Jinbei MSN 400 PRO HSS studiový blesk, 400 Ws

Kód: BLES-MSN-400-PRO
HSS
Značka: Jinbei
8 990 Kč 7 430 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

400Ws studiový blesk s HSS (vysokorychlostní synchronizace), velmi rychlým dobíjením, integrovaným systémem řízení a pokročilými funkcemi. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Studiový blesk Jinbei MSN 400 PRO je blesk pro náročné fotografy a fotografická studia, která krom standardních funkcí využijí i vysokorychlostní synchronizaci HSS. Díky HSS vás při focení nebude limitovat čas. Blesky zvládají 1/8000s a umožní vám fotografovat nejen objekty v pohybu, ale také využívat nízká clonová čísla.

 

 • 400 Ws, GN 66
 • HSS režim pro synchronizaci do 1/8000s
 • režim Multi-expozice pro kontinuální snímání a zachycení pohybu
 • synchronizace na 1. i 2. lamelu
 • vestavěný přijímač pro radiový systém Jinbei Universal Sync
 • interval mezi záblesky 0,05 - 0,7 s
 • nastavení výkonu 1/1 - 1/256
 • krátká doba hoření výbojky 1/8 500 - 1/900s (t=0,5)
 • režim FREEZE pro zkrácení doby hoření výbojky na 1/56 000 - 1/900s
 • podpora funkce Easy Cap pro tvorbu automatické ořezové masky
 • 30W LED modelační světlo pro osvětlení scény

 

 

Modely MSN jsou navíc vybaveny funkcí FREEZE, která zkracuje dobu hoření výbojky a zachytí pohyb ještě ostřeji a funkci Multi-expozice, díky níž dostanete trajektorii pohybu do jedné fotky.

Blesky MSN PRO jsou, stejně jako ostatní modely blesků Jinbei, osazeny integrovaným systémem řízení Jinbei Univerzal Sync, díky kterému vám k ovládání všech záblesků stačí jedna multibrandová řídící jednotka, díky které už nemusíte řešit, jakou značku fotoaparátu používáte. 


Výkon blesku

Výkon 400 Ws (66 GN) je plynule regulovatelný v rozsahu 9 clon - 1.0 – 9.0 (1/256 – 1/1s) po desetinách v manuálním režimu a od 4.0 do 9.0 (1/32 – 1/1s) v HSS. O modelovací světlo se stará 30W LED čip se životností > 60000 hodin. Výkon modelovacího světla je srovnatelný s 300W žárovkou. Oproti klasické žárovce je jeho životnost mnohonásobně větší, nehřeje a nepoškodíte jej při přepravě nebo výměně modifikátorů.


Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem HSS High-speed synchronization, který umožňuje fotit na jakékoli časy závěrky až do času 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky ze standardních 1/900 - 1/8500 na 1/900 - 1/56 000 s. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.

HSS systém vám pomůže i při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas. 

jinbei_msn_pro_hss

Režim Multi-expozice

Multi-expozice je jedním z kreativních režimů blesku. Díky tomuto režimu můžete při fotografování zachytit trajektorii pohybu fotografovaného objektu. Na blesku jednoduše nastavíte počet a rychlost záblesků a na fotoaparátu delší čas. Pohybující se objekt se vám pak do jedné fotky ostře "otiskne" několikrát vedle sebe

jinbei_msn_pro_multiexposure


Synchronizace na první i druhou lamelu 

Nastavení synchronizace na 1. nebo 2. lamelu je další funkcí, kterou využijete při fotografování pohybujících se objektů. Tímto výběrem ovlivníte, jestli má být fotografovaný objekt nasvícen na začátku nebo na konci expozice. Získáte tak perfektně ostrou fotku předmětu s rozmazanou trajektorií před nebo za ním. 

 

Ovládání a synchronizace s fotoaparátem

Blesk má na zadním panelu přehledný displej, na kterém vidíte veškeré nastavené hodnoty. Ovládání jednotlivých funkcí je řešeno samostatnými tlačítky. Změnu hodnot vidíte na displeji okamžitě. Vše je velice intuitivní. Menu blesku je sjednocené s ostatními modely a tak nebudete tápat ani při jejich kombinaci. 

Odpalování blesku je možné několika způsoby

1. Přes integrovaný systém odpalovačů – blesky mají integrované přijímače pro 2,4GHz řídící jednotky TRS-VTR-V6, TR-Q6, TR-Q7, TR-Q7 II a TR-Q7 II Sony. Dosah všech jednotek je 300 metrů. Tento systém sjednocuje studiové i bateriové blesky, které je možné jakkoliv kombinovat. Blesk můžete ovládat i prostřednictvím blesku HD 2 PRO, HD 2 MAX a HD 2 MAX pro Sony nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky. 

Jakou jednotku vybrat? 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuální jednotka, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat, nepodporuje TTL a HSS. 


2. Přes syncho konektor– blesk má zabudovaný 3,5mm konektor (jack), do kterého můžete připojit jakýkoli odpalovač.

3. Přes foto diodu (IR)– blesk lze odpalovat zábleskem od jiného blesku.

msn_blesk

 

Konstrukce

Tělo blesku v sobě skrývá systém chlazení s aktivním větráčkem, který je navržen tak, aby bylo zajištěno optimální proudění vzduchu. Díky tomu nedochází k přehřívání světla ani při celodenním focení, blesk se rychleji nabíjí a elektronika má vysokou životnost. Malá velikost a LED čip místo pilotní žárovky zajistí, že blesky složíte i do menší přepravní tašky. 

Tip: Díky použitému LED čipu nedochází k zahřívání konstrukce softboxů a modifikátorů, jako u klasické žárovky. Modifikátory lze pohodlně vyměnit během focení bez obav ze spálení. 

Blesk je vybaven skleněným krytem výbojky, který jej chrání proti UV i mechanickému poškození. Krytka je na přední straně mléčná a pomáhá rozlévat světlo při použití s reflektory.


Variabilita příslušenství

Blesk má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na blesk můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínem, apod. V držáku blesku je vestavěný držák pro studiové deštníky. Blesk lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák blesku je zesílený aby udržel nejen blesk samotný, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub blesku je uvnitř kovový, aby blesk bez problémů udržel v jakékoli poloze.


Pokročilé funkce blesku

Jinbei HD je vybaven funkcí Easy Cap, která při použití dvou a více blesků vytváří nejen samotnou fotku, ale také ořezovou masku. Díky tomu můžete fotografované objekty snadno vyřezávat z pozadí. To ocení každý produktový fotograf. Jak tento režim funguje, si můžete přečíst na blogu

Delay - Blesk je vybaven funkcí DELAY - zpoždění. Můžete tak bleskat i při fotografování na dlouhé časy. Tato funkce je často využívaná například u light paintingu, kdy s dlouhým časem zaznamenáte trajektorii pohybu, blesk vám poté pomůže zachytit ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkce Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s tímto režimem, který upravuje a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/19000 s zachytíte jakýkoli pohyb. Režim freeze pomáhá HSS k dosažení ještě ostřejších fotografií. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové blesky
Výkon: 400 Ws
Barevná teplota: 5 500 K
Napájení blesku: Ze sítě
Synchronizace s fotoaparátem: Vestavěný přijímač, 3,5mm jack, IR dioda
HSS: Ano
Freeze režim: Ano
Multi expozice: Ano
Adaptér pro příslušenství: Bowens
Směrné číslo: 66
TTL / HSS: Ne / ANO
Pilotní žárovka: 30W LED
Regulace výkonu pilotní žárovky: Souběžně / individuálně / vypnutá
Synchronizace: Normální, HSS, FREEZE, 1. a 2. lamela, Multi expozice
Nastavení výkonu: Manuál: 1.0 - 9.0 (1/256-1/1), HSS: 4.0 - 9.0 (1/32-1/1)
Doba hoření výbojky (t=0,5): Normální:1/900 - 1/8500, Freeze:1/900 - 1/56 000 s
Doba nabíjení: 0,05 - 0,7 s
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000s
Odpalování: Vestavěný přijímač 2,4GHz (Canon, Nikon, Sony, Fuji) / externí odpalovač 3,5 mm jack / fotodioda
Kanály a skupiny vestavěného odpalovače: 32 (0-31) / 16 skupin (A-J, L, O, P, Q, S, U, V)
Dosah odpalovače: 300 m
Vyměnitelná výbojka / žárovka: Ano / Ne (LED)
Zvuková signalizace: Volitelná
Indikace nabití: LED diodou, zvuková
Testovací záblesk: Ano
Uchycení: Na všechny studiové stativy a držáky s 5/8" čepem
Možnost náklonu hlavy: Ano, plynulá
Integrovaný držák deštníku: Ano
Rozměry: 38 x 14.5 x 22.5 cm
Hmotnost: 3.1 kg
Obsah balení: Blesk, výbojka, pilotní žárovka, skleněný kryt výbojky, plastový přepravní kryt hlavy blesku, napájecí kabel

Jak synchronizovat blesky s fotoaparátem?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz