LED trvalé světlo Jinbei LX 100 Sun Light, 5500K + reflektor

Kód: SVE-LX-100
6 300 Kč
Prodej ukončen
Možnosti doručení

LED světlo LX 100 s Bowens adaptérem pro uchycení příslušenství, COB čipem s vysokým CRI, filmovými efekty a antiflickeringem. Světlo je vhodné i pro natáčení "slow motion".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výkonné LED světlo z řady LX od výrobce Jinbei je nástupcem velmi oblíbených studiových LED světel EF 100. Oproti těm disponuje novými funkcemi jako je dálkové ovládání, ovládání přes mobilní aplikaci nebo přednastavené filmové efekty. 

Světlo je skvělou volbou pro všechny fotografy a filmaře, kteří vyžadují vysokou kvalitu čipu, perfektní podání barev a možnost natáčet i na vyšší FPS.


Výkon světla

Světlo disponuje výkonem 100 W, které je možné regulovat od 1 do 100 %. Světelný výkon LED čipu je srovnatelný s 1 000W halogenovým světlem, oproti kterému spotřebovává pouze 10 % energie. 

 Výkon světla v Luxech
vzdálenost bez reflektoru s 60° reflektorem
0,5 m 17000 Lx 67000 Lx
1 m  4200 Lx 11000 Lx

 

 

Vlastnosti LED čipu

Na světle je použit tzv. COB čip (Chip on board). Tato technologie sdružuje více menších čipů na jedné desce. Díky této technologie je zajištěn větší výkon a lepší stálost. Čip je i na nejvyšší výkon chladný a nehrozí popálení jako u klasických halogenových světel. Životnost čipu je více než 100 000 hodin. 

Barva vyzařovaného světla je bílá 5 500K. Pro změnu barevné teploty nebo efekty doporučujeme použít gelové filtry, kterými se světlo nebo na něm nasazený modifikátor překryje a světlo obarví.

Čipy ve světlech LX mají vysoký index podání barev CRI Ra>95 / TLCI >98. Díky tomu jsou nasvícené předměty v reálných barvách. Světlo umožňuje natáčet i slow motion videí s velmi vysokými snímkovacími frekvencemi bez blikání. 

 

Variabilita příslušenství

Světlo má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na světlo můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínek, apod. V držáku světla je vestavěný držák pro studiové deštníky. 

Tip: Pokud chcete používat tato LED světla se softboxem, doporučujeme sáhnout po softboxech bez vnitřní konstrukce, která by stínila čip. Ideální jsou modely KH, balonové softboxy a deepboxy s ideálním průměrem do ø 95 cm a beauty dishe, kovové modely do ø 56 cm, látkové modely do ø 80 cm.

Světlo lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák světla je zesílený aby udržel nejen světlo samotné, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub světla je uvnitř kovový, aby světlo bez problémů udržel v jakékoli poloze.

Světelné efekty

LED světlo LX 100 je vybaveno devíti světelnými efekty, kterými můžete simulovat světlo z televize, blikání žárovky, ohňostroj, a několik intenzit bouřky a záblesků. 

jinbei_lx_100_efekty

 

Ovládání a konstrukce

Světlo můžete pohodlně ovládat i přes mobilní aplikaci, ve které si studio velmi snadno nastavíte dle potřeby. Pomocí aplikace lze přednastavit scény, nastavovat jednotlivá světla nebo i celý ateliér společně. Aplikaci stačí stáhnout z AppStoru nebo Google Play. 

Tělo světla je z tvrzeného plastu a chrání elektroniku před poškozením při přepravě a manipulaci. Na zadním panelu světla jsou jednotlivé ovládací prvky a přehledný displej ukazující nastavené hodnoty. 

jinbei_led_svetla_ovladani

Doplňkové parametry

Kategorie: LED s bajonetem
Barevná teplota: 5500K
Napájení: Ze sítě
Výkon: 100W
Teplota barev: 5500K
CRI: RA >96
TLCI: >98
Hlučnost: <35 dB
Světelný výkon (Lx) 0,5 m: 17 000 bez reflektoru / 67 000 s 60° reflektorem
Světelný výkon (Lx) 1 m: 4 200 bez reflektoru / 11 000 s 60° reflektorem
Vestavěný Bluetooth přijímač: Ano dosah >15 m
Vyzařovací úhel: 120°
Nastavení síly: 1 – 100 %
Životnost čipu: > 100000 hodin
Napájení: AC100-240V 50/60Hz 3A pojistka
Rozměry: 240x120x205 mm
Hmotnost: 1,25 Kg
Obsah balení: Světlo, napájecí kabel, reflektor, ochranný kryt čipu

LED světla Jinbei EF

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz