Octabox KH 150 cm, rychlorozkládací s voštinou, adaptér Bowens

Kód: SOF-KH-150
3 690 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.9.2023
Možnosti doručení

Softbox s novou rychle rozkládací "quick systém" konstrukcí navržený pro mobilní ateliéry. Octabox je navržený pro fotografování portrétů, postav, fashion a glamour fotografii. Vytváří krásně plynulý přechod světla ke stínu bez viditelných hran a ořezů. Měkkost lze ovlivnit odnímatelnými difuzními plochami a voštinou. Softbox je otočný o 360°.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Octabox KH 150 cm rychlorozkládací s "quick systémem"

Softboxy typu KH jsou speciálně navržené pro mobilní studia, fotografy, kteří s technikou rádi cestují a filmaře, kteří potřebují softbox pro LED světla bez vnitřní konstrukce. Modely KH jsou rychle rozkládací s takzvaným "quick systémem". Ten funguje na bázi aretace jednotlivých prutů přímo do ringu s adaptérem. Díky tomu není v softboxu vnitřní konstrukce. Světlo se lépe rozlévá a při použití s LED světly není stíněný čip. Nedochází tak ke snížení výkonu světel.

Tip: Modely KH doporučujeme nejen k zábleskům, ale také k LED světlům s Bowens adaptérem a COB čipy. 

Quick systém je velmi intuitivní a snadný na používání. Při skládání softboxu z rozloženého stavu stačí zatažením zaaretovat jednotlivé pruty do ringu s adaptérem. Rozložení softboxu je otázka několika vteřin. Rozložení i složení je možné provádět i s nasazenými plátny. Konstrukce je navržená tak, aby zůstala pevná a lehká. 8 hliníkových prutů a Bowens adaptér zajišťují perfektní vypnutí softboxu a kompatibilitu se zábleskovými i trvalými světly. 

softbox_kh_rozkladanii
Pro rozložení softboxu stačí prsty přizvednout prut a zmáčknout pojistku, která jej aretuje. Pruty jsou softboxem protažené v celé délce, takže při složení nedochází k sesunutí plátna z konstrukce softboxu. 


softbox_kh_skladani

 
Použitý materiál

Softbox je vyroben z pevného kvalitního materiálu s vnitřní odrazovou stříbrnou vrstvou, která se stará o maximální světelný výstup. Difuzní plátna softboxu jsou čistě bílá a odolná proti UV. Díky tomu je zajištěno přesné podání barev. Obě vnitřní plátna jsou odnímatelná. Díky tomu je možné měnit měkkost světla. Softbox je také vybaven odnímatelnou voštinou, která světlo ještě více změkčuje a usměrňuje před sebe.

Kompatibilita

Softbox je dodávaný včetně adaptéru pro uchycení na světla se zámkem Bowens. Ten je nejrozšířenějším na trhu a softbox je tak kompatibilní s většinou zábleskových a trvalých světel a speedlite blesků. Bajonet je otočný o 360° a softbox tak lze umístit do jakékoli polohy.


Využití

Osmiúhelníkový softbox se využívá především na fotografování portrétů, postav, fashion, glamour a akt fotograii. Jeho tvar vytváří plynulý přechod světla ke stínu bez viditelných ostrých hran. Velikost softboxu pak udává plochu, kterou nasvítí. Octabox s tímto průměrem je ideální pro větší portrétní a fashion ateliéry nebo glamour fotografy, kterým bude nahrazovat přirozené světlo dopadající do místnosti.

150cm octabox je skvělý pro přední světlo ve chvíli, kdy chcete zachovat co nejpřirozenější světelný výstup. Využijete jej také při fotografování skupinových fotografií, nebo jako náhradu pozadí, kdy otočíte světlo s octaboxem proti fotoaparátu za fotografovaným objektem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Octabox
Rozměr plátna: Ø 150 cm
Hloubka: 61 cm včetně adaptéru
Vnitřní difuzní plátno: Ano, odnímatelné
Vnější difuzní plátno: Ano, odnímatelné
Voština: Ano, odnímatelná (Rozměr ok: 4x4x4cm)
Konstrukce: Rychlorozkládací - quick systém
Otočný: Ano, 360°
Adaptér: Bowens
Součást balení: Softbox, 2 difuzní plátna, bajonet Bowens, přepravní taška
Hmotnost: 2,05 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: