že mají patici typu Canon nebo alespoň středový odpalovací kontakt.

Jednotka nepodporuje režim TTL a vysokorychlostní synchronizaci HSS.

Vlastnosti zařízení:

 • 16 kanálů
 • Zámek patice s krytkou proti prachu
 • Rozdělení používaných blesků až do 6 skupin - nastavení různých hodnot pro každou skupinu
 • Dálkové nastavení módů blesku (Manuální, stroboskopický)
 • Dálkové nastavení ohniskové vzdálenosti (zoomu) blesku
 • Dosah 2,4GHz signálu až 100 metrů
 • Podsvícený displej

 

Kompatibilita jednotky:

Tato jednotka je určena pro fotoaparáty Nikon, ale lze ji použít se všemi fotoaparáty s klasickou hotshoe a Sony MI shoe paticí (bez TTL a HSS)

Kompatibilní odpalovače (přijímače):

 • RF-603 (II)
 • RF-605
 • YN622 II

Kompatibilní blesky:

 • YN-200
 • YN968
 • YN862
 • YN660
 • YN560 III (IV)
 • YN860 Li

Upozornění: Všechna zařízení by měla mít aktuální firmware, aby bylo možné využít všechny funkce. Firmware lze updatovat pouze u zařízení, která mají příslušný USB konektor.

 

Další informace o kompatibilitě s fotoaparátem:

Kompatibilita řídící jednotky s fotoaparátem je dána typem patice (Nikon), zatímco kompatibilita jednotky s odpalovačem nebo bleskem závisí na vestavěných přijímačích v ovládaném zařízení. Jednotka je vhodná pro použití v paticích fotoaparátu typu hotshoe a také v Sony MI shoe. Pro jiné patice je nutné zajistit kompatibilitu speciální redukcí.

Pro odpalování blesku mimo tělo fotoaparátu, je nutno zvolit kompatibilní blesk nebo použít další odpalovač - přijímač. Blesk s jednotkou bude fungovat pouze v módu manuálního nastavení výkonu nebo Multi a se standardní maximální rychlostí synchronizace do 1/160 s.

Funkci dálkového nastavení blesku lze plně využít pouze u fotoaparátů Nikon a blesků typu Nikon a Yongnuo pro Nikon (všechny modely se standardní hotshoe).

Doplňkové parametry

Kategorie: Radiové odpalovače pro Yongnuo
Typ bezdrátové komunikace: FSK 2,4Ghz
Módy: M, Milti
Kanály: 1 - 16
Kanály/Skupiny: Ano (6)
Dosah: až 100 m
Podpora vysokorychlostní synchronizace (HSS): Ne
AF pomocné světlo: Ne
Firmware upgrade: Ne
Bateriové napájení: 2x AA baterie
Rozměry: 65,5 x 89 x 42 mm
Hmotnost: 76 g (bez baterií)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.