Jinbei HD 200 PRO TTL, HSS bateriový blesk, 200 Ws + reflektor a kufr

Kód: BLE-HD-200-PRO
TTL + HSS
Značka: Jinbei
10 690 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení

Malý 200WS bateriový blesk s TTL, HSS, rychlým dobíjením a pokročilými funkcemi je ideální volbou na cesty nebo jako doplňkové světlo do fotografického ateliéru.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bateriový blesk Jinbei HD 200 PRO je perfektní světlo pro fotografy, kteří vyžadují maximální kompaktnost a nízkou váhu. Tento blesk díky jeho konstrukci využijete nejen na cestách, kde jej snadno přibalíte do foto batohu. Perfektně se hodí také do mobilního nebo klasického studia, kde jej využijete pro svícení kreativních portrétů, produktovou fotku i jako doplňková světla k větším studiovým nebo bateriovým zábleskům


 • Světelný výkon 200 Ws
 • HSS režim pro vysokorychlostní synchronizaci až 1/8000s
 • TTL režim pro automatické nastavení blesku
 • Extrémně malé tělo pro bezproblémové cestování
 • Vestavěný přijímač pro radiový systém Jinbei Universal Sync
 • Synchronizace na 1. i 2. lamelu
 • Rychlé dobíjení mezi záblesky 0,05 - 1,3 s
 • Plynulé nastavení výkonu 1/1 - 1/256 s korekcí expozice +- 3EV
 • Krátká doba hoření výbojky 1/8000 - 1/800s (t=0,5)
 • Speciální režimy a fuknce  FREEZE a Easy Cap
 • 5W LED pilotní žárovka modelační světlo pro osvětlení scény

Koncepčně tento blesk vychází z PRO modelu HD 610, ze kterého převzal veškeré funkce i systém ovládání Jinbei Universal sync. Na blesku tak najdete jednotné menu a můžete jej řídit pomocí Jinbei řídících jednotek a to i společně s ostatními modely. Blesk nabízí také pokročilé funkce TTL, HSS a FREEZE pro Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a to i mimo studio. Na cestách jej chrání pevná přepravní taška. 

 

Výkon blesku

Blesk disponuje plynule regulovatelný výkonem 200W v rozsahu 9 clon - 1.0 – 9.0 po desetinách v manuálním režimu a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pro TTL je možné použít korekci expozice +- 3EV. O modelovací světlo se stará 5W LED čip se životností > 60000 hodin. Výkon modelovacího LED světla je srovnatelný s 50W žárovkou. Oproti klasické žárovce je jeho životnost mnohonásobně větší, nehřeje a nepoškodíte jej při přepravě nebo výměně modifikátorů.


Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem High-speed synchronization(HSS), který umožňuje fotit na jakékoli časy závěrky až do času 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky ze standardních 1/800 - 1/8000 na 1/800 - 1/20000. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.

HSS systém vám pomůže i při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas. 


Baterie a napájení

Lithium iontová baterie s kapacitou 2500mAh zvládne až 450 záblesků na plný výkon. Běžně se tak dostanete na 700 – 800 záblesků na jedno nabití. Velký důraz je kladen na rychlost rychlost dobíjení, která je v rozmezí 0,05 – 1,3 sekundy v závislosti na nastaveném výkonu blesku. Blesk je tak pořád připraven a vy nepropásnete žádný důležitý moment.

Tip: K blesku můžete dokoupit další baterie a prodloužit tak dobu focení, nebo jej nahradit za AC adaptér do sítě a šetřit tak baterii.


Ovládání a synchronizace s fotoaparátem

Blesk má na zadním panelu přehledný displej, na kterém vidíte veškeré nastavené hodnoty. Ovládání jednotlivých funkcí je řešeno samostatnými tlačítky. Změnu hodnot vidíte na displeji okamžitě. Vše je velice intuitivní. Menu blesku je sjednocené s ostatními modely a tak nebudete tápat ani při jejich kombinaci. 

Odpalování blesku je možné několika způsoby

1. Přes integrovaný systém odpalovačů – blesky mají integrované přijímače pro 2,4GHz řídící jednotky TR-V6, TR-Q6, TR-Q7, TR-Q7 II a TR-Q7 II Sony. Dosah řídící jednotky je až 300 metrů. Blesk můžete ovládat i prostřednictvím druhého blesku HD 2 PRO, HD 2 MAX a HD 2 MAX pro Sony nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky. 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuální jednotka, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat, nepodporuje TTL a HSS. 

2. Přes syncho konektor – blesk má zabudovaný 3,5mm konektor (jack), do kterého můžete připojit jakýkoli odpalovač.

3. Přes foto diodu (IR) – blesk lze odpalovat zábleskem od jiného blesku.

 

Konstrukce

Blesk je konstruován pro maximální mobilitu a kompaktnost. Váha pouhých 1,15 kg a malé rozměry dělají z blesku perfektní světlo na cesty. Výkonem se ale neztratí ani ve studiu. Tělo blesku v sobě skrývá systém chlazení s aktivním větráčkem, který je navržen tak, aby bylo zajištěno optimální proudění vzduchu. Díky tomu nedochází k přehřívání světla ani při celodenním focení, blesk se rychleji nabíjí a elektronika má vysokou životnost. Malá velikost a LED čip místo pilotní žárovky zajistí, že blesky složíte i do menší přepravní tašky. 

jinbei_hd_200_bateriovy_blesk

Díky použitému LED čipu nedochází k zahřívání konstrukce softboxů a modifikátorů, jako u klasické žárovky. Modifikátory lze pohodlně vyměnit během focení bez obav ze spálení. Blesk je vybaven odnímatelným hliníkovým držákem na stativ a lze jej velmi snadno chytit i do ruky. K bleskům můžete přikoupit i tento držák, pomocí kterého uchytíte dva blesky vedle sebe na jeden stativ. 


Variabilita příslušenství

Protože je blesk koncepčně řešený jako malý přenosný blesk, je vybaven paticí mini Bowens. Do té bez problémů upnete reflektor s voštinou a filtry, který je dodávaný s bleskem. Pokud blesk budete chtít použít s klasickými modifikátory, stačí použít tuto redukci.

 

Pokročilé funkce blesku

Easy Cap - funkce, která při použití dvou a více blesků vytváří nejen samotnou fotku, ale také ořezovou masku. Díky tomu můžete fotografované objekty snadno vyřezávat z pozadí. To ocení každý produktový fotograf. Jak tento režim funguje, si můžete přečíst na blogu

Delay - funkce zpoždění, kde můžete tak bleskat i při fotografování na dlouhé časy. Tato funkce je často využívaná například u light paintingu, kdy s dlouhým časem zaznamenáte trajektorii pohybu, blesk vám poté pomůže zachytit ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkce Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s tímto režimem, který upravuje a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/19000 s zachytíte jakýkoli pohyb. Režim freeze pomáhá HSS k dosažení ještě ostřejších fotografií. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bateriové blesky
Výkon / F-stop: 200Ws / F32,2 (1m, ISO 100, T1/125s)
Čas dobíjení: 0,05 - 1,3s
Nastavení výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Módy blesku: Manuální / TTL
Synchronizace: Normální / FREEZE / HSS / přední lamela / zadní lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/800 - 1/8000s / Freeze: 1/800 - 1/20000s
Barevná teplota: 5500 K
Pilotní žárovka: LED 5W, teplota 5 000 K
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém
Kompatibilní řídící jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnost připojení jiné přes 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupin a kanálů: 32 kanálů - CH: 0-31, 16 skupin - GR: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,L,O,P,Q,S,U
Baterie: DC 14,8V, 2500mAh
Počet záblesků na jedno nabití: 450 na plný výkon
Uspání blesku: 10 min / 30 min / vypnuto
Pokročilé funkce blesku: EasyCap, Delay
Velikost: 230x80x142 mm
Hmotnost: 1,15 kg
Obsah balení: Blesk, reflektor, baterie, barevné gelové filtry, nabíječka, držák na stativ, přepravní kufr

Jak synchronizovat blesk s fotoaparátem?

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 3.11.2023
+ cena
+ velikost
+ výdrž baterie
- nutnost používat Bowens adaptér

Skvělý profesionální bateriový blesk. Baterie vydrží okolo 500 výbojů. Při pouhém svícení několik hodin.
5
Avatar autora | 27.11.2022
parádně lehké na používání venku ale i uvnitř
Nevyplňujte toto pole:
P Avatar autora dotaz 17.2.2022 17:48
Dobrý dne ,dá se světlo (Bateriový blesk Jinbei HD 200 PRO + reflektor a kufr) uchytit do (Držák externího blesku s rukojetí, bajonetem BOWENS a držákem deštníku) ?
Odpovědět
P Avatar autora 19.2.2022 11:40
Bez toho to (Bowens adaptér pro blesk HD 200 PRO a světla EFD 60) ke světlu nepřipojím žádné příslušenství ?
P Avatar autora 21.2.2022 08:34
Dobrý den, u tohoto blesku je kladen důraz na minimální rozměry protože je primárně určený pro fotografy, kteří s ním cestují a šetří každý centimetr. Přímo na blesk lze uchytit reflektor, který je součástí blesku. Pokud chcete používat další příslušenství s Bowens zámkem, je potřeba použít vámi zmíněný adaptér. Ten od nás dostáváte jako dárek k blesku zdarma.
P Avatar autora dotaz 18.2.2022 08:31
Dobrý den, dá, ale nedává to smysl. Blesk má vlastní rukojeť a dostáváte k němu jako dárek i originální Bowens adaptér. Dokupovat další držák je proto zbytečné, vše budete mít již u blesku.

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz