Jinbei EF 200 Mk II Bi-color hybridní LED trvalé světlo - 200 W, 2700 - 6500K + reflektor

Kód: SVE-EFII-200-BI
14 400 Kč 11 901 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Poslední generace LED trvalých světel s výkonem 200 W a bajonetem Bowens od společnosti Jinbei přináší nové kruhové COB čipy s vyšším výkonem a ještě lepším podáním barev díky vyššímu CRI. Tento model je navíc hybridní - lze napájet z baterie, a má nastavitelnou teplotu chromatičnosti. Standardem u těchto světel zůstává antiflickering, přednastavené světelné efekty a bezhlučný systém chlazení. S těmito světly nemusíte dělat kompromisy, využijete je pro veškerou studiovou práci včetně slow-motion záběrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

200 Wattové LED světlo v hliníkovém těle je díky hybridní technologii napájení (ze sítě / z baterií) ideální do studia i mimo něj. Filmaři navíc ocení i bi-colorový COB čip, u kterého lze nastavit teplota chromatičnosti plynule v rozsahu 2 700 - 6 500 K.  Výkonem se řadí mezi silná LED světla, se kterými nasvítíte prakticky jakoukoli scénu. Toto světlo tak využijete při svícení portrétů, produktů, velkých podcastových studií, videoklipů, apod. S 200W světlem vysvítíte i velké softboxy a deštníky nad 150 cm. Pro jejich uchycení je světlo vybaveno vestavěným Bowens adaptérem i držákem fotografického deštníku.

Jinbei EF 200 BI II je osazeno vysoce kvalitním COB čipem který má precizní reprodukci barev - s CRI Ra >97, TLCI >98, a schopnosti zaznamenat akci i při vysokých snímkovacích frekvencích. Díky této technologii můžete natáčet klasické i slow-motion záběry bez blikání.

 

  • 200W COB čip s výkonem až 290 000 Lx
  • Bi-color technologie s rozsahem 2 700 - 6 500 K
  • precizní reprodukce barev s CRI >97 a TLCI >98
  • anti-flickering
  • ultra tichý větráček 30 dB s možností úplného vypnutí
  • plynule nastavitelný výkon 1 - 100 %
  • Bowens adaptér
  • ovládání z aplikace i dálkovým ovladačem
  • 9 přednastavených světelných efektů

 

Výkon světla na scéně můžete plynule regulovat od 1 do 100 %. Spolu s výkonem lze u tohoto světla měnit i barevnou teplotu v rozmezí 2 700 - 6 500 K. Snadno tak sjednotíte  nasvícení scény s okolním světlem, nasimulujete různé denní doby nebo ambientní osvětlení.

Díky použité technologii COB (Chip on board), která kombinuje více menších čipů na jedné desce, pokrytých vrstvou luminoforu,  je intenzita světla srovnatelná s 1 600W halogeny, oproti kterým spotřebovává jen desetinu energie. Navíc nabídne násobně delší životnost hraničící se 100 000 hodinami provozu a lepší manipulaci, protože čip zůstává chladný i při plném výkonu. Nemusíte se tak bát poranění ani ohřívání nasazených modifikátorů. 

 Výkon světla v Luxech
vzdálenost bez reflektoru s 60° reflektorem
0,5 m 22 000 Lx 290 000 Lx
1 m  4 800 Lx 50 000 LxBowens adaptér pro libovolné příslušenství

Tvrdost a směr světla snadno upravíte nasazením libovolného modifikátoru z řad softboxů nebo reflektorů, pro jejich uchycení je EF 200 BI II opatřena Bowens adaptérem. Použít můžete i studiový deštník, pro který má světlo integrovaný držák. 

Tip: Pokud chcete používat tato LED světla se softboxem, doporučujeme sáhnout po softboxech bez vnitřní konstrukce, která by stínila čip. Ideální jsou modely KH, balonové softboxy, deepboxy a beauty dishe

Hybridní napájení ze sítě i z baterek

Hybridní napájení světla umožňuje jeho provoz jak z klasické elektrické sítě připojením adaptéru, který je se světlem dodávaný, tak z V-Mount baterií. Pro bateriové napájení je potřeba dokoupit adaptér , který ke světlu připojíte XLR kabelem, a baterie.  

Adaptér pro v-mount baterii Jinbei ef-vm

Plynule nastavitelný výkon i na dálku

Světlo snadno uchytíte na libovolný studiový stativ díky integrovanému standardizovanému držáku. Ovládání je pak možné přímo na světle, nebo prostřednictvím aplikace tohoto výrobce, která vám umožní plné nastavení na vzdálenost až 30 metrů, což oceníte především v situacích, kdy máte světlo v hůře dostupných místech. 

Tip: Světlo lze díky DMX připojit i k ovládacímu pultu nebo ovládat fyzickým ovladačem Jinbei EF-RC.

LED světlo Jinbei EF 160 bicolor ovládání přes aplikaci

Přednastavené světelné efekty

Filmařům pomůže atmosféru na scéně doladit i jeden z 9 přednastavených světelných efektů, které věrohodně simulují například problikávající žárovku, oheň, blesky nebo zapnutý televizor. Sami si pak můžete nastavit intenzitu a opakování vybraného efektu.

Ultra tichý větráček vám zvuk nezkazí

S tímto světlem uděláte radost i nejednomu zvukaři. Díky minimální hlučnosti, okolo 30 dB, je EF 200 BI II na záběrech prakticky neslyšné a to i v situacích, kdy je blízko mikrofonu. O jeho přehřívání se ale bát nemusíte, světlo je navrženo tak, aby se zvládalo chladit i při plném výkonu, čemuž pomáhá kombinace pasivního chladiče s aktivním extrémně tichým větrákem. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: LED s bajonetem
Barevná teplota: Bi-color
Napájení: Hybridní
Světelný zdroj: COB LED čip, životnost > 100 000 hodin
Výkon: 200 W
Světelný výkon 0,5 m: 22 000 / 290 000 Lx
Světelný výkon 1 m: 4 800 / 50 000 Lx
Energetická skupina: A+
Nastavení výkonu: 1 - 100 % po procentu
Kanály a skupiny:: 32 / 16
Vyzařovací úhel: 120°
Index CRI: >97
TLCI: >98
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém, dosah 100 m, kompatibilní s Jinbei EF RC a Jinbei TR-Q7
Ovládání přes aplikaci: Ano, dosah >15 m
Rozměry: 31,3 x 13,5 x 23 cm
Hmotnost: 2,5 kg
Obsah balení: Světlo, reflektor, ochranný kryt čipu, napájecí kapel

LED světla Jinbei EF

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz