Hybridní bi-color LED trvalé světlo EF Panel 20 II, 2700-6500K

Kód: SVE-EF-20-II-LED
1 990 Kč
Prodej ukončen
Možnosti doručení

Druhá generace oblíbeného malého LED panelu EF 20 s klapkami, difuzérem a nastavitelnou barevnou teplotou v rozmezí 2700 - 6500 K je skvělo variantou pro natáčení VLOGů, reportážní video i fotografii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jinbei EF II 20 - 2700 - 6500K, hybridní panel

Malé ploché LED světlo z řady EF od výrobce Jinbei. Světlo je skvělou volbou pro všechny fotografy a filmaře, kteří vyžadují vysokou kvalitu čipu, perfektní podání barev a možnost natáčet i na vyšší FPS. Toto světlo je možné napájet jak ze sítě, tak z NP-F baterií, které světlo udrží v provozu 1,5 hodiny na plný výkon (v závislosti na kapacitě baterií). 

Tip: Při používání na baterie ke světlu doporučujeme tyto NP-F baterie s kapacitou 6600mAh.

EF II 20 je druhou generací tohoto LED panelu. Oproti té první má větší rozsah nastavení teploty chromatičnosti (2700 - 6500K), přehledný displej, který zobrazuje nastavené hodnoty a přibila také možnost ovládání prostřednictvím dálkového ovladače. Díky tomu je možné panel ovládat na dálku, nebo použít v sérii s dalšími modely z řady EF. 


Výkon světla

Světlo disponuje výkonem 20 W, které je možné regulovat od 1 do 100 % po procentu. Světelný výkon LED čipu je srovnatelný s 200W halogenovým světlem, oproti kterému spotřebovává pouze 10 % energie. Tato světla mají pasivní chlazení, která zajišťují bezhlučnost. 


Vlastnosti LED čipu

Na světle jsou použity vysoce kvalitní LED čipy, které zajišťují vysoký výkon a barevnou stálost. Čipy jsou i na nejvyšší výkon chladné a nehrozí popálení jako u klasických halogenových světel. Životnost čipů je více než 100 000 hodin.

Barva vyzařovaného světla je proměnlivá v rozmezí 2700 - 6500K. Změna teploty je plynule nastavitelná v celém rozmezí. 

Čipy ve světlech EF mají vysoký index podání barev CRI Ra>95 / TLCI>98. Díky tomu jsou nasvícené předměty v reálných barvách. Světlo umožňuje natáčet i slow motion videí s velmi vysokými snímkovacími frekvencemi bez blikání. 
 

Konstrukce

Tělo světla je z tvrzeného plastu a chrání elektroniku před poškozením při přepravě a manipulaci. Na zadním panelu světla jsou jednotlivé ovládací prvky a přehledný displej ukazující nastavené hodnoty. Světlo lze uchytit do hot-shoe patice i na fotografický nebo studiový stativ. Držák světla má zespodu integrovaný 1/4' závit. 

Tip: Světlo je možné upevnit na ministativ a je tak ideální volbou na svícení VLOGŮ. 


Ovládání světla

Světlo má vestavěný přijímač s 2,4GHz frekvencí a lze jej možné dálkově ovládat pomocí ovladačů EF-RC. Dosah ovládání je 100 metrů. Díky tomuto systému lze světla z ředy EF libovolně kombinovat. Ovládání světla je možné také na zadním panelu pomocí ovládacích tlačítek. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Plochá LED světla
Barevná teplota: Bi-color
Napájení: Hybridní
Výkon/GN: 20W
Index CRI: RA>95
Počet diod: 308
Světelný tok(0,5m): 4500 Lux
Barevná teplota: 2700 - 6500 K
Nastavení výkonu: 1%-100%
Napájení: Baterie Sony NP-F / síťový adaptér (7,5V 2A)
Uchycení: Hot-Shoe patice s možností náklonu, malý závit 1/4"
Dálkové ovládání: Ano
Délka držáků: >100 000 hodin
Hmotnost: 440 g
Rozměr: 185x158x40 mm
Obsah balení: Světlo, difuzní filtr, napájecí adaptér

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz