Hybridní LED trvalé světlo Jinbei EFD 500 Sun Light, 5500K + reflektor a kufr

Kód: SVE-EFD-500
22 500 Kč
Prodej ukončen
Možnosti doručení

Druhá generace Hybridního LED světela Jinbei z řady EF 500 přináší vysoký výkon, bezhlučný provoz, filmové efekty a stejně jako u první verze COB čip s vysokým CRI, antiflickering, možnost provozu jak na baterii, tak ze sítě a Bowens adaptér.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jinbei EFD 500 II je nejsilnější z řady EFD světel. Hlavními benefity těchto světel je bezhlučný chod a filmové světelné efekty. Standardem pak zůstává vysoce kvalitní COB čip s vysokým CRI pro přesné podání barev a antiflickeringem, který vám dovolí natáčet i na vyšší FPS. 

Model s označením EFD má oproti klasickým hybridní napájení. To znamená, že jej můžete napájet jak ze sítě, tak z V-Mount baterií. Dok pro uchycení baterií je součástí balení, baterie se dokupují zvlášť. 


Výkon světla

Světlo disponuje výkonem 500 W, které je možné regulovat od 1 do 100 % po procentu. Výkon si tedy můžete nastavit přesně podle vašich požadavků.. Světelný výkon LED čipu je srovnatelný s 5 000W halogenovým světlem, oproti kterému spotřebovává pouze 10 % energie. 

Tip: Světlo má aktivní chlazení, které lze v případě potřeby vypnout. Díky tomu je světlo naprosto bezhlučné. 

 Výkon světla v Luxech
vzdálenost bez reflektoru s 60° reflektorem
0,5 m 76 000 Lx 330 000 Lx
1 m  19 000 Lx 62 000 Lx
Vlastnosti LED čipu

Na světle je použit tzv. COB čip (Chip on board). Tato technologie sdružuje více menších čipů na jedné desce. Ty jsou překryty vrstvou luminoforu. Díky této technologie je zajištěn větší výkon a lepší stálost. Čip je i na nejvyšší výkon chladný a nehrozí popálení jako u klasických halogenových světel. Životnost čipu je více než 100 000 hodin. 

Barva vyzařovaného světla je bílá 5500K. Pro změnu barevné teploty nebo efekty doporučujeme použít gelové filtry, kterými se světlo nebo na něm nasazený modifikátor překryje a světlo obarví.

Čipy ve světlech EF mají vysoký index podání barev CRI Ra>97, TLCI >98. Díky tomu jsou nasvícené předměty v reálných barvách. Světlo umožňuje natáčet i slow motion videí s velmi vysokými snímkovacími frekvencemi bez blikání.

 

Variabilita příslušenství

Světlo má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na světlo můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínek, apod. V držáku světla je vestavěný držák pro studiové deštníky. 

Tip: Pokud chcete používat tato LED světla se softboxem, doporučujeme sáhnout po softboxech bez vnitřní konstrukce, která by stínila čip. Ideální jsou modely KHbalonové softboxydeepboxy a beauty dishe

Světlo lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák světla je zesílený aby udržel nejen světlo samotné, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub světla je uvnitř kovový, aby světlo bez problémů udržel v jakékoli poloze.


Světelné efekty

 LED světlo EF 500 II je vybaveno devíti světelnými efekty, kterými můžete simulovat světlo z televize, blikání žárovky, ohňostroj, a několik intenzit bouřky a záblesků. U každého efektu lze nastavovat i jeho frekvenci. 

jinbei_ef_led_ovladani


Ovládání a konstrukce

Světlo má vestavěný přijímač s 2,4GHz frekvencí a lze jej dálkově ovládat pomocí ovladačů EF-RC nebo prostřednictvím mobilní aplikace, která je dostupná pro iOS i Android. Dosah ovládání je 100 metrů. Krom toho má vstup na DMX a pracuje s protokolem DMX-512. Díky tomu je možné světlo ovládat z ovládacího pultu. 

jinbei_led_svetla_ovladani

Tělo světla i dok je z tvrzeného plastu a hliníku a chrání elektroniku před poškozením při přepravě a manipulaci. Zároveň slouží jako pasivní chlazení, díky kterému lze světlo provozovat i bez zapnutých větráků a tedy naprosto bezhlučně

Veškeré ovládací prvky a LCD displej zobrazující nastavení jsou umístěné na ovládací stanici / doku a jsou tak přístupné i ve chvíli, kdy je světlo mimo váš dosah. Propojovací kabel mezi světlem a dokem měří 3 metry, dok lze navíc uchytit i na stativovou tyč


Napájení světla

Světlo lze napájet jak ze sítě, tak z V-Mount baterií. Ty se upevňují přímo na ovládací stanici, ne které jsou pro ně dva sloty. Světlo lze napájet jednou baterií se sníženým výkonem na 150 Wattů. Při použití dvou baterií je výkon plných 500 Wattů, stejně jako při napájení za sítě. 

Orientační doba svícení při použití 220Wh baterií:

1 V-Mount baterie - maximální světelný výkon 150 W

100 % výkonu: 65 min, 50 % výkonu: 130 min, 10 % výkonu: 650 min

2 V-Mount baterie - maximální světelný výkon 300 W

100 % výkonu: 56 min, 50 % výkonu: 112 min, 10 % výkonu: 560 min

Doplňkové parametry

Kategorie: LED s bajonetem
Barevná teplota: 5500K
Napájení: Hybridní
Světelný zdroj: COB LED čip, životnost > 100 000 hodin
Výkon: 500 W
Světelný výkon (Lx) 0,5 m: 76 000 bez reflektoru / 330 000 s 60° reflektorem
Světelný výkon (Lx) 1 m: 19 000 bez reflektoru / 62 000 s 60° reflektorem
Energetická skupina: A+
Nastavení výkonu: 1 - 100 % po procentu
Kanály a skupiny: 32 (0-31) / 16 skupin (A-J, L, O, P, Q, S, U, V)
Vyzařovací úhel: 120°
Index CRI: >97
Index TLCI: >98
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém, dosah 100 m, kompatibilní s Jinbei EF RC a Jinbei TR-Q7
Ovládání přes aplikaci: Ano, dosah >15 m
Rozměry světla: 28 x 19 x 20 cm
Hmotnost světla: 3.5 kg
Rozměry ovládací stanice: 11.5 x 14.5 x 31.5 cm
Hmotnost ovládací stanice (bez baterií): 3.4 kg
Obsah balení: Světlo, reflektor, držák V-mount baterií, napájecí kabely, přepravní kufr

LED světla Jinbei EF

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz