Newborn kit - set světla, řídící jednotky, stativu a 140cm deštníku

Kód: SAD-BLE-NEWBORN-140
15 760 Kč 13 025 Kč bez DPH
Na cestě
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Kompletní set pro fotografování newborn obsahující nejpoužívanější vybavení pro tento typ fotografie. Newborn kit obsahuje zábleskové světlo Jinbei HD 400 PRO s HSS, řídící jednotku, středně velký 140cm deštník pro změkčení světla a vysoký stativ s pákovou brzdou. Tento set velmi dobře poslouží i pro fotografování portrétů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je newborn fotografie?

Newborn fotografie je označení pro fotografování miminek do 14. dne věku, během kterých si miminka pamatují přirozenou polohu během těhotenství, která je jim příjemná a dají se snadno polohovat. 

 

Jak fotit newborn?

Krom několika rekvizit, tepla a pár hodin času je základem přirozené měkké světlo bez výrazných stínů a ostrých hran, které by působily agresivně a nelichotivě. K nasvícení newborn fotografie se používá pouze jeden zdroj světla s co největším modifikátorem. Svícení miminka je nejlepší shora od hlavičky. Výkon světla bývá nastaven na nižší hodnoty a záblesky trvají v řádu milisekund. Nemusíte se tedy bát buzení miminka ani toho, že by mu světlo jakkoli vadilo.

Tip: Před začátkem focení místnost pořádně vytopte a miminko nakrmte. Nebude se vám probouzet a plakat.

 

Zdroj světla

K nasvícení newborn fotografie se používá zábleskové světlo. To zajistí stejné světelné podmínky po celou dobu focení a odstraní i barevný posun, který by vznikal při využití běžného denního světla. Fotografie miminek se pořizují s minimální hloubkou ostrosti. Kvůli tomu je potřeba mít blesk s HSS - vysokorychlostní synchronizací, která vám dovolí nastavit libovolně rychlý čas závěrky, a fotografii, která by byla díky nízké cloně přesvícená, ztmavit vyšším časem. Ten bývá u běžných blesků limitován na 1/250s, u blesků s HSS můžete využít až 1/8000s, tedy maximum, které váš fotoaparát umí.

Podrobný popis a parametry pro MSN 400 PRO najdete zde.

 

Synchronizace s fotoaparátem

O synchronizaci blesku s fotoaparátem se v tomto setu stará řídící jednotka TR Q7. Ta je multi-brandová a lze ji použít s libovolným fotoaparátem značek Canon, Nikon, Sony, Fuji, Olympus, Leica a Panasonic Lumix. Jednotka podporuje manuální nastavení i HSS režim. Benefitem je i možnost plného ovládání blesku přímo z fotoaparátu, bez nutnosti k blesku chodit. Pokud používáte fotoaparát značky Sony, je potřeba dokoupit redukci z Hot-shoe na Mi-shoe.

Podrobný popis a parametry pro TR Q7 najdete zde.

 

Změkčení světla

Pro změkčení světla se používá velký deštník s bílou difuzní plochou. Fotografický deštník produkuje odražené světlo, které perfektně vyplní celou jeho plochu. Bílá propustná látka světlo změkčí a rovnoměrně rozlije do stran. To je pak krásně přirozené, jemné a fotografii dodává typickou atmosféru.

Podrobný popis a parametry pro 140cm fotografický deštník najdete zde.

 

Stativ s velkým rozsahem

I stativ je důležitý prvek a je vybrán tak, aby zajistil nejen velký výškový rozsah ale i bezpečnost. Stativ je bytelný se širokou základnou, díky které jej nelze převrhnout. Konstrukce je udělána tak, abyste se se světlem dostali až na zem. Snadné manipulaci napomáhá páková brzda, díky které světlo s deštníkem zaaretujete v libovolné výšce.

Podrobný popis a parametry pro stativ s pákovou brzdou najdete zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ateliérová fotografie
Průměr deštníku: 140 cm
Výška stativu: 35 - 220 cm
Výkon blesku: 400 Ws
HSS: Ano
Kompatibilita: Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Leica, Olympus, Panasonic Lumix
Obsah balení: Blesk MSN 400 PRO, řídící jednotka TR Q7, 140cm deštník, stativ s pákovou brzdou
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: