Externí systémový blesk YONGNUO YN685 Nikon, GN60 + řídící jednotka YN-622N-TX

Kód: SAD-YN-685-N-1
Akce
Značka: YONGNUO
5 240 Kč –4 %
14195 externi systemovy blesk yongnuo yn685 nikon gn60 ridici jednotka yn 622n tx
5 240 Kč –4 % 4 990 Kč 4 124 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
Set top modelu externího blesku YN685 s automatickým nastavením výkonu (TTL Nikon), vysokorychlostní synchronizací HSS a nejširšími možnostmi bezdrátového ovládání s řídící jednotkou YN622-TX (Nikon).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální systémový blesk YN685 je top model své řady - jedná se nejnovější, nejvýkonnější a celkově nejmodernější blesk Yongnuo s Nikon TTL logikou, vysokorychlostní synchronizací HSS, širokými možnostmi bezdrátového ovládání a odpalování a přehledným podsvíceným displejem. YN685 má nejširší kompatibilitu ze všech blesků s TTL logikou. Lze jej používat s drtivou většinou fotoaparátů - digitálních zrcadlovek, bezzrcadlovek, kompaktů i ultrazoomů značek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a dalších. Blesk je možné nasadit do sáněk fotoaparátu nebo jej lze používat externě. Při použití blesku mimo fotoaparát je nutné použít odpalovač (řídící jednotka YN622-TX je součástí setu). K blesku je dodáván praktický přepravní obal a plastový stojánek. K napájení blesku použijte 4x nabíjecí AA baterii, nepoužívejte alkalické baterie. Baterie nejsou součástí balení.

Řada blesků YN685 je specifická rozšířenými možnostmi odpalování pomocí vestavěných přijímačů. Blesky YN685 je možné odpalovat či nastavovat pomocí odpalovačů typu YN-622 (II) a jednotkou YN622-TX (režim TTL i manuál, HSS). Dále je možné využít pro bezdrátové odpalování blesku odpalovačů RF-602, RF-603, RF-605, řídící jednotky YN560-TX nebo blesk YN560 IV (pouze manuální mód záblesku). Díky těmto vestavěným přijímačům Vám pro odpalování stačí pouze jeden vybraný odpalovač a libovolný počet blesků. Blesky YN685 nemají funkci odpalování pomocí detekce záblesku (S1, S2).

Tento set již obsahuje řídící jednotku YN622-TX (typ Nikon), tudíž pro dálkové odpalování nepotřebujete žádné další příslušenství - stačí zasunout jednotku do sáněk fotoaparátu a můžete fotit. S ní lze blesky YN685 bezdrátově odpalovat, rozdělovat do skupin a nastavovat jim veškeré parametry jako je mód, výkon, zoom a další. Baterie nejsou součástí dodávky.

Použití blesku přímo na fotoaparátu je velmi jednoduché - stačí zvolit TTL (automatické nastavení výkonu) nebo M mód (manuální nastavení výkonu) a můžete fotografovat - Váš fotoaparát zajistí synchronizaci záblesku automaticky. Blesk je vybaven vysokorychlostní synchronizací a při aktivaci této funkce je možné dosáhnout synchronizačních časů závěrky fotoaparátu 1/8000 s.

Hlavní výhody:

 • Přehledný, podsvícený digitální displej
 • Širší hlava blesku pro větší výkon a lepší pokrytí scény (GN 60 při ISO 100, 200 mm)
 • Podpora přenosu iTTL
 • Vysokorychlostní synchronizace HSS pro používání kratších časů závěrky 1/8000 s
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Podpora funkcí FEB, FEC, FEV
 • Blesk umožňuje přístup k pokročilým nastavením jeho funkcí přes volbu (Fn)
 • Automatické ukládání nastavení blesku
 • Volitelná zvuková signalizace nabití
 • Možnost manuálního nastavení výkonu
 • Možnost synchronizace na první i druhou lamelu
 • Možnost nastavení kompenzace expozice
 • Vestavěné ostřící AF světlo
 • Synchronizace prostřednictvím PC portu
 • Zoom pro změnu ohniskové vzdálenosti výbojky 20 - 200 mm
 • Ochrana proti přehřátí, vylepšený nastavitelný úsporný mód


Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externího blesku s fotoaparátem a odpalovačem je dána typem patice a vestavěnými přijímači blesku. Blesk je určen pro použití v paticích typu hotshoe a MI shoe. Pro jiné patice je nutné zajistit kompatibilitu speciální redukcí. Pro zachování funkce přenosu TTL logiky a vysokorychlostní synchronizace HSS i při použití blesku mimo tělo fotoaparátu je nutno zvolit odpalovač, který TTL logiku a HSS podporuje. Pokud odpalovač přenos TTL nepodporuje, bude blesk fungovat pouze v módu manuálního nastavení výkonu se standardní maximální rychlostí synchronizace 1/160 s.

Funkci automatického nastavení výkonu blesku (TTL) lze využít pouze u fotoaparátů značky Nikon (všechny modely s hotshoe - viz odkaz).

Funkce jednotky YN-622-TX v kombinaci s bleskem YN685: 

 • Odpalování v režimech: ETTL /M / Multi
 • Vysokorychlostní synchronizace (HSS) -až 1/8000s
 • Synchronizace na 1. i 2. lamelu
 • Funkce FEC / FEB
 • Nastavení síly záblesku
 • Zoom
 • Správa skupin

 Upozornění: Blesky, odpalovače a řídící jednotky s různými typy TTL nelze spárovat - nelze bezdrátově spárovat např. YN685N a YN-622C!

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvýhodněné sety
Směrné číslo GN: 60
Barevná teplota: 5 600 K
Módy: TTL, Manuální, Multi
Podpora TTL logiky: Ano (Nikon)
Vysokorychlostní synchronizace: Ano
Odpalování pomocí IR diody: Ne
Externí napájení: Ano
Synchronizační módy: Synchronizace na první a druhou lamelu, FEC, FEB, FEL, HSS
Bezdrátové odpalování blesku: Pouze rádiově
Počet záblesků: 100 až 1500 (v závislosti na nastavení blesku a bateriích)
Nastavení výkonu: 8 úrovní nastavení od 1/128 do 1/1 po celých clonový číslech s korekcí 0,3 - 0,7 Ev.
Rychlost záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (dle nastavení síly blesku)
Zoom: Automatický, 20, 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105, 135, 200 mm
Napájení: 4x AA baterie
Čas nabíjení: <0,5 s - 3 s
Vertikální úhel natočení: -7 až 90 stupňů
Horizontální úhel natočení: 0 až 270 stupňů
Rozměr: 67 x 77 x 210 mm
Hmotnost blesku: 426 g
Obsah balení: Blesk, řídící jednotka YN622-TX, ochranné pouzdro, stojánek, návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yongnuo, plným jménem Hong Kong Yong Nuo Photographic Equipment Co. Ltd., je přední výrobce elektroniky zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem profesionálního fotografického vybavení. Společnost vznikla před více než 10 lety a nabízí vysoce kvalitní fotografické vybavení pro zákazníky po celém světě. Mezi její zaměstnance patří zkušení inženýři zaměření nejen na výrobu a výzkum fotografických zařízení, ale také na jejich následnou modernizaci. Motem společnosti je: Na prvním místě jsou u nás zákazníci, dobrá pověst a v neposlední řadě také kvalitní servis.

Yongnuo se specializuje na externí blesky, odpalovače a řídící jednotky, trvalá LED světla a v poslední době také na objektivy. Externí blesky a odpalovače jsou vyráběny na shodných systémech se značkami Canon a Nikon, díky kterým jsou plně kompatibilní s originály, oproti kterým nabízejí zajímavější ceny. Externí blesky i LED světla si našly své příznivce i díky vysoké kvalitě a funkčnosti, která je zaručena použitím prvotřídních materiálů, elektroniky a dvoufázovým testováním během výroby.

Yongnuo také pracuje na systému podpory a vedle nových modelů vydává i firmwary pro ty stávající. Díky tomu je zajištěna kompatibilita starších blesků s novými fotoaparáty.

Phototools.cz je jediným certifikovaným distributorem pro Českou republiku.